menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Palety z tworzyw sztucznych – plastikowa alternatywa

Myśląc o transporcie towarów i formowaniu jednostek ładunkowych nie można nie wspomnieć o palecie, platformie nośnej szeroko stosowanej w logistyce.

Palety można klasyfikować na wiele sposobów, biorąc pod uwagę różnorodne kryteria ich oceny:

  • przeznaczenie: palety uniwersalne i specjalne
  • rozwiązanie konstrukcyjne: palety płaskie, słupkowe, skrzyniowe, składane itd.
  • sposób użycia: jednorazowe i wielokrotnego użytku
  • rodzaj tworzywa: palety drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych

Rozwój handlu międzynarodowego, postępująca specjalizacja branż i potrzeb klientów, troska o środowisko naturalne oraz rozwój produkcji produktów z tworzywa sztucznego wpłynęły na znaczny wzrost popularności palet plastikowych. Palety plastikowe dorównują możliwościami i poziomem jakości paletom drewnianym, a pod wieloma względami je przewyższają i są najpopularniejszym ich substytutem.

Palety plastikowe stosowane są wszędzie tam, gdzie bezwzględnie należy zachować  czystość i higienę, gdyż w porównaniu do palet standardowych umożliwiają one utrzymanie wysokich standardów sanitarnych. Stosowane są one również w trakcie transportu środków chemicznych, podczas którego wykorzystanie palet drewnianych jest niewskazane lub zabronione.

Producenci i użytkownicy wymieniają szereg innych zalet m.in. wysoką trwałość pozwalającą na długoletnie użytkowanie palet bez utraty ich właściwości czy zdolność do recyklingu, która pozwala na przetworzenie palety w nowy produkt po zakończeniu eksploatacji. Dodatkowo żywotność palet plastikowych jest od kilku do kilkunastu obiegów większa niż w przypadku palet drewnianych. Ich kolejną zaletą jest niska masa własna, tak istotna w transporcie, szczególnie lotniczym oraz  możliwość wykonania w dowolnym kolorze czy oznakowania logiem firmowym lub innym symbolem graficznym. Technologia produkcji palet plastikowych pozwala na utrzymanie jednakowych parametrów produktu i uniknięcie słabszych partii, które to spotyka się w przypadku standardowych palet drewnianych. Do zalet omawianych palet można zaliczyć również oszczędność miejsca, podczas składowania pustych jednostek. Niektóre typy palet plastikowych, gdy składowane jedna na drugiej, mają możliwość „zachodzenia” na siebie, umożliwia to przechowywanie ich większej liczby w stosie.

Poza czysto użytkowymi zaletami palety plastikowe dopuszczone są do użytku w krajach, które zakazują stosowania palet drewnianych. Stosowanie ich eliminuje również ewentualne opóźnienia, które mogą wystąpić w urzędach celnych ze względu na odrzucenie palet standardowych. Obecnie, gdy handel międzynarodowy dotyczy większości przedsiębiorstw, aspekty te nie mogą być bagatelizowane.

Wszystkie zalety palet plastikowych, fakt, iż mogą one zwiększyć wydajność, zmniejszyć uszkodzenia produktu oraz uszkodzenia podczas pracy przez co istotnie wpływać na oszczędności sprawiają, iż stanowią one realną alternatywę dla palet drewnianych i stają się coraz bardziej popularną jednostką ładunkową.

Zajrzyj do oferty palet plastikowych PROMAG S.A.

PROMAG NEWSLETTER
Jeżeli chcesz otrzymywać ciekawe artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki zapisz się do naszego newslettera - SUBSKRYBUJPromag newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać porady i ciekawe artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera

wróć

Newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Proszę podać poprawny adres e-mail

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź