KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

PROMAG Expert radzi

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i prawie 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

PROMAG EXPERT radzi to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzaniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacją urządzeń.

Poza poradami, odpowiedziami na Państwa pytania będziemy w tym miejscu także publikować nowy cykl filmów doradczych PROMAG Expert radzi. Zapraszamy na kolejny odcinek pt. "Optymalizacja procesów kompletacji"

Kolejne odcinki już wkrótce !

⬇️ Subskrybuj nasz kanał na Youtube ⬇️

 

 

Zadaj pytanie Expertowi PROMAG

 

wróć 

Najnowsze porady

2020-09-30

Optymalizacja procesów kompletacji

Odpowiedź doradcy:

Tym razem Expert podpowie co należy zrobić aby proces kompletacji był jak najbardziej optymalny.

czytaj więcej
2020-09-01

Większa pojemność magazynu bez jego rozbudowy - pomosty magazynowe

Odpowiedź doradcy:

Kolejny odcinek PROMAG Expert Radzi kierujemy do szukających dodatkowej przestrzeni do składowania w swoim magazynie.

czytaj więcej
2020-08-05

W stronę automatyzacji składowania: regały satelitarne AutoMAG Shuttle

Odpowiedź doradcy:

Zapraszamy do obejrzenia czwartego już odcinka z serii PROMAG EXPERT RADZI. Tym razem kilka słów o automatyzacji składowania.

czytaj więcej
2020-07-28

Optymalizacja procesów składowania i kompletacji w magazynie e-commerce

Odpowiedź doradcy:

Dla jednego ze sklepów internetowych z odzieżą przygotowaliśmy projekt optymalizacji procesów logistycznych. W branży e-commerce jest to bardzo ważny proces z uwagi na konieczność szybkiej dostawy zamówionego przez klienta produktu, często na drugi dzień, konieczność obsługi zwrotów i reklamacji oraz duże rozdrobnienie przesyłek.

czytaj więcej
2020-07-20

Zagospodarowanie przestrzeni w magazynie operatora logistycznego

Odpowiedź doradcy:

InPost jest prywatnym operatororem logistycznym sieci paczkomatów, umożliwiających całodobowo samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w wybranej przez klienta lokalizacji. Firma działa od 2006 roku, nie tylko w Polsce. Dzięki nawiązaniu współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia nowo wybudowanej hali magazynowej w regały rzędowe, możliwe było zwiększenie wykorzystania przestrzeni magazynowej klienta.

czytaj więcej
2020-07-16

Suwnica natorowa PR500 do prac serwisowych w zakładzie produkcyjnym

Odpowiedź doradcy:

Dla naszego klienta – jednego z dużych producentów wykładzin i dywanów – zaprojektowaliśmy i zainstalowaliśmy suwnicę natorową PR500, która przeznaczona jest do obsługi maszyny służącej do produkcji półproduktu tzw. „szmatki”. Za pomocą suwnicy realizowane są prace serwisowe urządzenia polegające na wyciąganiu i wkładaniu wałów.

czytaj więcej
2020-07-15

Regał karuzelowy - optymalizacja składowania w magazynie utrzymania ruchu

Odpowiedź doradcy:

MICHELIN jest znanym światowym producentem opon. Zakład w Olsztynie powstał w 1961 roku jako zakład przemysłu chemicznego. Od 1995 roku funkcjonuje pod nazwą MICHELIN POLSKA. Firma Michelin Polska jest klientem PROMAG S.A. od wielu lat. Nasi doradcy służą jej pomocą w optymalizacji procesów magazynowo-transportowych. W ostatnim czasie stanęli przed wyzwaniem usprawnienia procesu składowania narzędzi dla służb utrzymania ruchu.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2020-07-29

Regały AutoMAG Shuttle kontra regały paletowe wjezdne - dlaczego warto automatyzować procesy składowania

Wielu naszych klientów zastanawia się nad optymalizacją procesów składowania w kontekście rosnących kosztów działalności i konieczności wzrostu wydajności procesów. Dla wielu jednak barierą w inwestowaniu w rozwiązania automatyczne, które optymalizują koszty i efektywność operacji, jest obawa czy inwestycja się zwróci. Menedżerowie boją się też pełnej automatyzacji magazynu i zależności od technologii.

czytaj więcej
2020-07-29

Jak się spakować i nie zwariować czyli pakowanie z przymrużeniem oka

Po roku wytężonej pracy na magazynie przychodzi w końcu czas na zasłużony wypoczynek w tropikach albo u babci Jadzi pod Zgierzem. Wielka wyprawa tuż, tuż, a Ciebie ogarnia panika na myśl o pakowaniu. Spokojnie – to jedynie kwestia dobrej organizacji i przemyślenia kilku spraw nieco wcześniej. Podejdź do tego pragmatycznie. Wiele rozwiązań intralogistycznych łatwo możesz zaimplementować do tego urlopowego wyzwania.

czytaj więcej
2020-07-20

Automatyzacja procesu pakowania w branży meblowej

Nasz klient to firma meblowa - producent mebli pokojowych, zarówno skrzyniowych jak i tapicerowanych. Firma działa na rynku od 1981 roku, rozwijając swoją ofertę i park maszynowy. Co roku stara się wdrażać inwestycje, które mają na celu ulepszenie jej działalności. Jednym z obszarów, w który inwestuje jest logistyka firmy, a w tym efektywne pakowanie produkowanych rozwiązań.

czytaj więcej
2020-07-01

Pomosty magazynowe – zalety, zastosowanie, możliwości

Pomosty magazynowe zwane też antresolami magazynowymi to rozwiązania pozwalające na pełne wykorzystanie kubatury magazynu bez konieczności jego rozbudowy. Konstrukcja pomostów pozwala na składowanie dowolnych towarów, zarówno luzem, w kartonach, jak i na paletach, ale także pozwala na umieszczenie na antesoli maszyn, stanowisk roboczych czy nawet biur. Towar na pomoście może być składowany bezpośrednio na podłodze lub w regałach półkowych, a nawet lekkich regałach paletowych. Dzięki wysokiej nośności pomostów, możliwa jest praca wózków paletowych na pomoście.

czytaj więcej
2020-06-29

Automatyzacja procesów kompletacji i pakowania

Nasz klient świadczy usługi magazynowania i wysyłki towarów o podwyższonej wartości, czyli wymagających większej uwagi. W branży e-commerce koszty reklamacji mają duży udział w kosztach działalności, dlatego nasz klient zwraca szczególną uwagę na to, aby przesyłka dotarła do klienta końcowego nie tylko na czas ale również z właściwym towarem i nieuszkodzona. W tym celu położono duży nacisk na optymalizację i automatyzację procesów kompletacji i pakowania.

czytaj więcej
2020-06-03

Optymalizacja procesu pakowania w firmie z branży automotive

Nasz klient z branży automotive zwrócił się do nas z zadaniem polegającym na poprawie wydajności i standaryzacji procesu pakowania części do samochodów. Klient pakuje produkowane części do pojemników plastikowych, które następnie sztapluje na palecie. Paleta wysoka i niestabilna była dużym wyzwaniem podczas owijania na talerzu obrotowym owijarki. Doradcy PROMAG S.A. zaproponowali klientowi do wyboru 2 owijarki do pakowania palet: FUTURE-PACK oraz MASTER-PACK.

czytaj więcej
2020-05-20

Systemy składowania polecane do mroźni

Mroźnie są obiektami magazynowymi przeznaczonymi najczęściej do długoterminowego składowania warzyw, owoców, mięs, ryb oraz ich przetworów w stosunkowo niskich temperaturach i w środowisku o odpowiednim składzie atmosfery wewnętrznej. Z tego powodu koszty eksploatacji tych obiektów są wysokie. Efektywne zarządzanie mroźniami polega więc na składowaniu jak największej ilości towaru na jak najmniejszej powierzchni. Dlatego do obiektów typu mroźnie polecamy przede wszystkim regały, które wyróżnia wysoki współczynnik wykorzystania powierzchni magazynowej.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź