menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Doradca PROMAG S.A.

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i ponad 36-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

Doradca PROMAG S.A. to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzeniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacja urządzeń.

Jeśli chcesz nasz zapytać o zastosowanie urządzeń magazynowych czy o przepisy obowiązujące w zakresie ich użytkowania – wypełnij formularz.
W dziale będziemy zamieszczać odpowiedzi na nurtujące Klientów pytania dotyczące wyposażenia magazynów oraz szerzej, w postaci artykułów przedstawiane ciekawe zagadnienia dotyczące magazynowania i transportu wewnętrznego.

wróć 

Najnowsze porady

2019-02-12

Regały półkowe dla magazynów branży e-commerce

Odpowiedź doradcy:

Procesy logistyczne w magazynach e-commerce realizowane są w sposób zbliżony do handlu tradycyjnego. Występują jednak istotne różnice, które trzeba brać pod uwagę już na etapie projektowania magazynu. W e-commerce mamy do czynienia chociażby z większym rozdrobnieniem przesyłek i dużą liczbą punktów dostaw. Firmy, którym zależy na podniesieniu konkurencyjności powinny więc inwestować w rozwiązania zapewniające optymalizację procesu kompletacji i zwiększające efektywność.

czytaj więcej
2019-01-14

Następca ręcznego wózka paletowego

Odpowiedź doradcy:

Współczesny rynek stawia wysokie wymagania wobec logistyki. Czas wykonywania operacji magazynowych skraca się coraz bardziej, gdyż o przewadze konkurencyjnej firm decyduje szybka i sprawna dostawa. Dlatego do magazynów coraz częściej wkraczają nowe technologie. Przykładem zastosowania nowych technologii dla poprawy komfortu pracy, obniżenia kosztów i skrócenia operacji jest wózek elektryczny prowadzony LION-TRUCK PLUS PROMAG.

czytaj więcej
2019-01-07

Efektywne rozwiązania dla e-handlu

Odpowiedź doradcy:

W branży e-commerce sprawna logistyka to jeden z głównych czynników sukcesu. W e-handlu mamy do czynienia z dużym rozdrobnieniem przesyłek i dużą liczbą punktów dostaw. Z tych powodów intralogistyka w magazynie e-commerce wymaga innej organizacji oraz innej infrastruktury niż ma to miejsce w tradycyjnych firmach handlowych. PROMAG S.A. wspiera firmy z branży e-handlu poprzez oferowanie rozwiązań, które optymalizują procesy składowania, transportu, kompletacji i pakowania.

czytaj więcej
2019-01-02

System gęstego składowania w magazynie artykułów wykończenia wnętrz

Odpowiedź doradcy:

Jeden z wiodących producentów artykułów wykończenia wnętrz zainwestował w system gęstego składowania z wózkami wahadłowymi AutoMAG Shuttle.

czytaj więcej
2018-12-12

Nowatorskie rozwiązanie składowania pras w branży automotive

Odpowiedź doradcy:

PROMAG S.A. wdrożył w firmie Autoneum Poland Sp. z o.o w Katowicach autorskie rozwiązanie regałów paletowych przejezdnych, które zostało wybrane najlepszym Kaizenem w Europejskiej Grupie Biznesowej tej firmy. Wdrożenie to można śmiało nazwać rekordem świata w ograniczaniu powierzchni składowania.

czytaj więcej
2018-11-21

Najgłębszy w Polsce magazyn dla producenta soli

Odpowiedź doradcy:

Specjaliści z firmy PROMAG zaproponowali do magazynu soli regały obsługiwane wózkiem wahadłowym AutoMAG, który wypełnia magazyn jak regał wjezdny, lecz nie ma ograniczeń długości, umożliwia składowanie większej ilość indeksów i przyspiesza procesy obsługi regałów nawet przy mniejszej ilości pracowników.

czytaj więcej
2018-11-08

Optymalizacja przestrzeni magazynowej za pomocą systemów składowania

Odpowiedź doradcy:

Koszty gruntów, podatki od nieruchomości i stale rosnące koszty eksploatacyjne to czynniki, które wpływają na to, że przedsiębiorstwa dążą do optymalnego wykorzystania posiadanej powierzchni magazynowej. Jednym z rozwiązań, które pozwala na poprawę efektywności wykorzystania przestrzeni magazynowej są systemy składowania oparte na odpowiednio skonfigurowanych konstrukcjach regałowych.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2019-02-07

Rewolucja 4.0 w intralogistyce

Rewolucja 4.0 nie jest już pieśnią przyszłości, odbywa się na naszych oczach i staje się siłą napędową do zmian w wielu firmach. Automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja, technologie komunikacji Machine to Machine, sztuczna inteligencja, wykorzystanie przemysłowego Internetu Rzeczy czy BIG DATA powoli wkraczają również do logistyki firm, a nie są tylko domeną przemysłu i produkcji.

czytaj więcej
2019-01-29

Urządzenia do składowania i transportu wewnętrznego dla branży stalowej

Branża stalowa to branża, w której organizacja procesów składowania i transportu wewnętrznego nie jest prosta ze względu na duże i nietypowe gabaryty produktów.

czytaj więcej
2019-01-22

Jaki blat wybrać przy zakupie stołów warsztatowych

Stół warsztatowy stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdego warsztatu, punktu serwisowego, zakładu mechanicznego, czyli każdego miejsca, gdzie mamy do czynienia z ręcznym montażem lub kompletacją. Z pozoru prosty mebel warsztatowy jakim jest stół warsztatowy może mieć wiele zastosowań ze względu na bogate wyposażenie dodatkowe, które zwiększa jego funkcjonalność.

czytaj więcej
2019-01-02

Jak zapewnić bezpieczną pracę w magazynie

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej (Dz.U.03.169.1650) na pracodawcy spoczywa obowiązek systematycznej kontroli stanu bezpieczeństwa i higieny pracy ze szczególnym uwzględnieniem organizacji procesów pracy, stanu technicznego maszyn i innych urządzeń technicznych. Abstrahując od przepisów i uregulowań prawnych, lepiej zapobiegać wypadkom niż ponosić koszty usuwania ich skutków.

czytaj więcej
2019-01-02

Na czym polega pełen dozór urządzeń transportu bliskiego ?

Przepisy prawa wyróżniają 3 formy dozoru technicznego: • uproszczony • ograniczony • pełen

czytaj więcej
2018-12-31

Rozwiązania do transportu i składowania dla rolnictwa i sadownictwa

Rozwój sadownictwa i ogrodnictwa, a także zmiany w strukturze i modernizacja rolnictwa w Polsce wpłynęły na wzrost zapotrzebowania na środki transportu wykorzystywane do prac magazynowych, transportowych oraz za- i rozładunkowych. W polskim rolnictwie ma miejsce proces restrukturyzacji, coraz mniej jest małych gospodarstw, w miejsce, których powstają większe, co wiąże się ze wzrostem skali produkcji i ciągłą koniecznością dorównywania konkurencji.

czytaj więcej
2018-12-21

Magazyn bez magazyniera – czy to jest możliwe?

Automatyczne systemy magazynowe odznaczają się całkowitym wyeliminowaniem udziału człowieka w procesach przemieszczania i składowania towarów. Automatyzacja sprzyja wzrostowi wydajności operacji magazynowych, zwiększeniu współczynnika wykorzystania kubatury magazynu, obniżeniu kosztów utrzymania obiektu, eliminacji błędów a także poprawie bezpieczeństwa pracy. Jednak wiele osób zarządzających magazynami obawia się całkowitej automatyzacji z uwagi na wysokie koszty początkowej inwestycji oraz brak możliwości ręcznego sterowania pracą magazynu w przypadku awarii systemu.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź