Regały paletowe rzędowe APR12 w szczecińskiej firmy produkcyjnej Ammega Poland
Uzyskane przez klienta korzyści:
- możliwość łatwej rozbudowy o kolejne kolumny regałowe
- łatwy i szybki dostęp do każdej ze składowanych pozycji
- szerokie przejazdy wewnątrz kolumn regałowych umożliwiają sprawniejsze przemieszczenia się pomiędzy różnymi indeksami
- bezpieczeństwo pracy
- redukcja kosztów
Miejsce:
magazyn Ammega Poland w Szczecinie
Cel projektu:
powiększenie przestrzeni magazynowej klienta
Wdrożone rozwiązanie:
regały paletowe rzędowe APR12
Ammega Poland w Szczecinie jest firmą zajmującą się produkcją różnego rodzaju przemysłowych pasów transmisyjnych, pasów transportujących oraz łańcuchów transportowych. Szeroka dystrybucja firmy pozwoliła na dotarcie ze swoimi produktami do ponad 150 krajów na wszystkich kontynentach. W skład firmy wchodzi 10 zakładów produkcyjnych i ponad 80 centrów sprzedaży zlokalizowanych na całym świecie. Firma posiada długą tradycję, została założona w 1950r., a oddział w Szczecinie działa od 2011r. i zatrudnia prawie 200 pracowników.
Dynamiczny rozwój firmy spowodował konieczność rozbudowy istniejącego w Szczecinie magazynu. Dzięki kontynuowaniu współpracy z firmą PROMAG S.A. powiększono przestrzeń magazynową o dodatkowe 4048 miejsc paletowych. Obecnie w całym magazynie Ammega Poland w Szczecinie istnieje możliwość składowania ponad 8500 ładunków na paletach EUR (800×1200 mm). Zainstalowano 185 kolumn regałów, które złożyły się na wydłużenie 1 pojedynczego ciągu regałowego oraz 8 podwójnych rzędów regałów.
Dowiedz się, czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twoim magazynie.
Zaoferowany system regałów paletowych rzędowych sprawdza się najlepiej, gdy Klient operuje dużą liczbą indeksów towarów magazynowych o dużej rotacji. Rozwiązanie to pozwala na łatwy i szybki dostęp do każdej jednostki ładunkowej.
W trosce o bezpieczeństwo pracowników regały jednorzędowe wyposażone zostały w ograniczniki palet montowane na wszystkich poziomach składowania (z wyłączeniem posadzki), zabezpieczające przed zbyt głębokim wkładaniem ładunków w regały. Aby usprawnić komunikację w każdym rzędzie utworzono po dwa przejazdy wewnątrz kolumn regałowych. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy przejazd dodatkowo zabezpieczony został odbojnicami ramy oraz wyposażony w półki siatkowe, aby możliwe jak najbardziej zminimalizować ryzyko wypadku. Dodatkowo wszystkie pozostałe słupy regałów wyposażone zostały w odbojniki słupów, a każda skrajna rama w odbojnicę. Przekłada się to na zminimalizowanie możliwości uderzenia wózkiem widłowym w blok regałowy, co w konsekwencji poprawia bezpieczeństwo pracy operatorów oraz chroni Klienta przed niepotrzebnymi wydatkami na wymianę uszkodzonych elementów.