KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Realizacje dla branży e-commerce

Realizacje dla branży e-commerce

System wielokondygnacyjny w branży e-commerce - realizacja PROMAG

Specyfika rozwiązań magazynowych  w e-commerce

Firmy eobuwie.pl, Bonito.pl oraz M.B.B. Logistics skorzystały z wiedzy oraz prawie 40-letniego doświadczenia PROMAG S.A. w logistyce wewnętrznej i zreorganizowały swoje magazyny. Rozwiązania, które zostały wdrożone w tych firmach były dopasowane do ich potrzeb ale posiadały też cechy charakterystyczne dla rozwiązań w branży.

M.B.B. Logistics ze Słubic specjalizuje się w usługach logistycznych dla branży e-commerce w Niemczech. W nowo powstałym magazynie o powierzchni 5 800 m kw. PROMAG S.A. zainstalował trzypoziomowy system magazynowy na bazie regałów półkowych DIMAX, który w przyszłości ma być połączony z automatycznym systemem transportu poziomego. Przepustowość systemu będzie wynosić 1500 pojemników/h. Rozwiązanie to zostało tak zaprojektowane, aby obsłużyć wzrost liczby przesyłek do 20 000 000 mln rocznie.

Składowanie wielu tysięcy pozycji i szybki dostęp do nich

„Dynamiczny rozwój sprzedaży naszych Klientów przyczynił się do rozwoju logistyki wewnętrznej. W pewnym momencie stanęliśmy przed zadaniem znalezienia systemu, który zagwarantuje możliwość bardzo efektywnego składowania wielu tysięcy pozycji przy jednoczesnym skróceniu czasu kompletacji, co w konsekwencji przyczyni się do skrócenia czasu obsługi jednego zamówienia. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie rozwiązania zaoferowanego przez PROMAG S.A. – mówi General Manager w firmie M.B.B. Logistics Sp. z o.o.

Eobuwie.pl to znany sklep internetowy z markowym obuwiem, posiadający w swojej ofercie ponad 8 000 modeli takich firm jak Gino Rossi, Ecco, Tommy Hilfinger, Ryłko, Geox i wiele innych. W magazynie tej firmy PROMAG S.A. zainstalował pomosty magazynowe o powierzchni 2 500 m kw. oparte na regałach paletowych rzędowych APR12 z wypełnieniem z płyty wiórowej. Jest to podobne rozwiązanie jak w firmie M.B.B. Logistics, różni się tylko rodzajem zastosowanych regałów. E-obuwie.pl wybrało rozwiązanie dopasowane do różnych gabarytowo pudełek z obuwiem.

Bonito.pl - największa polska księgarnia internetowa - posiada magazyn na terenie parku logistycznego Goodman Kraków Airport Logistics Centre obsługujący 150 000 zamówień miesięcznie. Może on pomieścić aż 1 000 000 mln egzemplarzy książek. Aby było to możliwe zainstalowano regały półkowe DIMAX oraz paletowe PHR obsługiwane za pomocą drabin magazynowych. Regały półkowe zostały wyposażone w specjalne siatki, które zabezpieczają książki przed przewracaniem się i spadaniem z półek. W tym magazynie połączono funkcjonalności regałów z firmy M.B.B. Logistics oraz z firmy eobuwie.pl ale nie zastosowano pomostów magazynowych.

Regały półkowe DIMAX w magazynie e-commerce

Wszystkie przedstawione powyżej rozwiązania PROMAG S.A. sprawdzają się doskonale w magazynach e-commerce, gdzie liczba i różnorodność pozycji asortymentowych jest bardzo duża. Z jednej strony zapewniają one maksymalne wykorzystanie posiadanej kubatury magazynu, co pozwala maksymalizować liczbę SKU dostępnych „z półki”. Z drugiej strony rozwiązania PROMAG zapewniają wysoką efektywność systemu składowania, która bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu pojedynczej kompletacji, a ten parametr decyduje bardzo często o przewadze konkurencyjnej. Połączenie systemów składowania w postaci regałów półkowych DIMAX, regałów paletowych PHR lub APR oraz pomostów magazynowych z systemami transportu wewnętrznego w postaci przenośników pionowych i poziomych oraz zintegrowanie ich z systemem WMS do zarządzania pracą magazynu jest szczególnie polecane przez PROMAG S.A. do branży e-commerce.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź