KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb

Katalog on-line PROMAG

Regały wspornikowe do składowania dłużyc

Regały wspornikowe stacjonarne PROMAG Regały wspornikowe stacjonarne PROMAG Regały wspornikowe jezdne PROMAG Regały wspornikowe obsługiwane wózkiem czterokierunkowym LAT

Regały wspornikowe oferowane przez PROMAG S.A. to idealne rozwiązanie do składowania długich towarów takich jak na przykład pręty, rury, płyty, arkusze blach lub materiały składowane w belach. Składowanie dłużyc wymaga, aby regały charakteryzowały się bardzo stabilną, wytrzymałą konstrukcją i jednocześnie bardzo prostą w montażu.

Regały wspornikowe najlepsze do składowania długich elementów

Regały wspornikowe uzupełniają gamę oferowanych regałów

Regały wspornikowe stanowią doskonałe uzupełnienie oferty firmy PROMAG S.A w zakresie regałów magazynowych. Układ regałów umożliwia duże zagęszczenie składowanych towarów, co przyczynia się do maksymalnego wykorzystania kubatury magazynu lub placu, na którym miałby znajdować się regały.

Prosta konstrukcja regału wspornikowego zapewnia efektywną pracę i łatwość manewrowania składowanym towarem. Regały te mogą być wykorzystywane do pracy zarówno wewnątrz magazynów, jak i na zewnątrz. W tym drugim przypadku regały wspornikowe mogą zostać, na życzenie Klienta, wyposażone w tzw. daszek zabezpieczający, który ochroni składowane na regale towary przed opadami atmosferycznymi.

Spełniając oczekiwania Klientów co do nośności regału, wszystkie jego elementy dobierane są indywidualnie, tak by zakupiona konstrukcja spełniała wszelkie wymogi bezpieczeństwa, a jednocześnie pozwalała na składowanie materiałów o parametrach, które zostały zdefiniowane jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Indywidualne podejście do Klienta oraz autorskie projekty zagospodarowania dostępnej przestrzeni pozwalają na wypracowanie ekonomicznego rozwiązania, które łączy w sobie trwałość i wytrzymałość konstrukcji z najlepszą ceną zakupu dostępną na rynku.

Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb Klienta

Konstrukcja regałów wspornikowych

Regały firmy PROMAG S.A. posiadają konstrukcję skręcaną ze spawanych elementów. Słupy regałów wspornikowych wykonane są z dwuteowników. Zastosowane wsporniki standardowo przykręcane są do słupów. Wytrzymałość poszczególnych elementów konstrukcji jest oparta na hipotezie równomiernego rozłożenia obciążenia. Polega ona na tym, że konstrukcja regału jest tak dobrana, by przenosiła maksymalne obciążenia, ale jednocześnie by nie była nadmiernie przewymiarowana. Chcąc optymalnie dobrać konstrukcję regału wspornikowego Klient na wstępie powinien określić parametry towarów, które zamierza na nim składować. Ważna jest nie tylko maksymalna masa składowanych towarów, ale również ich długość, która determinuje dobór odpowiedniej liczby słupów regału oraz wielkość ich rozstawu.

Regał projektowany jest tak, by każdy zamontowany wspornik przenosił zadane obciążenie, a suma obciążeń przypadająca na pojedynczy wspornik na danym poziomie składowania nie przekraczała wartości maksymalnej.

Dodatkowo sztywność konstrukcji zapewniają stężenia pionowe, które mocowane są między słupami regału.

Ze względu na duże możliwości produkcyjne oraz zaplecze techniczno-projektowe możemy zaprojektować niezbędne akcesoria, które stanowią o bezpieczeństwie i dopasowaniu systemu do składowania towarów o różnorakiej specyfice.

Przykładowo przy składowaniu towarów owalnych istotny jest również odpowiedni kąt nachylenia ramienia, który zapewni stabilność ładunku. Każdy wspornik może być dodatkowo wyposażony w element zabezpieczający towar przed wysunięciem z regału. Standardowo taki element umieszczany jest na końcu każdego wspornika regału.

PROMAG S.A. oferuje regały wspornikowe w dwóch podstawowych wersjach:

  • regały wspornikowe jednostronne (oznaczenie: RWJ)
  • regały wspornikowe dwustronne (oznaczenie: RWD)

Dobór odpowiedniego systemu zależy od powierzchni jaką dysponuje Klient. Wszystkie elementy nośne są dostarczane jako malowane lub ocynkowane.

Ze względu na charakter pracy regały wspornikowe dostępne są w następujących odmianach:

  • regały wspornikowe stacjonarne
  • regały wspornikowe jezdne

Ze względu na rodzaj składowanych towarów wymienione odmiany regałów wspornikowych mogą być obsługiwane ręcznie lub za pomocą wózka widłowego.

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź