menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Systemy składowania polecane do mroźni

Regały paletowe jezdne w mroźni

Mroźnie są obiektami magazynowymi przeznaczonymi najczęściej do długoterminowego składowania warzyw, owoców, mięs, ryb oraz ich przetworów w stosunkowo niskich temperaturach i w środowisku o odpowiednim składzie atmosfery wewnętrznej. Utrzymanie odpowiedniej temperatury powietrza oraz jego składu w mroźni generuje określone koszty. Przyczynia się to zdecydowanie do wzrostu kosztów eksploatacji tego typu obiektów. Efektywne zarządzanie mroźniami polega więc na składowaniu jak największej ilości towaru na jak najmniejszej powierzchni.

REGAŁY PALETOWE JEZDNE

Dlatego do obiektów typu mroźnie polecamy przede wszystkim regały, które wyróżnia wysoki współczynnik wykorzystania powierzchni magazynowej liczony jako stosunek powierzchni magazynu wykorzystywanej do składowania do całkowitej powierzchni magazynu. Jednym z takich typów regałów są regały paletowe jezdne - w ich przypadku współczynnik ten wynosi nawet 80%.

Regały paletowe jezdne oparte są na regałach paletowych rzędowych zamontowanych na specjalnych wózkach jezdnych, przesuwających rzędy regałów po stalowych prowadnicach szynowych umieszczonych w posadzce magazynu. W tym systemie drogi międzyregałowe zostały zredukowane do niezbędnego minimum. W regałach tych zapewniony jest bezpośredni dostęp do każdej składowanej jednostki paletowej, ale należy pamiętać o tym, że w przypadku regałów tego typu podczas obliczania wymaganej wydajności magazynu musimy uwzględnić czas potrzebny na otwieranie korytarzy międzyregałowych. Do obsługi regałów jezdnych możemy wykorzystać dowolny typ wózka widłowego jaki stosuje się do obsługi zwykłych regałów rzędowych. W tym systemie składowania zapewniony jest dostęp do każdej składowanej jednostki paletowej.

REGAŁY SATELITARNE AUTOMAG SHUTTLE

Obecnie można zaobserwować trend do automatyzacji rozwiązań stosowanych w magazynach typu mroźnie. Wynika to z faktu nie tylko konieczności oszczędzania powierzchni magazynowej ale również z konieczności wyeliminowania pracy ludzkiej w miejscach, gdzie panują trudne warunki pracy, a z takimi właśnie mamy do czynienia w tego typu obiektach. Poza tym systemy półautomatyczne czy automatyczne wpływają na poprawę bezpieczeństwa pracy i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Ten ostatni czynnik jest przecież kluczowy w efektywnym zarządzaniu obiektami chłodniczymi.

Doradcy PROMAG S.A. polecają zwłaszcza do mroźni półautomatyczny system gęstego składowania AutoMAG Shuttle. W systemie tym, opartym na konstrukcji regałów wjezdnych, współczynnik wykorzystania powierzchni magazynowej wynosi nawet do 90%. Operator wózka widłowego nie wjeżdża do kanałów regałowych – palety w kanałach przemieszczane są za pomocą platform sterowanych radiowo. To z jednej strony wpływa na skrócenie czasu przebywania człowieka w niskich temperaturach, a z drugiej poprawia wydajność operacji i bezpieczeństwo pracy. W zależności od potrzeb możemy w tym systemie uzyskać rotację zgodnie z zasadą LIFO lub FIFO.

Regały satelitarne AutoMAG Shuttle w mroźni

REGAŁY AUTOMATYCZNE AUTOMAG MOVER

W ostatnim czasie wprowadziliśmy do oferty w pełni automatyczny system transportu i składowania AutoMAG Mover, w którym wyeliminowaliśmy całkowicie pracę operatorów wózków widłowych w strefie składowania. Towar jest transportowany na regały za pomocą systemu przenośników poziomych i pionowych, a w głąb kanałów regałowych za pomocą wózków transferowych i wahadłowych. System ten sprawdzi się idealnie w magazynach typu mroźnie, gdyż człowiek nie będzie musiał przebywać w niekorzystnym środowisku. Za pomocą systemu WMS kontroluje cały proces składowania i transportu. 

Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w mroźniach, gdzie wymagane jest zachowanie efektywnej rotacji towarów w systemie FIFO lub LIFO, ze stosunkowo mało zróżnicowanym asortymentem oraz w magazynach, gdzie rotacja towaru jest szybka a tempo pracy wysokie. System AutoMAG Mover został nagrodzony tytułem PRODUKT INNOWACYJNY dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019. Nagroda ta jest z jednej strony ukoronowaniem prac prowadzonych w naszej firmie w celu stworzenia autorskiego rozwiązania regału automatycznego, a z drugiej strony jest sygnałem dla naszych klientów, że rozwiązania tego typu nie tylko są przyszłością intralogistyki, ale stały się już teraźniejszością.

Regał automatyczny AutoMAG Mover

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź