menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Projektowanie magazynów dłużycy

Ilość, asortyment i wymiary zapasów magazynowych w zakładach pracy są barRegały wspornikowe PROMAG i wózek do ich obsługi OMG LATdzo różnorodne stąd także zapotrzebowanie na powierzchnię, urządzenia do składowania oraz stopień automatyzacji są różne w różnych przedsiębiorstwach.

Pod pojęciem dłużycy rozumiemy różnego rodzaju pręty, rury, arkusze blach itp., którego długość
na ogół jest większa niż 2 m. Pojedyncze masy i wymiary materiału, które mogą być bardzo różnorodne, współdecydują o miejscu magazynowania, sposobie magazynowania i wyborze środków.

Procesów manipulacji i składowania ładunków dłużycowych nie da się porównać z innymi postaciami ładunków sztukowych jak np. paletowych jednostek ładunkowych.
Spowodowane jest to różnorodnością formy i własności ładunków dłużycowych, które charakteryzują się dużymi masami i wymiarami, niestabilnością i nieporęcznością oraz brakiem zdolności do piętrzenia.
Dłużyca występuje w postaci pojedynczych lub wiązanych profili, które są składowane na posadzce lub w regałach. W celu ułatwienia manipulacji ładunkami oraz w celu uniknięcia uszkodzeń często wrażliwych materiałów stosowane są prawie zawsze pomocnicze środki ładunkowe takie jak palety słupkowe, jarzma lub specjalne kasety.


Do załadunku, przeładunku i wyładunku tych elementów mamy do dyspozycji dużą liczbę napędzanych środków transportowych takich jak wózki jezdniowe boczne, przejezdne żurawie oraz w szczególności suwnice będące na wyposażeniu hal fabrycznych. Suwnice mają taką zaletę, że oprócz zadań magazynowych mogą przejąć w prosty sposób dalsze operacje
związane z dalszą obróbką.

Duża liczba różnorodnych możliwości składowania ładunków dłużycowych wymaga
zastosowania odpowiedniego procesu wyboru tych środków.
W procesie tym należy uwzględnić następujące dane:

  • rodzaj materiału
  • pojemność magazynu
  • przepustowość
  • struktury (artykuły, zapasy magazynowe, zlecenia, rodzaje wysyłki itp.)
  • stopień automatyzacji
  • interfejsy do innych obszarów (przygotowanie, montaż)
  • bezpieczeństwo
  • stosunki przestrzenne

 

Projektowanie magazynów ładunków dłużycowych jest bardzo złożonym zadaniem i powinno zostać przeprowadzone przez specjalistów. Jednym z nich jest firma PROMAG S.A. oferująca kompleksowe usługi w zakresie doradztwa i projektowania, służąca pomocą i  ponad 30 letnim doświadczeniem w opracowywaniu koncepcji zagospodarowania przestrzeni magazynowej oraz transportu wewnątrzmagazynowego.

PROMAG NEWSLETTER
Jeżeli chcesz otrzymywać ciekawe porady i artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki zapisz się do naszego newslettera - SUBSKRYBUJZapisz

Promag newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać porady i ciekawe artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera

wróć

Newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Proszę podać poprawny adres e-mail

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź