KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

PROMAG Expert radzi

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i prawie 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

PROMAG EXPERT radzi to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzaniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacją urządzeń.

Poza poradami, odpowiedziami na Państwa pytania będziemy w tym miejscu także publikować nowy cykl filmów doradczych PROMAG Expert radzi. Zapraszamy na kolejny odcinek pt. "Dlaczego warto wybrać modułowe meble metalowe?"

Kolejne odcinki już wkrótce !

⬇️ Subskrybuj nasz kanał na Youtube ⬇️

 

 

Zadaj pytanie Expertowi PROMAG

 

wróć 

Najnowsze porady

2021-03-25

Dlaczego warto wybrać modułowe meble metalowe?

Odpowiedź doradcy:

Siódmy odcinek serii "PROMAG Expert radzi" to dawka wiedzy na temat modułowych mebli metalowych

czytaj więcej
2021-03-01

Automatyzacja procesów w magazynie e-commerce

Odpowiedź doradcy:

Ze względu na dynamiczny rozwój e-commerce w ostatnich miesiącach, klienci z branży e-handlu stanęli przed wyzwaniami w zakresie logistyki jakim jest obsłużenie zdecydowanie większej ilości przesyłek, zwrotów, reklamacji. Jeżeli ktoś od kilku już lat sprzedaje przez internet, to polecanym przez PROMAG S.A. rozwiązaniem jest automatyzacją procesów logistyki wewnętrznej.

czytaj więcej
2021-01-07

Dodatkowa powierzchnia produkcyjna na pomoście magazynowym

Odpowiedź doradcy:

Klient zgłosił potrzebę takiego zagospodarowania posiadanej powierzchni produkcyjnej, aby możliwe było zwiększenie mocy produkcyjnych bez rozbudowy budynku. O sukcesie i zadowoleniu klienta zadecydował fakt ścisłej współpracy projektanta z ramienia firmy PROMAG z przedstawicielami ze strony Inwestora, odpowiedzialnymi za przeprowadzenie projektu rozbudowy linii produkcyjnych. Dostarczona przez Inwestora szczegółowa dokumentacja techniczna, z dokładnymi rysunkami oraz koordynowanie projektu ze strony PROMAG z innymi dostawcami umożliwiły zaprojektowanie i zainstalowanie dopasowanego do potrzeb klienta pomostu magazynowego.

czytaj więcej
2020-12-30

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej dla producenta wody mineralnej za pomocą systemu AutoMAG Shuttle

Odpowiedź doradcy:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe SIMBA istnieje od 1980 r. Wodę BYSTRA z własnego ujęcia wydobywa od 1986 r. W tym czasie zmodernizowała i rozbudowała swoją firmę, uruchamiając nowoczesną linię technologiczną. Dzięki temu produkcja wody jest przyjazna dla środowiska. Nawiązując współpracę z PROMAG S.A. w zakresie modernizacji istniejącej hali magazynowej, firma postawiła sobie za cel maksymalne zwiększenie liczby składowanych jednostek paletowych.

czytaj więcej
2020-12-29

Wzrost wydajności operacji magazynowych w branży spożywczej dzięki regałom satelitarnym

Odpowiedź doradcy:

Firma GoodMills jest wiodącym producentem mąki w Polsce oraz częścią międzynarodowego koncernu GoodMills Group. GoodMills to od wielu lat synonim marki, którą cechuje stabilna, wysoka jakość, innowacyjność i profesjonalny serwis. Firma rozwija się bardzo dynamicznie i inwestuje w zaplecze produkcyjno-magazynowe. Jedną z ostatnich inwestycji firmy była budowa nowego magazynu w Straduni i wyposażenie go w półautomatyczny system regałowy.

czytaj więcej
2020-12-10

Żuraw słupowy do pobierania blach z regału

Odpowiedź doradcy:

Nasz klient to producent instalacji grzewczych i wentylacyjnych. W procesie produkcji obróbce poddawane są arkusze blachy o maksymalnych wymiarach 3x1,5 m. Ze względu na rozwój firmy i konieczność przyspieszenia procesów, klient wprowadził częściową automatyzację. Modernizacja procesów obejmowała między innymi transportowanie arkuszy blach składowanych w regale na produkcję.

czytaj więcej
2020-12-07

System gęstego składowania AutoMAG w firmie produkującej opakowania z tworzyw sztucznych

Odpowiedź doradcy:

Nasz klient - firma Logoplaste to globalny dostawca usług i producent opakowań z tworzyw sztucznych dla wielu znanych, międzynarodowych firm. Aktualnie posiada 70 fabryk w 16 krajach, gdzie zatrudnia ponad 2 300 pracowników. Logoplaste Polska należy do grupy przemysłowej Logoplaste i rozwija się bardzo dynamicznie. W związku z rozwojem, firma uruchomiła produkcję i magazyn w parku logistycznym Panattoni w Gorzowie Wielkopolskim. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność na magazynie, firma PROMAG S.A. zaproponowała zainstalowanie na magazynie systemu gęstego składowania obsługiwanego wózkiem wahadłowym AutoMAG Shuttle.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2020-07-29

Regały AutoMAG Shuttle kontra regały paletowe wjezdne - dlaczego warto automatyzować procesy składowania

Wielu naszych klientów zastanawia się nad optymalizacją procesów składowania w kontekście rosnących kosztów działalności i konieczności wzrostu wydajności procesów. Dla wielu jednak barierą w inwestowaniu w rozwiązania automatyczne, które optymalizują koszty i efektywność operacji, jest obawa czy inwestycja się zwróci. Menedżerowie boją się też pełnej automatyzacji magazynu i zależności od technologii.

czytaj więcej
2020-07-29

Jak się spakować i nie zwariować czyli pakowanie z przymrużeniem oka

Po roku wytężonej pracy na magazynie przychodzi w końcu czas na zasłużony wypoczynek w tropikach albo u babci Jadzi pod Zgierzem. Wielka wyprawa tuż, tuż, a Ciebie ogarnia panika na myśl o pakowaniu. Spokojnie – to jedynie kwestia dobrej organizacji i przemyślenia kilku spraw nieco wcześniej. Podejdź do tego pragmatycznie. Wiele rozwiązań intralogistycznych łatwo możesz zaimplementować do tego urlopowego wyzwania.

czytaj więcej
2020-07-20

Automatyzacja procesu pakowania w branży meblowej

Nasz klient to firma meblowa - producent mebli pokojowych, zarówno skrzyniowych jak i tapicerowanych. Firma działa na rynku od 1981 roku, rozwijając swoją ofertę i park maszynowy. Co roku stara się wdrażać inwestycje, które mają na celu ulepszenie jej działalności. Jednym z obszarów, w który inwestuje jest logistyka firmy, a w tym efektywne pakowanie produkowanych rozwiązań.

czytaj więcej
2020-07-01

Pomosty magazynowe – zalety, zastosowanie, możliwości

Pomosty magazynowe zwane też antresolami magazynowymi to rozwiązania pozwalające na pełne wykorzystanie kubatury magazynu bez konieczności jego rozbudowy. Konstrukcja pomostów pozwala na składowanie dowolnych towarów, zarówno luzem, w kartonach, jak i na paletach, ale także pozwala na umieszczenie na antesoli maszyn, stanowisk roboczych czy nawet biur. Towar na pomoście może być składowany bezpośrednio na podłodze lub w regałach półkowych, a nawet lekkich regałach paletowych. Dzięki wysokiej nośności pomostów, możliwa jest praca wózków paletowych na pomoście.

czytaj więcej
2020-06-29

Automatyzacja procesów kompletacji i pakowania

Nasz klient świadczy usługi magazynowania i wysyłki towarów o podwyższonej wartości, czyli wymagających większej uwagi. W branży e-commerce koszty reklamacji mają duży udział w kosztach działalności, dlatego nasz klient zwraca szczególną uwagę na to, aby przesyłka dotarła do klienta końcowego nie tylko na czas ale również z właściwym towarem i nieuszkodzona. W tym celu położono duży nacisk na optymalizację i automatyzację procesów kompletacji i pakowania.

czytaj więcej
2020-06-03

Optymalizacja procesu pakowania w firmie z branży automotive

Nasz klient z branży automotive zwrócił się do nas z zadaniem polegającym na poprawie wydajności i standaryzacji procesu pakowania części do samochodów. Klient pakuje produkowane części do pojemników plastikowych, które następnie sztapluje na palecie. Paleta wysoka i niestabilna była dużym wyzwaniem podczas owijania na talerzu obrotowym owijarki. Doradcy PROMAG S.A. zaproponowali klientowi do wyboru 2 owijarki do pakowania palet: FUTURE-PACK oraz MASTER-PACK.

czytaj więcej
2020-05-20

Systemy składowania polecane do mroźni

Mroźnie są obiektami magazynowymi przeznaczonymi najczęściej do długoterminowego składowania warzyw, owoców, mięs, ryb oraz ich przetworów w stosunkowo niskich temperaturach i w środowisku o odpowiednim składzie atmosfery wewnętrznej. Z tego powodu koszty eksploatacji tych obiektów są wysokie. Efektywne zarządzanie mroźniami polega więc na składowaniu jak największej ilości towaru na jak najmniejszej powierzchni. Dlatego do obiektów typu mroźnie polecamy przede wszystkim regały, które wyróżnia wysoki współczynnik wykorzystania powierzchni magazynowej.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź