Przejdź do treści
Wyszukaj na stronie

PROMAG S.A.
EKSPERT W INTRALOGISTYCE,
OD 1982 ROKU NA RYNKU

PROMAG S.A. – lider w branży logistyki wewnętrznej w Polsce – od ponad 40 lat wspiera swoich klientów dostarczając nowoczesne rozwiązania intralogistyczne z obszaru składowania i transportu wewnętrznego.

PROMAG S.A.  jest jedyną firmą w kraju z tak bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego. Naszym klientom oferujemy pełen zakres rozwiązań zapewniających sprawne funkcjonowanie magazynu i hali produkcyjnej.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA INWESTYCJI

Naszą misją jest kompleksowa obsługa klientów poprzez dostarczanie pełnego spektrum nowoczesnych rozwiązań dla składowania i transportu wewnętrznego towarów oraz poprzez zapewnianie profesjonalnej obsługi inwestycji i opiekę nad każdym jej etapem od koncepcji i projektu, przez montaż i uruchomienie po późniejszą obsługę serwisową. Współpracujemy również z biurami projektowymi, firmami budowlanymi oraz Urzędem Dozoru Technicznego.

Naszym klientom oferujemy:

 • automatyczne systemy składowania, transportu, kompletacji i paletyzacji
 • regały i pomosty magazynowe
 • systemy przenośników
 • wózki widłowe i magazynowe
 • urządzenia przeładunkowe
 • urządzenia dźwignicowe
 • urządzenia i materiały do pakowania
 • meble metalowe
 • palety i pojemniki
 • drabiny i rusztowania
 • koła i zestawy kołowe

Naszym klientom zapewniamy:

 • dokładną analizę potrzeb i wymagań
 • fachowe doradztwo techniczne
 • pomiary i profesjonalny projekt
 • produkcję rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb
 • dostawę i montaż oferowanych systemów
 • wdrożenie oraz pełną integrację naszych urządzeń z nadrzędnymi systemami funkcjonującymi w przedsiębiorstwie inwestora
 • zgłoszenie urządzeń do UDT
 • przeglądy okresowe
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • szkolenia z bezpiecznej pracy w magazynie

JESTEŚMY Z WAMI JUŻ 40 LAT

1982
1990
1995
2000
2001
2002
2003
2005
2010
2012
2015
2016
2017
2018
2019
2022
2023

Powstaje Zrzeszenie Producentów Sprzętu Transportu Wewnętrznego, Przeładunkowego i Magazynowego PROMAG w Poznaniu

PROMAG zostaje spółką akcyjną

Budowa sieci handlowej PROMAG S.A. W latach 1995-1998 powstaje 10 oddziałów spółki

Rozpoczęcie sprzedaży produktów pod marką PROMAG

Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001

Do oferty PROMAG S.A. wprowadzone zostają automatyczne systemy przenośników

Uruchomienie sprzedaży wysyłkowej standardowych produktów

Powstaje spółka PROMAG M.S. produkująca meble metalowe

W Bolechowie pod Poznaniem produkowane są najwyższej jakości meble metalowe do warsztatów, szatni, biur i archiwów

PROMAG S.A. rozszerza swoją ofertę o automatyczne systemy składowania

Otwarcie Centrum Logistycznego PROMAG w Koninku pod Poznaniem

Uruchomienie Centrum Techniki Magazynowej PROMAG z ekspozycją MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI

Wprowadzenie do oferty systemu gęstego składowania AutoMAG pod marką PROMAG

Uruchomienie systemu WMS w Centrum Logistyki PROMAG

Zakończenie inwestycji w rozbudowę i automatyzację zakładu produkcyjnego spółki PROMAG MS

Do oferty wprowadzony zostaje autorski automatyczny system składowania AutoMAG Mover

Nagrodzony tytułem „Produkt innowacyjny dla logistyki, produkcji i transportu” system AutoMAG Mover pozwala na całkowitą eliminację udziału człowieka z procesów przemieszczania i składowania towarów

Jubileusz 40-lecia istnienia PROMAG S.A. Rozpoczęcie budowy nowego centrum logistycznego spółki w Żernikach

Otwarcie centrum logistycznego PROMAG Park Żerniki

Nowoczesna siedziba firmy
w Poznaniu

Historia PROMAG zaczęła się w Poznaniu w 1982 roku. Wtedy z inicjatywy Pana Witolda Kaweckiego powstała organizacja wspierająca rozwój produkcji urządzeń magazynowych i przeładunkowych pod nazwą PROMAG. W tych czasach logistyka w Polsce dopiero stawiała pierwsze kroki. Jednak Pan Witold Kawecki był wizjonerem i dostrzegł potencjał w tym obszarze. Uważał, że „gospodarka magazynowa jest w Polsce jeszcze niedoceniana a w niej przecież kryją się wielkie możliwości zaoszczędzenia siły roboczej. W innych obszarach walczymy już o sekundy, a w magazynowaniu marnujemy wiele cennych godzin”.

Od początku istnienia PROMAG uczestniczył w aktywny sposób w procesie transformacji polskiej gospodarki, wdrażając nowoczesne formy zarządzania oraz nowatorskie rozwiązania z zakresu techniki magazynowej. W międzyczasie firma podlegała przekształceniom charakterystycznym dla zachodzących w Polsce przemian. Przełomem był rok 1990, w którym PROMAG został spółką akcyjną.

Historia PROMAG to kawałek historii
polskiej logistyki

Widać to przede wszystkim w ofercie firmy i jej rozwoju. Początki firmy to proste regały paletowe, półkowe, ręczne wózki paletowe, platformowe. Potem do oferty wkraczają inne asortymenty takie jak meble metalowe, urządzenia i materiały do pakowania, urządzenia dźwignicowe, przenośniki. Na początku lat 2000 wprowadzono do oferty pierwsze produkty pod własną marką i nowoczesne, jak na tamte lata, systemy przeładunku i antresole magazynowe.

Dynamiczny rozwój firmy, tak jak i polskiej logistyki, zaczyna się w chwili wejścia Polski do UE. Wtedy pojawiają się w ofercie PROMAG pierwsze półautomatyczne i automatyczne systemy składowania, transportu, pakowania. W chwili obecnej PROMAG to jedna z nielicznych lub nawet jedyna polska firmą, która projektuje, produkuje i instaluje automatyczne systemy składowania. Za autorski system gęstego składowania AutoMAG Mover, PROMAG otrzymał tytuł PRODUKTU INNOWACYJNEGO dla Logistyki, Transportu i Produkcji.

W latach 90-tych PROMAG S.A. była to już firma o zasięgu ogólnopolskim z Centralą w Poznaniu oraz z siecią 10 Oddziałów w całej Polsce. Ważnym momentem dla firmy stało się przeniesienie siedziby z ul. Szyperskiej na ul. Romana Maya w Poznaniu. W roku 2007, z okazji 25-lecia firmy, wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego biurowca centrali. Dzisiaj siedziba firmy to nowoczesny 4-kondygnacyjny biurowiec oraz CENTRUM TECHNIKI MAGAZYNOWEJ PROMAG, w którym znajduje się jedyna w Polsce multimedialno-praktyczna ekspozycja MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI. Kamieniami milowymi w rozwoju firmy była też budowa centrum logistycznego w Koninku oraz fabryki w Bolechowie. Obecnie firma posiada zautomatyzowane zaplecze produkcyjne w Bolechowie pod Poznaniem o powierzchni ponad 13 tys. m2 oraz nowoczesne centrum logistyczne w Koninku o powierzchni 28 tys. m2 . W planach na rok 2022 jest rozbudowa obu tych obiektów.

Firma ciągle doskonali ofertę w zakresie automatycznych rozwiązań, w tym rozwija zdalny serwis. Dzięki wprowadzeniu robotów, oferta PROMAG w zakresie automatyzacji procesów składowania, transportu, kompletacji i identyfikacji produktów jest systemowa i w pełni kompleksowa. „Z tego, co zapoczątkowaliśmy 40 lat temu, dzięki kreatywności i przedsiębiorczości wielu osób, powstała firma z dużymi tradycjami w branży, oferująca nowoczesne rozwiązania wyposażenia magazynów i systemów transportu technologicznego. Firma, która wprowadza polskie magazyny w erę LOGISTYKI 4.0. – podsumowuje Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Pani Karolina Tokarz – Po 40 latach działalności posiadamy prawie 100 tys. produktów, obsługujemy ponad 100 tys. klientów i zatrudniamy ponad 450 pracowników. Dzięki temu jesteśmy liderem na polskim rynku nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych.”

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE – TO NAS WYRÓŻNIA

Naszą misją jest poszerzanie przestrzeni – naszych Klientów i własnej. Poprzez optymalny dobór wyposażenia magazynowego i urządzeń transportu wewnętrznego, już od 40 lat udoskonalamy przestrzeń magazynową i produkcyjną naszych Klientów.

Z roku na rok poszerzamy również własną przestrzeń działania, zdobywając kolejne rynki, wprowadzając nowe produkty, rozbudowując firmę. Nieustannie dążymy do poprawy w rożnych aspektach działalności. Droga ta nigdy się nie kończy, bo zmieniają się kryteria sukcesu, a my stale podnosimy poprzeczkę wymagań względem samych siebie.

Nasza wizja

Chcemy być profesjonalnym i preferowanym partnerem biznesowym w zakresie kompleksowego wyposażenia magazynów oraz automatyzacji i robotyzacji procesów intralogistycznych w Europie.

Nasza misja

Zapewnić Klientom optymalne zagospodarowanie przestrzeni produkcyjno-magazynowej zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki tak, aby była bezpieczna, ergonomiczna i efektywna.

ZARZĄD FIRMY PROMAG S.A.

Karolina Tokarz

PREZES ZARZĄDU, NACZELNY DYREKTOR

Absolwentka Politechniki Poznańskiej i Studium Menadżerskiego w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyła w Fabryce Łożysk Tocznych, aktualnie SKF.

Przez wiele lat związana była z Fabryką Urządzeń Laboratoryjnych i Medycznych, gdzie zdobywała doświadczenie i prowadziła Dział Rozwoju, Marketingu, a następnie Marketingu i Sprzedaży. Od 1999 roku zarządzała siecią sprzedaży i marketingiem w firmie PROMAG S.A. W czerwcu 2016 została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu PROMAG S.A.

Jest laureatką prestiżowego rankingu „100 KOBIET BIZNESU 2019”, gdzie znalazła się w gronie 10 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w kategorii firm o przychodach ze sprzedaży powyżej 50 mln zł.

Za swoją działalność zawodową odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi – państwowym odznaczeniem przyznawanym przez Prezydenta RP, statuetką „Honorowego Hipolita” oraz statuetką Jana Paderewskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, srebrnym medalem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego „Labor omnia vincit”, statuetką „Przyjaciel Sukcesu” dla najlepszych menedżerów w kraju, srebrną, honorową odznaką SIMP, odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” oraz tytułem „Lider pracy organicznej”.

W latach 2015-2019 była członkiem Rady Naukowej ILiM. Obecnie zasiada w Radzie Biznesu WBMiZ Politechniki Poznańskiej oraz jest ekspertem Wielkopolskiej Nagrody Jakości.

Renata Ciechowska-Roykowska

CZŁONEK ZARZĄDU, DYREKTOR FINANSOWY, GŁÓWNY KSIĘGOWY

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i Marketing, specjalności Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw. Posiada uprawnienia Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Pracę zawodową rozpoczęła w roku 1997 pokonując kolejne szczeble kariery zawodowej w księgowości do stanowiska Głównego Księgowego, które objęła w 2008 roku.

W 2014 roku rozpoczęła pracę w firmie PROMAG S.A. na stanowisku Główny Księgowy. Od maja 2020 roku piastuje również stanowisko Dyrektora Finansowego firmy.

Marek Łabęda

CZŁONEK ZARZĄDU, DYREKTOR DS. TECHNICZNYCH

Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Jakością, a także podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Od roku 2004 nieprzerwanie pracuje w firmie PROMAG S.A., od 2012 roku pełniąc funkcję Dyrektora ds. Technicznych. Aktywny członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Poznaniu, obecnie Członek Zarządu Sekcji Transportu Wewnętrznego i Magazynowania SIMP.

Angażuje się w kształcenie przyszłych kadr m.in. poprzez prowadzenie wykładów z zakresu intralogistyki dla studentów uczelni wyższych.

Oddziały zlokalizowane na terytorium całego kraju pozwalają być nam blisko naszych klientów i dobrze rozumieć ich potrzeby. Mobilni doradcy PROMAG S.A. pozostają do Państwa dyspozycji służąc profesjonalnym wsparciem w doborze wydajnych i efektywnych rozwiązań intralogistycznych.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

PROMAG S.A. jest laureatem wielu nagród, wyróżnień i certyfikatów, potwierdzających dynamiczny rozwój spółki, profesjonalizm, rzetelność oraz uczciwość wobec kontrahentów.

PRODUKT INNOWACYJNY DLA
LOGISTYKI, TRANSPORTU
I PRODUKCJI 2023

Autonomiczny system transportu, kompletacji i składowania pojemników oraz kartonów AutoMAG PICK wyróżniony w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2023”

SUPER LIDER
PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2023

Wyróżnienie specjalne i statuetka Super Lidera Przedsiębiorczości dla PROMAG S.A. w uznaniu przedsiębiorczości, innowacyjności oraz wpływu firmy na sukces gospodarczy regionu.

KONSUMENCKI LIDER
JAKOŚCI 2020-2023

Pierwsze miejsce i złote godło w konkursie „Konsumencki Lider Jakości” w kategorii „Producenci regałów magazynowych” w latach 2020 – 2023 w przyznawanym od 2020 roku wyróżnieniu.

6 DIAMENTÓW MIESIĘCZNIKA
FORBES

6-krotny tytuł „Diamentu Forbesa” (2024, 2023, 2019, 2017, 2010, 2009) za znalezienie się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm nadany przez prestiżowy miesięcznik „Forbes”.

BRYLANT POLSKIEJ
GOSPODARKI 2020

PROMAG S.A. został nagrodzony tytułem BRYLANT POLSKIEJ GOSPODARKI 2020 nadawany przez Instytut Europejskiego Biznesu. Jest to tytuł nadawany firmom o największej wartości rynkowej.

EFEKTYWNA
FIRMA 2020

Instytut Europejskiego Biznesu uhonorował w 2021 roku PROMAG S.A. tytułem „Efektywna firma 2020”, który przyznany został po zbadaniu stosunku zysku naszej spółki do obrotów.

PRODUKT INNOWACYJNY DLA
LOGISTYKI, TRANSPORTU
I PRODUKCJI 2019

Automatyczny system gęstego składowania AutoMAG Mover nagrodzony tytułem „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019” przyznawanym rozwiązaniom wspierającym logistykę.

GAZELE BIZNESU

16 tytułów „Gazela Biznesu” przyznanych PROMAG S.A. przez „Puls Biznesu” w latach 2000, 2002-2009, 2012-2016, 2018-2019 za bardzo dobrą kondycję finansową spółki. Tytuł nadawany firmom z sektora MŚP.

PERŁY POLSKIEJ
GOSPODARKI

5-krotne (2015-2019) wyróżnienie tytułem „Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii „Perły duże” w rankingu Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Oficyny Wydawniczej „Rynek Polski” wydawcy miesięcznika „Polish Market”.

NAJLEPSZE
W POLSCE

Tytuł „Najlepsze w Polsce” przyznany meblom metalowym produkowanym przez PROMAG 3-krotnie (2010, 2015, 2018) w konkursie pod patronatem Tow. im. Hipolita Cegielskiego, o którego wynikach decydują konsumenci.

PRODUKT ROKU

Kilkukrotny tytuł „Produkt Roku” dla rozwiązań z oferty PROMAG za ich innowacyjność, przydatność zastosowania, łatwość w użyciu oraz potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z ich zastosowaniem.

ORŁY HANDLU 2019

Tytuł nadawany firmom stawiającym na rozwój i podnoszenie kwalifikacji, aby sprostać wysokim wymaganiom klientów, których opinie są jedynym kryterium decydującym o otrzymaniu zaszczytnego tytułu ORŁA.

Katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.