KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb

Jesteśmy z Wami już 40 lat

 

PROMAG S.A. - 40 lat pasji do intralogistyki

 

 

Wszystko zaczęło się w 1982 roku

Historia PROMAG zaczęła się w Poznaniu w 1982 roku. Wtedy z inicjatywy Pana Witolda Kaweckiego powstała organizacja wspierająca rozwój produkcji urządzeń magazynowych i przeładunkowych pod nazwą PROMAG. W tych czasach logistyka w Polsce dopiero stawiała pierwsze kroki. Jednak Pan Witold Kawecki był wizjonerem i dostrzegł potencjał w tym obszarze. Uważał, że „gospodarka magazynowa jest w Polsce jeszcze niedoceniana a w niej przecież kryją się wielkie możliwości zaoszczędzenia siły roboczej. W innych obszarach walczymy już o sekundy, a w magazynowaniu marnujemy wiele cennych godzin”.

Od początku istnienia PROMAG uczestniczył w aktywny sposób w procesie transformacji polskiej gospodarki, wdrażając nowoczesne formy zarządzania oraz nowatorskie rozwiązania z zakresu techniki magazynowej. W międzyczasie firma podlegała przekształceniom charakterystycznym dla zachodzących w Polsce przemian. Przełomem był rok 1990, w którym PROMAG został spółką akcyjną.

W latach 90-tych PROMAG S.A. była to już firma o zasięgu ogólnopolskim z Centralą w Poznaniu oraz z siecią 10 Oddziałów w całej Polsce.

Ważnym momentem dla firmy stało się przeniesienie siedziby z ul. Szyperskiej na ul. Romana Maya w Poznaniu. W roku 2007, z okazji 25-lecia firmy, wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego biurowca centrali. Dzisiaj siedziba firmy to nowoczesny 4-kondygnacyjny biurowiec oraz CENTRUM TECHNIKI MAGAZYNOWEJ PROMAG, w którym znajduje się jedyna w Polsce multimedialno-praktyczna ekspozycja MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI. Kamieniami milowymi w rozwoju firmy była też budowa centrum logistycznego w Koninku oraz fabryki w Bolechowie. Obecnie firma posiada zautomatyzowane zaplecze produkcyjne w Bolechowie pod Poznaniem o powierzchni ponad 13 tys. m2 oraz nowoczesne centrum logistyczne w Koninku o powierzchni 28 tys. m2 . W planach na rok 2022 jest rozbudowa obu tych obiektów.

 

Historia PROMAG to kawałek historii polskiej logistyki

Widać to przede wszystkim w ofercie firmy i jej rozwoju. Początki firmy to proste regały paletowe, półkowe, ręczne wózki paletowe, platformowe. Potem do oferty wkraczają inne asortymenty takie jak meble metalowe, urządzenia i materiały do pakowania, urządzenia dźwignicowe, przenośniki. Na początku lat 2000 wprowadzono do oferty pierwsze produkty pod własną marką i nowoczesne, jak na tamte lata, systemy przeładunku i antresole magazynowe.

Dynamiczny rozwój firmy, tak jak i polskiej logistyki, zaczyna się w chwili wejścia Polski do UE. Wtedy pojawiają się w ofercie PROMAG pierwsze półautomatyczne i automatyczne systemy składowania, transportu, pakowania. W chwili obecnej PROMAG to jedna z nielicznych lub nawet jedyna polska firmą, która projektuje, produkuje i instaluje automatyczne systemy składowania. Za autorski system gęstego składowania AutoMAG Mover, PROMAG otrzymał tytuł PRODUKTU INNOWACYJNEGO dla Logistyki, Transportu i Produkcji.

Firma ciągle doskonali ofertę w zakresie automatycznych rozwiązań, w tym rozwija zdalny serwis. Dzięki wprowadzeniu robotów, oferta PROMAG w zakresie automatyzacji procesów składowania, transportu, kompletacji i identyfikacji produktów jest systemowa i w pełni kompleksowa.

 

"Z tego, co zapoczątkowaliśmy 40 lat temu, dzięki kreatywności i przedsiębiorczości wielu osób, powstała firma z dużymi tradycjami w branży, oferująca nowoczesne rozwiązania wyposażenia magazynów i systemów transportu technologicznego. Firma, która wprowadza polskie magazyny w erę LOGISTYKI 4.0. – podsumowuje Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Pani Karolina Tokarz - Po 40 latach działalności posiadamy prawie 100 tys. produktów, obsługujemy ponad 100 tys. klientów i zatrudniamy ponad 450 pracowników. Dzięki temu jesteśmy liderem na polskim rynku nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych."

 

Dziękujemy za wspólne 40 lat

40 lat istnienia naszej firmy nie byłoby możliwe bez zaufania, jakim obdarzyli nas klienci i partnerzy handlowi. Jubileusz 40-lecia jest doskonałą okazją, aby Państwu podziękować – to dzięki Wam i dla Was istniejemy od tylu lat. Przez wszystkie lata istnienia PROMAG S.A. wymagania naszych klientów zawsze były motywacją do coraz efektywniejszego działania, a ich potrzeby inspirowały nas do ciągłego rozwoju. Naszą misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań intralogistycznych, które będą podstawą sukcesów naszych klientów. 

Życzymy sobie i Państwu współpracy przez kolejnych 40 lat!

 

 

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź