Organizacja składowania żaluzji i pergoli w magazynie firmy produkcyjnej
Uzyskane przez klienta korzyści:
- maksymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej
- łatwa kontrola stanu zapasów
- zwiększenie wydajności i efektywności procesu kompletacji
- integracja magazynu z systemem ERP
- ochrona i lepsza kontrola składowanych półwyrobów
- poprawa komfortu i ergonomii pracy
Miejsce:
magazyn firmy VERTEX S.A.
Cel projektu:
wyposażenie magazynu wyrobów gotowych
Wdrożone rozwiązanie:
regały wspornikowe stacjonarne
Firma Vertex S.A. to polski producent rolet, żaluzji, paneli japońskich, plis okiennych, rolet typu screen, żaluzji fasadowych, bram garażowych, markiz, pergoli i moskitier. Kastomizacja produktów oraz zdolność do szybkiego i skutecznego działania przyczyniają się do sukcesu tej firmy.
Składowanie tak bogatego i różnorodnego asortymentu jaki oferuje firma Vertex jest dużym wyzwaniem logistycznym. W 2021 roku firma nawiązała współpracę z PROMAG S.A. Doradcy i inżynierowie z PROMAG zaprojektowali wyposażenie magazynu, które zapewnia optymalne składowanie, łatwą dostępność towaru oraz wzrost bezpieczeństwa w magazynie.
Dowiedz się, czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twoim magazynie.
Magazyn Vertex został wyposażony w regały wspornikowe dopasowane do składowania towaru w specjalnych koszach. Dodatkowo dolne poziomy regałów zostały wypełnione płytą wiórową, co umożliwia składowanie drobnych ładunków o zróżnicowanych gabarytach i wadze, jak również kompletowanie paczek i ładunków przygotowywanych do wysyłki.
Inżynierowie z firmy PROMAG zaproponowali system magazynowy składający się z 28 regałów wspornikowych, zarówno jednostronnych, jak i dwustronnych o wysokości 6,5 metra i nośności do 14 500 kilogramów. Finalnie klient uzyskał aż 220 gniazd odkładczych wypełnionych płytą wiórową, każdy o powierzchni 4,5 m2 oraz 176 gniazd odkładczych na wspornikach umożliwiających składowanie ładunków o długości 6 metrów i wadze do 1200 kilogramów.
Dzięki prostej konstrukcji regału wspornikowego, klient uzyskał dużą efektywność wykorzystania powierzchni magazynowej oraz łatwość manewrowania składowanym towarem. Wdrożenie systemu regałów wspornikowych poprawiło zdecydowanie komfort, a zarazem bezpieczeństwo pracy personelu magazynu.