KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

PROMAG Expert radzi

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i prawie 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

PROMAG EXPERT radzi to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzaniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacją urządzeń.

Poza poradami, odpowiedziami na Państwa pytania będziemy w tym miejscu także publikować nowy cykl filmów doradczych PROMAG Expert radzi. Zapraszamy na kolejny odcinek pt. "Jak wybrać odpowiednie urządzenie do pakowania palet?"

Kolejne odcinki już wkrótce !

⬇️ Subskrybuj nasz kanał na Youtube ⬇️

 

 

Zadaj pytanie Expertowi PROMAG

 

wróć 

Najnowsze porady

2021-07-22

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej producenta słonych przekąsek

Odpowiedź doradcy:

Wszystkim miłośnikom chipsów z pewnością dobrze znana jest marka Crunchips, której właścicielem jest The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o. - światowy producent chipsów, chrupek i słonych przekąsek. W Polsce firma zatrudnia ponad 1000 osób w siedzibie w Sadach k/Poznania, zakładzie produkcyjnym w Stanowicach pod Wrocławiem oraz w innych lokalizacjach sieci dystrybucyjnej na terenie całego kraju. Właśnie, aby tę sieć usprawnić firma wybudowała Magazyn Centralny obok zakładu w Stanowicach. Obiekt ten jest największym magazynem firmy Lorenz Snack-World w Polsce i został zaprojektowany jako magazyn wysokiego składowania typu A. Składowane są w nim głównie produkty pochodzące z pobliskiego zakładu produkcyjnego oraz wyroby marki Lajkonik, których dystrybutorem jest Lorenz. Za wyposażenie inwestycji w systemy składowania i transportu wewnętrznego odpowiedzialna była firma PROMAG S.A.

czytaj więcej
2021-07-21

Optymalizacja przestrzeni magazynowej za pomocą regałów paletowych CART PUSH-BACK

Odpowiedź doradcy:

CANPACK S.A. FABRYKA PUSZEK NAPOJOWYCH W BRZESKU to pierwsza uruchomiona linia produkcyjna firmy w Polsce działająca od 1994 roku. Oprócz puszek do napojów CANPACK oferuje również wysokiej jakości szkło, metalowe zamknięcia oraz opakowania do żywności i przemysłu. PROMAG S.A. dostarczył do magazynu firmy regały paletowe CART PUSH-BACK, które pozwoliły na zagospodarowanie małych, niewykorzystywanych przestrzeni magazynowych pod kątem składowania.

czytaj więcej
2021-05-31

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do pakowania palet?

Odpowiedź doradcy:

Ósmy odcinek "PROMAG Expert Radzi" pokaże wam szeroki wachlarz urządzeń do pakowania

czytaj więcej
2021-05-26

Czym różnią się wózki paletowe ręczne/ paleciaki PR od wózków PRA?

Odpowiedź doradcy:

Wózki unoszące/paletowe potocznie zwane paleciakami to chyba najpopularniejszy produkt do transportowania towarów na paletach. Wózki te można spotkać w każdym magazynie, hurtowni czy nawet zwykłym sklepie. Z bogatej oferty wózków paletowych pod marką PROMAG, klienci najczęściej wybierają wózki unoszące typu PR lub PRA. Aby ułatwić Państwu wybór tych wózków, przedstawimy czym różnią się od siebie te 2 typy wózków.

czytaj więcej
2021-05-11

Organizacja przeładunków w parku logistycznym za pomocą doków i bram przeładunkowych

Odpowiedź doradcy:

Nasz Klient to jeden z czołowych deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest to firma z kapitałem polskim, która specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnej powierzchni magazynowej na terenie całego kraju. Projekt realizowany przez PROMAG S.A. dotyczył dostawy, montażu i uruchomienia 46 kompletnych doków przeładunkowych oraz 19 bram segmentowych do obiektu magazynowego znajdującego się na terenie parku logistycznego Kowale koło Gdańska.

czytaj więcej
2021-05-07

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej za pomocą regałów przepływowych dla jednego z największych producentów mięsa

Odpowiedź doradcy:

SOKOŁÓW S.A. jest jednym z największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie i jednym z liderów branży w Polsce. Dzięki prowadzonym od wielu lat konsekwentnym i skutecznym działaniom marka ”SOKOŁÓW” jest najbardziej znaną i najchętniej kupowaną marką produktów mięsnych w Polsce. Grupa Sokołów zatrudnia ponad 8 000 osób. W skład Grupy wchodzi 8 nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Jeden z zakładów jest zlokalizowany w Czyżewie, gdzie PROMAG S.A. wyposażył nowy magazyn w system regałów przepływowych.

czytaj więcej
2021-05-06

Kolejna realizacja regałów satelitarnych w największej grupie mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej

Odpowiedź doradcy:

Spółdzielnia mleczarska MLEKOVITA to nie tylko produkty ze znanym logo – to całokształt aktywności i zaangażowanie w każdy aspekt działalności. To polska firma stworzona od podstaw, która skutecznie buduje swoją pozycję lidera na rynku. MLEKOVITA jest znaną nie tylko Polakom marką istniejącą już od ponad 90 lat. W tym czasie spółdzielnia zmodernizowała i rozbudowała swoje zakłady. Firma PROMAG S.A. może się poszczycić długoletnią współpracą z grupą Mlekovita w zakresie optymalizacji istniejących i nowopowstających magazynów pod kątem systemów składowania. Jedną z ostatnich realizacji była instalacja półautomatycznego systemu gęstego składowania AutoMAG Shuttle w magazynie wyrobów gotowych zlokalizowanym w Wysokie Mazowieckie.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2021-07-12

Magazyn enegrooszczędny

Efektywne zarządzanie energią w magazynie wiąże się nie tylko z koniecznością budowy obiektów spełniających określone standardy i wymagania w zakresie izolacji termicznej. Znaczną ilość energii zaoszczędzić można w trakcie codziennej pracy na poszczególnych etapach procesów magazynowo-transportowych. Pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie i rozwiązania.

czytaj więcej
2021-07-08

Automatyczne regały windowe i karuzelowe: optymalizacja procesów składowania i kompletacji

Automatyczne regały windowe i karuzelowe, cieszące się dużym zainteresowaniem w krajach Europy Zachodniej, zyskują coraz większą popularność także w Polsce. Ich podstawowym założeniem jest maksymalna ilość towaru na minimalnej powierzchni, co osiągane jest poprzez: maksymalne wykorzystanie wysokości obiektu, duże zagęszczenie towarów w regale oraz model pracy „towar do człowieka”. Regały automatyczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczny jest częsty i szybki dostęp do składowanych elementów, koszty magazynowania są bardzo wysokie lub dostęp do przechowywanych jednostek wymaga ścisłej kontroli.

czytaj więcej
2021-06-04

Automatyzacja kompletacji i transportu zamówień

Nasz klient to Polcar - firma założona przez Andrzeja Senkowskiego 35 lat temu, po dziś dzień pozostała w 100% polską firmą. Firma ciągle się rozwija, pozyskując nowych klientów wkracza na nowe rynki zbytu. Dlatego też ciągle inwestuje w zaplecze magazynowe oraz w nowe technologie, które pozwalają na szybką obsługę stale rosnącej liczby klientów.

czytaj więcej
2020-07-29

Regały AutoMAG Shuttle kontra regały paletowe wjezdne - dlaczego warto automatyzować procesy składowania

Wielu naszych klientów zastanawia się nad optymalizacją procesów składowania w kontekście rosnących kosztów działalności i konieczności wzrostu wydajności procesów. Dla wielu jednak barierą w inwestowaniu w rozwiązania automatyczne, które optymalizują koszty i efektywność operacji, jest obawa czy inwestycja się zwróci. Menedżerowie boją się też pełnej automatyzacji magazynu i zależności od technologii.

czytaj więcej
2020-07-29

Jak się spakować i nie zwariować czyli pakowanie z przymrużeniem oka

Po roku wytężonej pracy na magazynie przychodzi w końcu czas na zasłużony wypoczynek w tropikach albo u babci Jadzi pod Zgierzem. Wielka wyprawa tuż, tuż, a Ciebie ogarnia panika na myśl o pakowaniu. Spokojnie – to jedynie kwestia dobrej organizacji i przemyślenia kilku spraw nieco wcześniej. Podejdź do tego pragmatycznie. Wiele rozwiązań intralogistycznych łatwo możesz zaimplementować do tego urlopowego wyzwania.

czytaj więcej
2020-07-20

Automatyzacja procesu pakowania w branży meblowej

Nasz klient to firma meblowa - producent mebli pokojowych, zarówno skrzyniowych jak i tapicerowanych. Firma działa na rynku od 1981 roku, rozwijając swoją ofertę i park maszynowy. Co roku stara się wdrażać inwestycje, które mają na celu ulepszenie jej działalności. Jednym z obszarów, w który inwestuje jest logistyka firmy, a w tym efektywne pakowanie produkowanych rozwiązań.

czytaj więcej
2020-07-01

Pomosty magazynowe – zalety, zastosowanie, możliwości

Pomosty magazynowe zwane też antresolami magazynowymi to rozwiązania pozwalające na pełne wykorzystanie kubatury magazynu bez konieczności jego rozbudowy. Konstrukcja pomostów pozwala na składowanie dowolnych towarów, zarówno luzem, w kartonach, jak i na paletach, ale także pozwala na umieszczenie na antesoli maszyn, stanowisk roboczych czy nawet biur. Towar na pomoście może być składowany bezpośrednio na podłodze lub w regałach półkowych, a nawet lekkich regałach paletowych. Dzięki wysokiej nośności pomostów, możliwa jest praca wózków paletowych na pomoście.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź