KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

PROMAG Expert radzi

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

PROMAG EXPERT radzi to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzaniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacją urządzeń.

Poza poradami, odpowiedziami na Państwa pytania będziemy w tym miejscu także publikować nowy cykl filmów doradczych PROMAG Expert radzi. Zapraszamy na kolejny odcinek pt. "Jak wybrać odpowiednie urządzenie do pakowania palet?"

Kolejne odcinki już wkrótce!

⬇️ Subskrybuj nasz kanał na Youtube ⬇️

 

 

Zadaj pytanie Expertowi PROMAG

wróć 

Najnowsze porady

2023-05-04

Regały paletowe rzędowe z separatorami w magazynie producenta nowatorskich wyrobów medycznych i higienicznych

Odpowiedź doradcy:

Lohmann & Rauscher (L&R) jest wiodącym producentem innowacyjnych produktów medycznych i higienicznych najwyższej jakości: od klasycznych materiałów opatrunkowych po nowoczesne systemy terapeutyczne i pielęgnacyjne, indywidualne rozwiązania problemów pacjentów i pracowników służby zdrowia. Zaproponowane przez firmę PROMAG S.A. rozwiązanie polegało na instalacji 13 bloków regałowych w czterech różnych konfiguracjach poziomów składowania. Każdy blok składa się 12-15 kolumn regałowych, w zależności od dostępnej na hali przestrzeni.

czytaj więcej
2023-02-06

Magazyn e-commerce wyposażony przez PROMAG

Odpowiedź doradcy:

8a.pl to polski sklep górski, wspinaczkowy, turystyczny i sportowy, w którym można kupić online ekwipunek wiodących producentów. Ze względu na wzrost zamówień online i plany dalszej ekspansji na rynku, pojawiła się konieczność optymalizacji procesów logistycznych. Właściciel sklepu 8a.pl podjął decyzję o współpracy z firmą PROMAG S.A. przede wszystkim ze względu na termin realizacji zamówienia. Głównym celem było uruchomienie magazynu w nowej lokalizacji przed Black Friday. PROMAG S.A. wywiązał się z wyznaczonego przez inwestora terminu.

czytaj więcej
2023-01-23

Kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni magazynowej dla producenta nowoczesnych elewacji

Odpowiedź doradcy:

DEFOR S.A. jest największym wykonawcą nowoczesnych elewacji w Polsce. Firma istnieje od 1990 roku, a jej akcjonariuszem jest francuska firma Groupe GOYER SA, która jest czołowym producentem fasad aluminiowo-szklanych w Europie. Współpraca między PROMAG i DEFOR rozpoczęła się już na etapie projektowania nowego obiektu magazynowego. Dzięki czemu udało się optymalnie zaplanować i zagospodarować dostępną powierzchnię, wykorzystując różne systemy składowania.

czytaj więcej
2022-12-30

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej producenta i dystrybutora artykułów chemicznych w tym aerozoli i smarów

Odpowiedź doradcy:

Grupa Amtra to wiodący dystrybutor globalnych marek jak WD-40, WUNDER-BAUM, Turtle Wax oraz producent cieszących się coraz większym uznaniem marek własnych. Do najważniejszych produktów firmy należą marki: Moje Auto, Mobiler, Clinex, Expert+, Tecmaxx oraz MA Professional. Zaprojektowane i zainstalowane przez firmę PROMAG S.A. rozwiązania składowania palet o różnej masie i wysokości wyróżnia przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo, wydajność i spełnienie wymagań Klienta w zakresie p.poż.

czytaj więcej
2022-12-19

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej producenta uzbrojenia ochronnego

Odpowiedź doradcy:

NFM Production Sp. z o.o. jest to jedna ze spółek należących do Grupy NFM, będącej liderem w produkcji sprzętu oraz uzbrojenia ochronnego dla żołnierzy w całej Europie. W swojej ofercie posiada takie produkty jak hełmy, kamizelki oraz ogólnie pojętą odzież bojową. Celem projektu zrealizowanego przez PROMAG S.A. było wyposażenie magazynu w rozwiązania pozwalające optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową dla różnych typów ładunków. Dla ładunków spaletyzowanych zastosowano regały paletowe rzędowe oraz system gęstego składowania AutoMAG Shuttle.

czytaj więcej
2022-07-25

Regały wspornikowe w magazynie producenta żaluzji i pergoli

Odpowiedź doradcy:

Firma Vertex S.A. to polski producent rolet, żaluzji, paneli japońskich, plis okiennych, rolet typu screen, żaluzji fasadowych, bram garażowych, markiz, pergoli i moskitier. Kastomizacja produktów oraz zdolność do szybkiego i skutecznego działania przyczyniają się do sukcesu tej firmy. Składowanie tak bogatego i różnorodnego asortymentu jaki oferuje firma Vertex jest dużym wyzwaniem logistycznym. W 2021 roku firma nawiązała współpracę z PROMAG S.A. Doradcy i inżynierowie z PROMAG zaprojektowali wyposażenie magazynu, które zapewnia optymalne składowanie, łatwą dostępność towaru oraz wzrost bezpieczeństwa w magazynie.

czytaj więcej
2022-07-25

Regały paletowe rzędowe APR12 w szczecińskiej firmy produkcyjnej Ammega Poland

Odpowiedź doradcy:

Ammega Poland w Szczecinie jest firmą zajmującą się produkcją różnego rodzaju przemysłowych pasów transmisyjnych, pasów transportujących oraz łańcuchów transportowych. Szeroka dystrybucja firmy pozwoliła na dotarcie ze swoimi produktami do ponad 150 krajów na wszystkich kontynentach. W skład firmy wchodzi 10 zakładów produkcyjnych i ponad 80 centrów sprzedaży zlokalizowanych na całym świecie. Firma posiada długą tradycję, została założona w 1950r., a oddział w Szczecinie działa od 2011r. i zatrudnia prawie 200 pracowników.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2023-02-07

Automatyzacja magazynów e-commerce

Magazyny e-commerce to magazyny dedykowane do składowania produktów sprzedawanych przez sklepy internetowe. Są one wyposażone w specjalne urządzenia oraz oprogramowanie, umożliwiające szybką i sprawną realizację zamówień oraz dostarczenie produktów do klientów. Mogą mieć formę tradycyjnego magazynu, ale często są zautomatyzowane w taki sposób, aby umożliwić jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej i zwiększenie jego wydajności.

czytaj więcej
2022-03-04

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej za pomocą regałów paletowych rzędowych w magazynie operatora logistycznego

Idepol Logistics Sp. z o.o. w Tychach jest firmą zajmującą się wynajmem powierzchni magazynowych, a także przechowywaniem towarów. Dzięki nawiązaniu współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia hali magazynowej w regały paletowe z wygrodzeniem siatkowym montowanym do ram regałów możliwe było nie tylko zwiększenie wykorzystania przestrzeni magazynowej, ale także ograniczenie dostępu dla osób nieuprawionych do korzystania ze specjalnie wydzielonej strefy. Do zwiększenia pojemności magazynu wykorzystane zostały zarówno nowe elementy, jak i te posiadane już przez Klienta.

czytaj więcej
2021-10-04

Regały gęstego składowania AutoMAG Shuttle doceniają również czeskie firmy

Regały gęstego składowania AutoMAG Shuttle, nagrodzone tytułem PRODUKT ROKU, zostały również docenione przez klientów w Czechach. Dla jednego z producentów wody mineralnej za naszą południową granicą opracowaliśmy projekt optymalizacji przestrzeni magazynowej z wykorzystaniem systemu regałów satelitarnych AutoMAG Shuttle. Klient zdecydował, że wyposaży w ten system stary i nowo wybudowany obiekt magazynowy.

czytaj więcej
2021-07-12

Magazyn enegrooszczędny

Efektywne zarządzanie energią w magazynie wiąże się nie tylko z koniecznością budowy obiektów spełniających określone standardy i wymagania w zakresie izolacji termicznej. Znaczną ilość energii zaoszczędzić można w trakcie codziennej pracy na poszczególnych etapach procesów magazynowo-transportowych. Pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie i rozwiązania.

czytaj więcej
2021-07-08

Automatyczne regały windowe i karuzelowe: optymalizacja procesów składowania i kompletacji

Automatyczne regały windowe i karuzelowe, cieszące się dużym zainteresowaniem w krajach Europy Zachodniej, zyskują coraz większą popularność także w Polsce. Ich podstawowym założeniem jest maksymalna ilość towaru na minimalnej powierzchni, co osiągane jest poprzez: maksymalne wykorzystanie wysokości obiektu, duże zagęszczenie towarów w regale oraz model pracy „towar do człowieka”. Regały automatyczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczny jest częsty i szybki dostęp do składowanych elementów, koszty magazynowania są bardzo wysokie lub dostęp do przechowywanych jednostek wymaga ścisłej kontroli.

czytaj więcej
2021-06-04

Automatyzacja kompletacji i transportu zamówień

Nasz klient to Polcar - firma założona przez Andrzeja Senkowskiego 35 lat temu, po dziś dzień pozostała w 100% polską firmą. Firma ciągle się rozwija, pozyskując nowych klientów wkracza na nowe rynki zbytu. Dlatego też ciągle inwestuje w zaplecze magazynowe oraz w nowe technologie, które pozwalają na szybką obsługę stale rosnącej liczby klientów.

czytaj więcej
2020-07-29

Regały AutoMAG Shuttle kontra regały paletowe wjezdne - dlaczego warto automatyzować procesy składowania

Wielu naszych klientów zastanawia się nad optymalizacją procesów składowania w kontekście rosnących kosztów działalności i konieczności wzrostu wydajności procesów. Dla wielu jednak barierą w inwestowaniu w rozwiązania automatyczne, które optymalizują koszty i efektywność operacji, jest obawa czy inwestycja się zwróci. Menedżerowie boją się też pełnej automatyzacji magazynu i zależności od technologii.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź