menu >

pl gb

Bezpieczny Magazyn to podstawa

29 i 30 marca 2017 r. gościliśmy w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG w Poznaniu, kolejną grupę ponad 50 uczestników 13. edycji szkolenia Bezpieczny Magazyn.

Podczas dwudniowego szkolenia nasi eksperci – praktycy z wieloletnim stażem, omówili szczegółowo zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń magazynowych – systemów regałowych, wózków widłowych, urządzeń przeładunkowych oraz systemów przenośników. Zwrócili przy tym szczególną uwagę na błędy będące najczęstszą przyczyną wypadków, dokumenty wymagane przez podmioty kontrolujące warunki pracy w magazynach, zasady konserwacji urządzeń magazynowych oraz wytyczne odnośnie przeprowadzania przeglądów bieżących i zasady przeprowadzania przeglądów okresowych. 

Uczestnicy szkolenia Bezpieczny Magazyn mieli także możliwość zapoznania się z ekspozycją Magazyn Przyszłości w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG w tym przyjrzenia się z bliska pracy w pełni zautomatyzowanej linii transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania towarów, a także wzięcia udziału w krótkim wykładzie z zakresu pierwszej pomocy prowadzonym przez wykwalifikowanego ratownika medycznego.

„Najczęstszą przyczyną wypadków w magazynach jest błąd ludzki – brawura, lekkomyślność, zwyczajna nieostrożność, czy brak koncentracji. Większości tych wypadków jesteśmy w stanie zapobiec, ale ważna jest tutaj profilaktyka - dbałość o przestrzeganie standardów bezpieczeństwa oraz właściwe przeszkolenie nie tylko pracowników magazynowych, ale także kadry menedżerskiej i służb bhp." mówi Pani Karolina Tokarz, Prezes Zarządu i Naczelny Dyrektor PROMAG S.A. "Od kilku lat obserwujemy rosnącą świadomość kadry kierowniczej polskich przedsiębiorstw w tym zakresie, co przekłada się na rosnące zainteresowanie szkoleniami, w tym także organizowanymi przez PROMAG szkoleniami z cyklu Bezpieczny Magazyn." - dodaje Pani Karolina Tokarz.

Szkolenia z cyklu Bezpieczny Magazyn organizowane są przez PROMAG S.A. od 2013 roku i kierowane są głównie do pracowników magazynów oraz zakładów produkcyjnych, służb BHP oraz kadry odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w firmach. Wzięło w nich udział blisko 700 osób z całej Polski.

Zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji szkolenia Bezpieczny Magazyn zapraszamy do Poznania już w czerwcu b.r.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy
tutaj.

 

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź