menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Regały dla każdej firmy

Regały półkowe DIMAX ocynkowane

Każdy z nas na pewno nie raz spotkał się w życiu z regałami półkowymi. Mamy je w garażu, w piwnicy, w domu, w bibliotece. W magazynach również wykorzystywane są te proste i uniwersalne rozwiązania.

Przemysłowe regały półkowe znajdują zastosowanie głównie przy składowaniu towarów drobnicowych, przechowywanych w pojemnikach, paczkach, kartonach lub luzem. W zasadzie można je spotkać w każdej firmie, gdyż nawet gdy nie ma w niej magazynu lub składowany jest towar spaletyzowany, to regały te można znaleźć w archiwach, w magazynach buforowych do składowania części, narzędzi, w magazynach surowców, wyposażenia bhp, środków czystości itp.  Regały półkowe obsługiwane są z reguły ręcznie, przy użyciu drabin lub wózków kompletacyjnych. Jednak są również takie regały półkowe, na których można składować bardzo ciężkie towary, nawet spaletyzowane.

Eksploatując regały w firmie - także te półkowe należy pamietać, aby były one prawidłowo oznakowane. Niezbędne jest zatem zamontowanie na regale tabliczki zawierającej dane pozwalające na pełną identyfikację producenta oraz dane o dopuszczalnym obciążeniu półek regałów. Informacje te niezbedne są do bezpiecznej eksploatacji regału. Dodatkowo bardzo przydatne są informacje o nośności półki umieszczone bezpośrednio na półce.

Budowa regałów półkowych

Głównymi elementami tych regałów są ramy i półki. Rama zbudowana jest z perforowanych profili, co powoduje, że zmniejszona jest masa regałów, a zwiększona ich wytrzymałość. Profile mogą być malowane lub ocynkowane.

Jeżeli chodzi o półki to w oferowanych przez PROMAG regałach mogą być one wykonane:

  • z płyty wiórowej (regały SLC, SLM, GCA, GCG, GCE) 
  • lub z płyty metalowej (regały DIMAX, PHS).

Półki mogą także posiadać metalowe wzmocnienia krzyżowe, które zapewniają stabilność całej konstrukcji. Regały półkowe ustawione plecami do siebie, w podwójne rzędy mogą być wyposażone w ścianki tylne, oddzielające dwa rzędy od siebie.

Modułowe rozwiązania

Regały magazynowe półkowe są cenione ze względu na uniwersalność zastosowań oraz prostą i modułową budowę. Szeroki zakres rozwiązań dostępnych na rynku pozwala na dobranie produktu dostosowanego do potrzeb konkretnego klienta. Dodatkowo regały półkowe można ze sobą łączyć, co daje możliwość tworzenia bardzo długich ciągów regałowych (regały DIMAX, PHS, GCA, GCG, GCE) i rozbudowy magazynu w okresie późniejszym.

W odróżnieniu od regałów paletowych montaż takich regałów jest bardzo prosty. Każdy może go wykonać samodzielnie, korzystając z instrukcji montażu. Zazwyczaj są to konstrukcje bezśrubowe i nie wymagają specjalistycznych narzędzi do wykonania montażu. W większości przypadków regałów tych nie trzeba kotwić do posadzki.

Wielopoziomowe systemy regałów półkowych

Przy wykorzystaniu regałów półkowych DIMAX można budować systemy magazynowe wielopoziomowe, które pozwalają na optymalne wykorzystanie wysokości magazynu pod kątem składowania. System taki posiada najczęściej 2-3 kondygnacje, na których towar składowany jest w regałach półkowych. Rozwiązania takie sprawdzają się przede wszystkim w magazynach z dużą ilością indeksów czyli w magazynach e-commerce czy w branży lekkiej.

System wielopoziomowy na bazie regałów DIMAX

Akcesoria dodatkowe do regałów magazynowych i rozwiązania specjalne

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które dodatkowo zwiększają uniwersalność regałów półkowych. Można je wyposażyć w systemy przegród, separatorów czy szuflady. Można zamontować ściany boczne lub drzwi. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia inwestora oraz jego potrzeby.

Na rynku dostępne są również niestandardowe rozwiązania dedykowane dla bardzo ciężkich ładunków. W ofercie PROMAG znajdują się regały PHS - OUT z wysuwnymi półkami. W przypadku tych regałów nośność półki wynosi aż 1000 kg.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź