menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Magazyny samonośne - maksymalne wykorzystanie kubatury magazynu

Magazyny samonośne nazywane też silosami magazynowymi to rozwiązania, w których systemy magazynowe stanowią konstrukcję wsporczą dla ścian i dachu obiektu.

Podczas projektowania tego typu konstrukcji uwzględnia się ciężar własny regałów wraz z konstrukcją wsporczą, masę składowanych ładunków, elementy obudowy ścian i dachu oraz oddziaływanie na konstrukcję czynników atmosferycznych takich jak wiatr czy śnieg. W przypadku zautomatyzowanych magazynów samonośnych należy uwzględnić również oddziaływanie urządzeń transportowych do przemieszczania ładunków wewnątrz magazynu

Konstrukcję magazynów samonośnych może stanowić większość dostępnych systemów składowania dzięki czemu umożliwiają one składowanie różnorodnych jednostek ładunkowych zgodnie z wymaganą specyfiką rotowania (FIFO / LIFO).
Dzięki temu, że wymiary gabarytowe magazynu są wynikiem analizy potrzeb klienta oraz doboru właściwego systemu składowania magazyny samonośne charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem wykorzystani kubatury magazynu.
Wysokość magazynów samonośnych jest ograniczona maksymalną wysokością dozwoloną przez lokalne przepisy lub też możliwościami stosowanych urządzeń transportowych.

Zalety:

  • magazyn szyty na miarę potrzeb klienta
  • optymalizacja wykorzystania kubatury magazynu
  • magazyn automatyczny lub obsługiwany przez tradycyjne wózki widłowe
  • możliwość wykorzystania każdego systemu magazynowego jako konstrukcji wsporczej dla ścian i dachu

Magazyny tego typu są zwłaszcza polecane w branżach, gdzie koszty składowania są bardzo wysokie tj. w branży spożywczej i farmaceutycznej.

PROMAG NEWSLETTER
Jeżeli chcesz otrzymywać ciekawe artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki zapisz się do naszego newslettera - SUBSKRYBUJ

Promag newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać porady i ciekawe artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź