menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Optymalizacja procesu pakowania w firmie z branży automotive

Optymalizacja procesu pakowania w firmie z branży automotive

Owijarka Master-Pack z dociskiem elektrycznym

Miejsce: magazyn w firmie z branży automotive

Cel: optymalizacja procesu pakowania

Rozwiązanie: owijarka automatyczna MASTER-PACK, z dociskiem elektrycznym i automatycznym ucinaniem folii

Korzyści:

- poprawa wydajności procesu

- poprawa ergonomii pracy

- ustandaryzowanie pakowanych ładunków

- zmniejszenie zużycia folii

Nasz klient z branży automotive zwrócił się do nas z zadaniem polegającym na poprawie wydajności i standaryzacji procesu pakowania części do samochodów. Klient pakuje produkowane części do pojemników plastikowych, które następnie sztapluje na palecie. Paleta wysoka i niestabilna była dużym wyzwaniem podczas owijania na talerzu obrotowym owijarki. Doradcy PROMAG S.A. zaproponowali klientowi do wyboru 2 owijarki do pakowania palet: FUTURE-PACK oraz MASTER-PACK.

Klient po analizie podjął decyzję o zakupie owijarki MASTER-PACK, która posiada w standardzie:

 • programator - możliwość zapisania 6 programów
 • soft-start - płynne ruszanie i zatrzymywanie talerza
 • pozycjonowanie palety na talerzu obrotowym (po skończonym owijaniu paleta ustawiana jest automatycznie w pozycji najazdowej)
 • płynną regulację obrotów talerza
 • płynną regulację prędkości wózka folii
 • ustawienie ilości owinięć dolnych i górnych oraz cykli owijania
 • ustawienie naciągu folii osobno na każdym etapie owijania – podczas owinięć dolnych, podczas jazdy wózka folii w górę, podczas owinięć górnych, podczas jazdy wózka w dół

Ponieważ klient owija pojemniki z towarem, które są ustawiane w wysokie stosy, dodatkowo doradcy PROMAG S.A. zaproponowali opcję dodatkową do owijarki: docisk elektryczny, który w odróżnieniu od pneumatycznego nie wymaga zastosowania sprężonego powietrze i pracuje na całej wysokości kolumny (500-2400 mm). Umożliwia to pracę z dociskiem zarówno dla niskich, jak i wysokich ładunków. Do opcji dodatkowych dodano jeszcze automatyczne ucinanie folii. Po skończonym owijaniu folia jest automatycznie ucinana, dzięki czemu operator nie traci czasu i po odcięciu folii może od razy pobierać owiniętą paletę. Opcja ta bardzo przyspiesza proces owijania. Dodatkowo owijarka została wyposażona w wózek folii FE z naciągiem elektromechanicznym do 100%, co pozwala na jeszcze większą oszczędność folii niż w standardowych owijarkach. Klient przy pakowaniu do 60 palet może osiągnąć oszczędności w zużyciu folii nawet do 40 %.

Wózek folii FE umożliwia ustawienie naciągu folii podczas:

 • owinięć dolnych
 • jazdy wózka folii w górę
 • owinięć górnych
 • jazdy wózka w dół,

co umożliwia jeszcze lepsze dostosowanie procesu pakowania do rodzaju ładunku, np. mniejszy naciąg podczas owinięć dolnych, gdzie jest ryzyko rozdarcia folii na rancie palety a mocniejsze na powrocie lub lżejsze i dokładniejsze foliowanie podczas jazdy w górę (zabezpieczenie przed kurzem) i mocniejsze dociągnięcie folii podczas jazdy w dół co pozwala na usztywnienie ładunku.

PROMAG S.A. poza dostawą owijarki MASTER-PACK, dokonał również montażu urządzenia oraz przeszkolił personel z obsługi i programowania owijarki. Klient był bardzo zadowolony z zakupu i optymalizacji procesu pakowania, dlatego zakupił jeszcze jedną owijarkę MASTER-PACK o dokładnie takich samych parametrach

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź