KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

PROMAG Expert radzi

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

PROMAG EXPERT radzi to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzaniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacją urządzeń.

Poza poradami, odpowiedziami na Państwa pytania będziemy w tym miejscu także publikować nowy cykl filmów doradczych PROMAG Expert radzi. Zapraszamy na kolejny odcinek pt. "Jak wybrać odpowiednie urządzenie do pakowania palet?"

Kolejne odcinki już wkrótce!

⬇️ Subskrybuj nasz kanał na Youtube ⬇️

 

 

Zadaj pytanie Expertowi PROMAG

wróć 

Najnowsze porady

2021-09-20

Półautomatyczne systemy gęstego składowania AutoMAG Shuttle w największym centrum logistycznym w branży mleczarskiej

Odpowiedź doradcy:

Grupa MLEKOVITA to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. Podstawą sukcesu firmy jest ciągłe doskonalenie oferty, korzystanie z wysokiej jakości surowców oraz ciągłe inwestycje w nowe technologie i zaplecze produkcyjno-magazynowe. Marka MLEKOVITA obecna jest w 167 krajach, posiada 22 zakłady produkcyjne, w których łącznie pracuje ponad 5 tys. osób. Surowiec do produkcji czyli mleko dostarcza aż 15 tys. polskich rolników. Tak ogromna firma musi posiadać odpowiednie zaplecze magazynowe, aby odpowiednio przechowywać produkty, które powstają z przerabianych codziennie 8 mln litrów mleka. Ostatnia inwestycja w zaplecze magazynowe grupy MLEKOVITA to nowoczesne centrum logistyczne zajmujące powierzchnię 1 ha.

czytaj więcej
2021-08-10

Automatyzacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w hucie szkła Trend Glass z wykorzystaniem automatycznego regału gęstego składowania (ARGS) AutoMAG Mover

Odpowiedź doradcy:

Trend Glass Sp. z o.o. to radomska huta szkła, która została założona w 2003 roku, ale jej początki oraz związek właścicieli z hutnictwem szkła sięgają wczesnych lat 80-tych XX wieku. W tym czasie firma stała się jednym z czołowych i prężnie działających producentów i dystrybutorów szkła gospodarczego, dekoracyjnego oraz użytkowego. Trend Glass stawia na ciągły rozwój oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwalających na kreowanie trendów na rynku wyrobów szklanych, podnoszenie standardów ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracowników. Strategia ta widoczna jest w ostatniej inwestycji firmy w pełni automatyczny magazyn wyrobów gotowych. Firma Trend Glass już od wielu lat korzysta z doradztwa i szerokiej oferty PROMAG S.A. w zakresie optymalizacji procesów intralogistycznych. Inwestycja w magazyn automatyczny jest efektem tej wieloletniej współpracy.

czytaj więcej
2021-07-22

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej producenta słonych przekąsek

Odpowiedź doradcy:

Wszystkim miłośnikom chipsów z pewnością dobrze znana jest marka Crunchips, której właścicielem jest The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o. - światowy producent chipsów, chrupek i słonych przekąsek. W Polsce firma zatrudnia ponad 1000 osób w siedzibie w Sadach k/Poznania, zakładzie produkcyjnym w Stanowicach pod Wrocławiem oraz w innych lokalizacjach sieci dystrybucyjnej na terenie całego kraju. Właśnie, aby tę sieć usprawnić firma wybudowała Magazyn Centralny obok zakładu w Stanowicach. Obiekt ten jest największym magazynem firmy Lorenz Snack-World w Polsce i został zaprojektowany jako magazyn wysokiego składowania typu A. Składowane są w nim głównie produkty pochodzące z pobliskiego zakładu produkcyjnego oraz wyroby marki Lajkonik, których dystrybutorem jest Lorenz. Za wyposażenie inwestycji w systemy składowania i transportu wewnętrznego odpowiedzialna była firma PROMAG S.A.

czytaj więcej
2021-07-21

Optymalizacja przestrzeni magazynowej za pomocą regałów paletowych CART PUSH-BACK

Odpowiedź doradcy:

CANPACK S.A. FABRYKA PUSZEK NAPOJOWYCH W BRZESKU to pierwsza uruchomiona linia produkcyjna firmy w Polsce działająca od 1994 roku. Oprócz puszek do napojów CANPACK oferuje również wysokiej jakości szkło, metalowe zamknięcia oraz opakowania do żywności i przemysłu. PROMAG S.A. dostarczył do magazynu firmy regały paletowe CART PUSH-BACK, które pozwoliły na zagospodarowanie małych, niewykorzystywanych przestrzeni magazynowych pod kątem składowania.

czytaj więcej
2021-05-31

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do pakowania palet?

Odpowiedź doradcy:

Ósmy odcinek "PROMAG Expert Radzi" pokaże wam szeroki wachlarz urządzeń do pakowania

czytaj więcej
2021-05-26

Czym różnią się wózki paletowe ręczne-paleciaki PR od wózków PRA?

Odpowiedź doradcy:

Wózki unoszące/paletowe potocznie zwane paleciakami to chyba najpopularniejszy produkt do transportowania towarów na paletach. Wózki te można spotkać w każdym magazynie, hurtowni czy nawet zwykłym sklepie. Z bogatej oferty wózków paletowych pod marką PROMAG, klienci najczęściej wybierają wózki unoszące typu PR lub PRA. Aby ułatwić Państwu wybór tych wózków, przedstawimy czym różnią się od siebie te 2 typy wózków.

czytaj więcej
2021-05-11

Organizacja przeładunków w parku logistycznym za pomocą doków i bram przeładunkowych

Odpowiedź doradcy:

Nasz Klient to jeden z czołowych deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest to firma z kapitałem polskim, która specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnej powierzchni magazynowej na terenie całego kraju. Projekt realizowany przez PROMAG S.A. dotyczył dostawy, montażu i uruchomienia 46 kompletnych doków przeładunkowych oraz 19 bram segmentowych do obiektu magazynowego znajdującego się na terenie parku logistycznego Kowale koło Gdańska.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2021-10-04

Regały gęstego składowania AutoMAG Shuttle doceniają również czeskie firmy

Regały gęstego składowania AutoMAG Shuttle, nagrodzone tytułem PRODUKT ROKU, zostały również docenione przez klientów w Czechach. Dla jednego z producentów wody mineralnej za naszą południową granicą opracowaliśmy projekt optymalizacji przestrzeni magazynowej z wykorzystaniem systemu regałów satelitarnych AutoMAG Shuttle. Klient zdecydował, że wyposaży w ten system stary i nowo wybudowany obiekt magazynowy.

czytaj więcej
2021-07-12

Magazyn enegrooszczędny

Efektywne zarządzanie energią w magazynie wiąże się nie tylko z koniecznością budowy obiektów spełniających określone standardy i wymagania w zakresie izolacji termicznej. Znaczną ilość energii zaoszczędzić można w trakcie codziennej pracy na poszczególnych etapach procesów magazynowo-transportowych. Pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie i rozwiązania.

czytaj więcej
2021-07-08

Automatyczne regały windowe i karuzelowe: optymalizacja procesów składowania i kompletacji

Automatyczne regały windowe i karuzelowe, cieszące się dużym zainteresowaniem w krajach Europy Zachodniej, zyskują coraz większą popularność także w Polsce. Ich podstawowym założeniem jest maksymalna ilość towaru na minimalnej powierzchni, co osiągane jest poprzez: maksymalne wykorzystanie wysokości obiektu, duże zagęszczenie towarów w regale oraz model pracy „towar do człowieka”. Regały automatyczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczny jest częsty i szybki dostęp do składowanych elementów, koszty magazynowania są bardzo wysokie lub dostęp do przechowywanych jednostek wymaga ścisłej kontroli.

czytaj więcej
2021-06-04

Automatyzacja kompletacji i transportu zamówień

Nasz klient to Polcar - firma założona przez Andrzeja Senkowskiego 35 lat temu, po dziś dzień pozostała w 100% polską firmą. Firma ciągle się rozwija, pozyskując nowych klientów wkracza na nowe rynki zbytu. Dlatego też ciągle inwestuje w zaplecze magazynowe oraz w nowe technologie, które pozwalają na szybką obsługę stale rosnącej liczby klientów.

czytaj więcej
2020-07-29

Regały AutoMAG Shuttle kontra regały paletowe wjezdne - dlaczego warto automatyzować procesy składowania

Wielu naszych klientów zastanawia się nad optymalizacją procesów składowania w kontekście rosnących kosztów działalności i konieczności wzrostu wydajności procesów. Dla wielu jednak barierą w inwestowaniu w rozwiązania automatyczne, które optymalizują koszty i efektywność operacji, jest obawa czy inwestycja się zwróci. Menedżerowie boją się też pełnej automatyzacji magazynu i zależności od technologii.

czytaj więcej
2020-07-29

Jak się spakować i nie zwariować czyli pakowanie z przymrużeniem oka

Po roku wytężonej pracy na magazynie przychodzi w końcu czas na zasłużony wypoczynek w tropikach albo u babci Jadzi pod Zgierzem. Wielka wyprawa tuż, tuż, a Ciebie ogarnia panika na myśl o pakowaniu. Spokojnie – to jedynie kwestia dobrej organizacji i przemyślenia kilku spraw nieco wcześniej. Podejdź do tego pragmatycznie. Wiele rozwiązań intralogistycznych łatwo możesz zaimplementować do tego urlopowego wyzwania.

czytaj więcej
2020-07-20

Automatyzacja procesu pakowania w branży meblowej

Nasz klient to firma meblowa - producent mebli pokojowych, zarówno skrzyniowych jak i tapicerowanych. Firma działa na rynku od 1981 roku, rozwijając swoją ofertę i park maszynowy. Co roku stara się wdrażać inwestycje, które mają na celu ulepszenie jej działalności. Jednym z obszarów, w który inwestuje jest logistyka firmy, a w tym efektywne pakowanie produkowanych rozwiązań.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź