menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Doradca PROMAG S.A.

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

Doradca PROMAG S.A. to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzeniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacja urządzeń.

Jeśli chcesz nasz zapytać o zastosowanie urządzeń magazynowych czy o przepisy obowiązujące w zakresie ich użytkowania – wypełnij formularz.
W dziale będziemy zamieszczać odpowiedzi na nurtujące Klientów pytania dotyczące wyposażenia magazynów oraz szerzej, w postaci artykułów przedstawiane ciekawe zagadnienia dotyczące magazynowania i transportu wewnętrznego.

Promag newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać porady i ciekawe artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera

wróć 

Najnowsze porady

2016-10-25

Jak określić nośność regałów w archiwum i magazynie?

Odpowiedź doradcy:

Nośność regałów podaje dostawca regałów na tabliczkach znamionowych i dodatkowo na naklejkach nośności gniazda.

czytaj więcej
2016-09-05

Czy można samodzielnie zmienić konfigurację posiadanych regałów?

Odpowiedź doradcy:

Samodzielna zmiana konfiguracji posiadanych regałów jest działaniem niedopuszczalnym.

czytaj więcej
2016-09-01

Czy polskie przepisy wymagają przeglądów regałów?

Odpowiedź doradcy:

Bardzo nas ucieszyło postawione przez Pana pytanie, gdyż niewiele osób zarządzających magazynami lub odpowiedzialnych za bhp w firmach zdaje sobie sprawę z konieczności dokonywania okresowych przeglądów stanu technicznego regałów...

czytaj więcej
2016-06-15

Jakie powinny być koła wózka paletowego - jeśli posadzka w magazynie to zwykła wylewka betonowa?

Odpowiedź doradcy:

Do pracy na wylewce betonowej najlepiej zastosować w wózku paletowym koła gumowe - znacznie lepiej amortyzują drobne nierówności.

czytaj więcej
2016-06-10

Opony superelastyczne

Odpowiedź doradcy:

Opony superelastyczne do wózków widłowych posiadają wiele zalet.

czytaj więcej
2016-02-13

Jakie przepisy regulują konieczność i zasady autoryzacji przeglądów technicznych regałów magazynowych

Odpowiedź doradcy:

Obowiązek dokonywania przeglądów okresowych regulowany jest przez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej (Dz.U.03.169.1650 ) oraz znowelizowaną normę PN EN 15635.

czytaj więcej
2015-09-12

Czy praca na antresoli w magazynie, na wysokości ok 2m jest pracą na wysokości?

Odpowiedź doradcy:

Praca na antresoli (pomoście magazynowym) lub na pomostach technologicznych w wielokondygnacyjnych regałach półkowych nie jest traktowana jako praca na wysokości.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2017-04-28

Bieżące przeglądy regałów – know how

Przeprowadzanie bieżących przeglądów systemów regałowych jest obowiązkiem wynikającym z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, które mówi, iż na pracodawcy spoczywa obowiązek systematycznych kontroli stanu bezpieczeństwa i higieny pracy ze szczególnym uwzględnieniem organizacji procesów pracy, stanu technicznego maszyn i innych urządzeń technicznych oraz ustalania sposobów rejestracji nieprawidłowości i metod ich usuwania.

czytaj więcej
2017-01-30

Techniczne wyposażenie magazynu - regały

Magazyn to element łańcucha dostaw istotnie wpływający na szybkość przepływu materiałów i efektywność całego procesu logistycznego. Techniczne wyposażenie magazynu wpływa na jakość i sprawność procesów manipulacyjnych, tym samym bezpośrednio rzutuje na funkcjonalność obiektu.

czytaj więcej
2016-11-17

Przeglądy regałów – zbędny wydatek czy inwestycja

Obowiązek dokonywania okresowych przeglądów systemów regałowych i pomostów regulowany jest szczegółowo przez polskie i europejskie normy. Wielu pracodawców zapomina jednak o konieczności przeprowadzania kontroli nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie takie zaniechanie może za sobą pociągać i odpowiedzialności jaka na nich spoczywa.

czytaj więcej
2016-10-28

Dodatkowa kondygnacja w magazynie

Pomosty magazynowe to prosty i ekonomiczny sposób na pomnożenie powierzchni użytkowej obiektu poprzez stworzenie dodatkowej kondygnacji.

czytaj więcej
2016-09-27

Magazyny samonośne - maksymalne wykorzystanie kubatury magazynu

Magazyny samonośne nazywane też silosami magazynowymi to rozwiązania, w których systemy magazynowe stanowią konstrukcję wsporczą dla ścian i dachu obiektu.

czytaj więcej
2016-08-16

I co z tą automatyzacją?

O korzyściach płynących z automatyzacji procesów logistyki wewnętrznej nie trzeba nikogo przekonywać. Ale czy zawsze jest to rozwiązanie jedynie słuszne i uzasadnione ekonomicznie?

czytaj więcej
2016-02-17

Baterie AGM, czy żelowe, które z nich cieszą się większym zainteresowaniem?

Zarówno akumulatory AGM, jak i żelowe zaliczane są do akumulatorów szczelnych. Główną różnicą jest fakt, że w akumulatorach AGM elektrolit skupiony jest w matach wykonanych ze specjalnego włókna szklanego, umieszczonych pomiędzy ołowiowymi płytami akumulatora, a w żelowych występuje w postaci żelu.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź