menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Modernizacja powierzchni magazynowej polskiego producenta zespołów trakcyjnych oraz lokomotyw

Modernizacja powierzchni magazynowej polskiego producenta zespołów trakcyjnych oraz lokomotyw

Regały paletowe rzędowe PHR w firmie Newag

 

Miejsce: magazyn do składowania podzespołów do produkcji wagonów

Cel: modernizacja przestrzeni magazynowo-produkcyjnej

Rozwiązanie: regały paletowe rzędowe PHR

Korzyści:

 

koncentracja magazynu w jednym miejscu

zwiększenie pojemności magazynu zmniejszenie kosztów zakupu regałów poprzez możliwość wykorzystania elementów ze starego magazynu

zwiększenie bezpieczeństwa pracy


 

 

NEWAG S.A jest wiodącym polskim producentem elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów. W ostatnich latach grupa kapitałowa NEWAG S.A. zdominowała krajowy rynek produkcji elektrycznych zespołów trakcyjnych, produkcji i modernizacji lokomotyw elektrycznych oraz modernizacji lokomotyw spalinowych. Dzięki współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia nowo wybudowanej hali magazynowej uzyskano optymalne dla potrzeb klienta rozwiązanie.

Zaproponowane przez firmę PROMAG S.A. rozwiązanie umożliwiło uzyskanie ponad 7500 miejsc paletowych. Montaż instalacji był realizowany dwuetapowo. Klient uzyskał 7 podwójnych rzędów regałowych o długości bliskiej 100 m posiadających sześć poziomów składowania.

W nowo wybudowanej hali magazynowej podzespoły do produkcji są składowane na paletach EUR o masie 550 kg (palety te są składowane na 4 i 5 poziomie składowania) oraz 1000 kg (składowanie na poziomach 0, 1, 2 i 3). Maksymalna wysokość palety z towarem wynosi 1250 mm. Obsługa regałów odbywa się za pomocą wózków wysokiego składowania typu reach truck.

W celu podniesienia bezpieczeństwa pracy regały zostały wyposażone w odbojnice ramy oraz w odbojniki słupów. Zastosowanie tego typu wyposażenia dodatkowego ma na celu ograniczenie uszkodzeń regałów spowodowanych uderzeniami wózka widłowego. W przypadku uderzenia uszkodzeniu ulega odbojnica lub odbojnik a nie rama regałowa. Wymiana pojedynczego wyposażenia dodatkowego kosztuje mniej pieniędzy i czasu niż wymiana całych ram regałów. W celu optymalnego wykorzystania powierzchni magazynowej nad trasami przejazdu wózka również zabudowano przestrzeń regałami wypełnionymi półkami z siatki. Takie rozwiązanie jest wymagane z przypadku składowania towaru nad trasą przejazdu wózka w celu zapobiegania przypadkowemu osunięciu się palety z towarem na operatora.

System regałów paletowych rzędowych PHR zainstalowany u klienta umożliwił skupienie całej przestrzeni magazynowej firmy w jednym obszarze – towar składowany na produkcji przeniesiono do nowo wybudowanego magazynu. Przyczyniło się to do zwiększenia powierzchni produkcyjnej oraz do poprawy efektywności operacji magazynowych.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź