menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Regał windowy - automatyczne składowanie i szybsza kompletacja

Regał windowy - automatyczne składowanie i szybsza kompletacja

Regały automatyczne windowe VERTIMAG

Miejsce: magazyn półwyrobów i wyrobów gotowych w firmie EFFECTOR S.A.

Cel: optymalizacja dostępnej przestrzeni składowania, sprawne i bezpieczne pobieranie składowanych produktów przez pracowników z poziomu posadzki, oddzielenie pracowników kompletujących zamówienia od strefy pracy wózków widłowych

Rozwiązanie: regały windowy VERTIMAG EF

Korzyści:

 

optymalizacja przestrzeni magazynowej

poprawa wydajności procesów
ochrona i kontrola nad składowanymi towarami

zwiększenie bezpieczeństwa pracy


 

 

Firma EFECTOR S. A. to jeden z liderów branży budowlanej w Polsce. Od ponad 25 lat dostarcza wysokiej jakości aluminiowe listwy wykończeniowe, elementy aranżacji wnętrz, systemy okładzin okiennych, okapników rynnowych, a także stolarki otworowej. Klient jest uznanym ekspertem w zakresie powierzchniowej i mechanicznej obróbki aluminium, dostarcza profile w różnorodnych wariantach wykończenia powierzchni począwszy od anodowania, przez piaskowanie, elektro-polerowanie, polerowanie mechaniczne, szczotkowanie, na lakierowaniu proszkowym kończąc.

Klient dysponował wysokim magazynem (wysokość użytkowa 10 m), w którym rotacja towarów była bardzo wysoka. W hali znajdowały się wysokie regały wspornikowe (9 poziomów na wspornikach), na których składowano:

  • na najniższych poziomach: palety z wyrobami gotowymi, z których prowadzono kompletację
  • na środkowych poziomach: palety z wyrobem gotowym stanowiące bufor dla kompletacji
  • na najwyższych poziomach: surowce do produkcji (elementy dłużycowe)

Rozwiązanie to skutkowało tym, że w korytarzach roboczych pomiędzy regałami prowadzono jednocześnie kompletację ręczną i obsługę regałów za pomocą wózków widłowych, czterodrogowych do dłużyc. Często droga pracowników pieszych krzyżowała  się z ruchem wózków widłowych, każdorazowo do pobrania elementów z wyższych poziomów pracownicy potrzebowali pomocy przeszkolonego operatora wózka widłowego. Stwarzało to duże zagrożenie wypadkowe, przedłużało czas kompletacji oraz wpływało na wydajność pracowników.

Automatyczny regał windowy - większe bezpieczeństwo pracy

W związku z tym PROMAG S.A. po analizie zaistniałej sytuacji zaproponował klientowi automatyczny regał windowy typu VERTIMAG EF 103 XL o wymiarach 3644 mm x 4734 mm x 9745 mm. W regale tym składowane są aluminiowe listwy wykończeniowe. Zaproponowane urządzenie posiada 100 półek o nośności 550 kg każda oraz użytkową pojemność magazynową wynoszącą 54,72m3. Regał wyposażony został dodatkowo w czytnik kodów kreskowych pozwalający na szybkie identyfikowanie wcześniej zarejestrowanych produktów oraz we wskaźnik laserowy ułatwiający kompletację i uzupełnianie stanu magazynu poprzez precyzyjne oświetlenie dokładnej lokalizacji składowanych elementów na półce. Regał wyposażony jest również w dodatkowy system karuzelowy pozwalający na dostarczanie kolejnej półki w trakcie pracy operatora. Funkcja ta znacząco przyspiesza kompletację w magazynach o dużej rotacji.

Korzyści jakie osiągnął klient po wdrożeniu automatycznego regału windowego są następujące:

  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy- lokalizacja regału windowego pozwoliła na wyeliminowanie  ruchu pieszych w korytarzach roboczych regałów wspornikowych
  • zwiększenie przestrzeni do składowania– zainstalowanie wysokiego regału windowego pozwoliło na bardziej optymalne zagospodarowanie przestrzeni w punkcie pakowania produktów do wysyłki. Nie ma już konieczności, aby pracownik przemieszczał się poza strefę kompletacji o wymiarach około 5x2m.
  • optymalizacja przestrzeni magazynowej - rozwiązanie pozwala na maksymalne wykorzystanie wysokości pomieszczenia bez stosowania pomostów oraz urządzeń podnoszących
  • oszczędność czasu i zmniejszenie ilości błędów podczas kompletacji towarów– korzystanie z oprogramowania pozwala na ewidencję składowanych części oraz na ich łatwe i szybkie wyszukiwanie. Dodatkowo pracownicy nie muszą każdorazowo korzystać z pomocy operatora wózka widłowego przy kompletacji zamówień – poprawa wydajności pracy zarówno operatorów wózków widłowych, jak i osób przeprowadzających kompletację.
  • ochrona i kontrola nad składowanymi towarami - regały chronią składowane materiały przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak kurz i inne zanieczyszczenia, a konieczność logowania w celu użycia maszyny pozwala na kontrolę nad dostępem pracowników do składowanych materiałów oraz ogranicza dostęp osobom niepowołanym.
  • wysoka ergonomia pracy- półki regału wysuwają się na optymalną wysokość, operator nie musi się już schylać lub sięgać w górę by pobrać poszczególny element.
  • integracja magazynu z nadrzędnym systemem w firmie- regały mają możliwość połączenia z nadrzędnym systemem firmy. Dzięki czemu można zdalnie kontrolować stan magazynu i wysyłać zdalnie listy zawierające elementy, które mają zostać pobrane z magazynu do produkcji lub do wysyłki.
wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź