menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Doradca PROMAG S.A.

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i prawie 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

Doradca PROMAG S.A. to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzeniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacja urządzeń.

Jeśli chcesz nasz zapytać o zastosowanie urządzeń magazynowych czy o przepisy obowiązujące w zakresie ich użytkowania – wypełnij formularz.

W dziale będziemy zamieszczać odpowiedzi na nurtujące Klientów pytania dotyczące wyposażenia magazynów oraz szerzej, w postaci artykułów przedstawiane ciekawe zagadnienia dotyczące magazynowania i transportu wewnętrznego.

 

 

wróć 

Najnowsze porady

2019-08-21

Wózki widłowe spalinowe, ręczne czy elektryczne – które wybrać?

Odpowiedź doradcy:

Przedsiębiorcy często zastanawiają się, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla ich biznesów. Osoby odpowiedzialne za planowanie zagospodarowania przestrzeni magazynowej myślą nad kosztami inwestycji, eksploatacji, wydajności czy użyteczności danych rozwiązań. Jednym z produktów, o zakupie których muszą zadecydować są wózki widłowe. Bo nawet gdy w firmie mamy do czynienia z pełną automatyzacją procesów składowania, to wózki są potrzebne do rozładunku i załadunku samochodów dostawczych.

czytaj więcej
2019-07-29

Optymalne wykorzystanie przestrzeni nad maszynami w zakładzie produkcyjnym za pomocą pomostu magazynowego

Odpowiedź doradcy:

Grupa Werner Kenkel jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i offsetowym oraz materiałów POS. W 3 zakładach zlokalizowanych w Krzycku Wielkim oraz w Bochni zatrudnionych jest łącznie 1100 osób, a wytwarzane tu produkty dostarczane są do ponad 600 firm w kraju i za granicą. W ostatnim czasie zakład w Bochni wdraża automatyzację procesu produkcji począwszy od dostaw surowców z magazynu wejściowego poprzez całą produkcję, na procesie pakowania kończąc. W związku z tą modernizacją pojawiła się konieczność wygenerowania wolnej powierzchni na poziomie 0 hali produkcyjnej, gdzie do tej pory znajdowały się specjalne regały na wykrojniki oraz klisze używane w procesie produkcji. Klient nie miał w planach powiększania obiektu produkcyjnego.

czytaj więcej
2019-07-26

Usprawnienie procesów przyjęć i wydań

Odpowiedź doradcy:

Aby usprawnić procesy załadunku i wyładunku towarów należy je przede wszystkim odpowiednio zorganizować. Zwłaszcza istotne jest, aby procesy te odbywały się w specjalnie wydzielonej strefie, do której nie powinny mieć dostępu osoby niepowołane ze względu na bezpieczeństwo. Kolejnym ważnym punktem jest to, aby posadzka w magazynie i podłoga samochodu dostawczego były na tej samej wysokości. Przyspiesza to realizację operacji przeładunkowych nawet 3-4 krotnie.

czytaj więcej
2019-07-09

Magazyn wyrobów gotowych przy zakładzie produkcyjnym

Odpowiedź doradcy:

KRAUSE Sp. z o.o. to firma z ponad 100-letnią tradycją w branży produkcji drabin. Od 1900 roku przedsiębiorstwo rozwinęło się do działającej na skalę międzynarodową grupy przedsiębiorstw z kolejnymi zakładami produkcyjnymi na Węgrzech i w Polsce. Aktualnie w ofercie firmy znajduje się szereg produktów, począwszy od szerokiego wachlarza drabin, poprzez schody, podesty robocze i rusztowania. Aby wyposażyć swój magazyn w regały niezbędne do składowania tak bogatego i różnorodnego asortymentu, firma KRAUSE Sp. z o.o. nawiązała współpracę z PROMAG S.A.

czytaj więcej
2019-07-05

Kiedy warto przejść na automatyczne składowanie?

Odpowiedź doradcy:

Z uwagi na brak rąk do pracy, automatyzacja w magazynach jest obecnie dominującym trendem. Jednak podjęcie decyzji o przejściu od składowania w regałach tradycyjnych takich jak regały rzędowe, regały jezdne czy wjezdne do składowania automatycznego nie może być pochopną decyzją.

czytaj więcej
2019-06-14

Pojemniki na odpady – zestawienie rozwiązań dostępnych na rynku

Odpowiedź doradcy:

Oferta pojemników na odpady dostępnych na rynku jest bardzo bogata. Aby ułatwić Państwu wybór odpowiedniego rozwiązania poniżej przedstawimy zestawienie produktów pod kątem ich przeznaczenia.

czytaj więcej
2019-06-13

Wdrożenie praktyki 5S w magazynie

Odpowiedź doradcy:

Celem praktyki 5S jest zaprowadzenie i utrzymanie porządku na stanowisku pracy. Praktyki 5S są jednym z fundamentów tworzenia środowiska pracy sprzyjającego działaniom projakościowym, co przekłada się na efektywność procesów. Prym w tego typu metodach wiodą Japończycy, a zatem oni również są pomysłodawcą metody 5S.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2019-08-14

Rodzaje palet stosowane w magazynach

Według powszechnej definicji paleta jest opakowaniem, wykorzystywanym do transportu i magazynowania towarów oraz wyrobów. W związku z tym musi spełniać wymagania zdefiniowane przez szereg ustaw – ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o opakowaniach i ustawy o odpadach opakowaniowych.

czytaj więcej
2019-08-08

System identyfikacji produktów - czy jest nam to potrzebne?

W celu sprawnego zarządzania magazynem i produktami znajdującymi się w nim, niezbędna jest wiedza, gdzie dany produkt się znajduje, w jakiej ilości i w jakim stanie. W małych magazynach, z niewielką ilością pozycji i małą rotacją pracownik jest wstanie zapamiętać gdzie znajduje się dany produkt. W centrach dystrybucyjnych, średnich i dużych magazynach, gdzie wymaga się, aby przesyłka do klienta została dostarczona w ciągu 48 godzin, proces poszukiwania danego towaru wśród tysięcy pozycji przez człowieka jest długotrwały. Dla zapewnienia wysokiej wydajności takich magazynów wymagane jest posiadanie systemu identyfikacji i lokalizacji produktów.

czytaj więcej
2019-07-23

Optymalizacja procesów kompletacji w magazynie

Kompletacja jest tą fazą magazynowania, która pochłania najwięcej, bo aż 60% kosztów operacyjnych magazynu, przy czym ponad połowa z nich to czas przemieszczania się magazyniera w strefie kompletacji. Przez usprawnienie procesu kompletacji, a w szczególności ograniczenie przejść magazyniera w tym procesie, jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć koszty w magazynie i przyspieszyć procesy.

czytaj więcej
2019-07-18

Automatyczne systemy transportu wewnętrznego

Wydajność procesów transportu wewnętrznego często spędza sen z powiek menedżerom, zwłaszcza gdy czynności związane z przyjmowaniem, składowaniem, kompletacją i wydawaniem towarów odbywają się w różnych miejscach. Automatyzacja procesów składowania spowodowała, że efektywność magazynów zdecydowanie wzrosła ale w obszarze transportu dużo jeszcze pozostało do zrobienia.

czytaj więcej
2019-06-07

Efektywne zarządzanie energią w magazynie

Efektywne zarządzanie energią w magazynie wiąże się nie tylko z koniecznością budowy obiektów spełniających określone standardy i wymagania w zakresie izolacji termicznej. Znaczną ilość energii zaoszczędzić można w trakcie codziennej pracy, na poszczególnych etapach procesów magazynowo-transportowych. Pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie i rozwiązania.

czytaj więcej
2019-04-30

Zestawienie najpopularniejszych paleciaków elektrycznych

Wózki paletowe elektryczne spotkać można w magazynach, w marketach, zakładach produkcyjnych, jako wyposażenie firm transportowych i kurierskich. Przeznaczone są głównie do transportowania palet z towarem oraz do prac załadowczo-wyładowczych.

czytaj więcej
2019-04-29

Jak obniżyć koszty pakowania palet

Koszty i ich obniżanie to temat nieobcy menedżerom logistyki, zwłaszcza, że koszty magazynowania towarów często mają duży udział w strukturze kosztów firmy. Aby wprowadzić oszczędności w magazynie, trzeba zacząć od świadomości, że zaoszczędzić można zawsze, nawet wtedy, gdy wydaje się, że nie da się już bardziej ciąć kosztów. Warto też pomyśleć o oszczędnościach nie tylko w momencie, gdy dzieje się źle i trzeba ciąć koszty.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź