menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Doradca PROMAG S.A.

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i prawie 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

Doradca PROMAG S.A. to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzeniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacja urządzeń.

Jeśli chcesz nasz zapytać o zastosowanie urządzeń magazynowych czy o przepisy obowiązujące w zakresie ich użytkowania – wypełnij formularz.

W dziale będziemy zamieszczać odpowiedzi na nurtujące Klientów pytania dotyczące wyposażenia magazynów oraz szerzej, w postaci artykułów przedstawiane ciekawe zagadnienia dotyczące magazynowania i transportu wewnętrznego.

 

 

wróć 

Najnowsze porady

2019-07-09

Magazyn wyrobów gotowych przy zakładzie produkcyjnym

Odpowiedź doradcy:

KRAUSE Sp. z o.o. to firma z ponad 100-letnią tradycją w branży produkcji drabin. Od 1900 roku przedsiębiorstwo rozwinęło się do działającej na skalę międzynarodową grupy przedsiębiorstw z kolejnymi zakładami produkcyjnymi na Węgrzech i w Polsce. Aktualnie w ofercie firmy znajduje się szereg produktów, począwszy od szerokiego wachlarza drabin, poprzez schody, podesty robocze i rusztowania. Aby wyposażyć swój magazyn w regały niezbędne do składowania tak bogatego i różnorodnego asortymentu, firma KRAUSE Sp. z o.o. nawiązała współpracę z PROMAG S.A.

czytaj więcej
2019-07-05

Kiedy warto przejść na automatyczne składowanie?

Odpowiedź doradcy:

Z uwagi na brak rąk do pracy, automatyzacja w magazynach jest obecnie dominującym trendem. Jednak podjęcie decyzji o przejściu od składowania w regałach tradycyjnych takich jak regały rzędowe, regały jezdne czy wjezdne do składowania automatycznego nie może być pochopną decyzją.

czytaj więcej
2019-06-14

Pojemniki na odpady – zestawienie rozwiązań dostępnych na rynku

Odpowiedź doradcy:

Oferta pojemników na odpady dostępnych na rynku jest bardzo bogata. Aby ułatwić Państwu wybór odpowiedniego rozwiązania poniżej przedstawimy zestawienie produktów pod kątem ich przeznaczenia.

czytaj więcej
2019-06-13

Wdrożenie praktyki 5S w magazynie

Odpowiedź doradcy:

Celem praktyki 5S jest zaprowadzenie i utrzymanie porządku na stanowisku pracy. Praktyki 5S są jednym z fundamentów tworzenia środowiska pracy sprzyjającego działaniom projakościowym, co przekłada się na efektywność procesów. Prym w tego typu metodach wiodą Japończycy, a zatem oni również są pomysłodawcą metody 5S.

czytaj więcej
2019-05-30

Czy system WMS jest nam potrzebny?

Odpowiedź doradcy:

Wiele firm zadaje sobie to pytanie, zwłaszcza gdy nie posiada systemu identyfikacji produktów w firmie, bez którego WMS, czyli Warehouse Management System, nie może istnieć. Jednak w dobie globalizacji gospodarki, znacznego przyspieszenia procesów i wysokiej konkurencyjności dla średnich i dużych firm jest to konieczność, szczególnie gdy rozważają automatyzację procesów.

czytaj więcej
2019-05-07

Optymalizacja składowania i kompletacji w produkcji okien i drzwi

Odpowiedź doradcy:

Dynamiczny rozwój firmy KAPICA spowodował konieczność wprowadzenia nowatorskich rozwiązań w obszarze gospodarki magazynowej. Jako partnera w tym zakresie firma KAPICA wybrała PROMAG S.A. Zadanie jakie zostało postawione przed PROMAG S.A. było wymagające, ponieważ dotyczyło zoptymalizowania systemu magazynowania zróżnicowanych ładunków – zarówno profili dłużycowych używanych do produkcji okien, jak i drobnych akcesoriów używanych w procesie produkcji. Na główne kryteria oceny wybrano efektywność procesów magazynowych oraz pojemność systemów.

czytaj więcej
2019-04-16

Wózki AGV – transport przyszłości w magazynach

Odpowiedź doradcy:

Wydajność procesów transportu wewnętrznego w obrębie produkcji i magazynu to problem spędzający sen z powiek wielu menedżerów. Automatyzacja procesów składowania spowodowała, że efektywność magazynów zdecydowanie wzrosła ale w obszarze transportu dużo jeszcze pozostało do zrobienia.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2019-06-07

Efektywne zarządzanie energią w magazynie

Efektywne zarządzanie energią w magazynie wiąże się nie tylko z koniecznością budowy obiektów spełniających określone standardy i wymagania w zakresie izolacji termicznej. Znaczną ilość energii zaoszczędzić można w trakcie codziennej pracy, na poszczególnych etapach procesów magazynowo-transportowych. Pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie i rozwiązania.

czytaj więcej
2019-04-30

Zestawienie najpopularniejszych paleciaków elektrycznych

Wózki paletowe elektryczne spotkać można w magazynach, w marketach, zakładach produkcyjnych, jako wyposażenie firm transportowych i kurierskich. Przeznaczone są głównie do transportowania palet z towarem oraz do prac załadowczo-wyładowczych.

czytaj więcej
2019-04-29

Jak obniżyć koszty pakowania palet

Koszty i ich obniżanie to temat nieobcy menedżerom logistyki, zwłaszcza, że koszty magazynowania towarów często mają duży udział w strukturze kosztów firmy. Aby wprowadzić oszczędności w magazynie, trzeba zacząć od świadomości, że zaoszczędzić można zawsze, nawet wtedy, gdy wydaje się, że nie da się już bardziej ciąć kosztów. Warto też pomyśleć o oszczędnościach nie tylko w momencie, gdy dzieje się źle i trzeba ciąć koszty.

czytaj więcej
2019-02-26

Wyzwania związane z wdrożeniem MAGAZYNU 4.0 w firmach

Głównymi wyzwaniami, którym sprostać muszą polskie firmy jest z jednej strony globalizacja, a z drugiej stale rosnące koszty prowadzenia działalności, w tym m.in. coraz wyższe koszty pracy, gruntów przemysłowych, energii elektrycznej i gazu. Jedyną drogą pozwalającą na dalszy rozwój i wzrost konkurencyjności firm są inwestycje w rozwiązania automatyczne.

czytaj więcej
2019-02-07

Rewolucja 4.0 w intralogistyce

Rewolucja 4.0 nie jest już pieśnią przyszłości, odbywa się na naszych oczach i staje się siłą napędową do zmian w wielu firmach. Automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja, technologie komunikacji Machine to Machine, sztuczna inteligencja, wykorzystanie przemysłowego Internetu Rzeczy czy BIG DATA powoli wkraczają również do logistyki firm, a nie są tylko domeną przemysłu i produkcji.

czytaj więcej
2019-01-29

Urządzenia do składowania i transportu wewnętrznego dla branży stalowej

Branża stalowa to branża, w której organizacja procesów składowania i transportu wewnętrznego nie jest prosta ze względu na duże i nietypowe gabaryty produktów.

czytaj więcej
2019-01-22

Jaki blat wybrać przy zakupie stołów warsztatowych

Stół warsztatowy stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdego warsztatu, punktu serwisowego, zakładu mechanicznego, czyli każdego miejsca, gdzie mamy do czynienia z ręcznym montażem lub kompletacją. Z pozoru prosty mebel warsztatowy jakim jest stół warsztatowy może mieć wiele zastosowań ze względu na bogate wyposażenie dodatkowe, które zwiększa jego funkcjonalność.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź