menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

PROMAG Expert radzi

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i prawie 40-letnim doświadczeniem w zakresie wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych.

PROMAG EXPERT radzi to dział skierowany do naszych Klientów, którzy są zainteresowani poszerzaniem informacji o funkcjonowaniu magazynu, organizacji pracy w magazynie, przepisach związanych z eksploatacją urządzeń.

Poza poradami, odpowiedziami na Państwa pytania będziemy w tym miejscu także publikować nowy cykl filmów doradczych PROMAG Expert radzi. Zapraszamy na pierwszy odcinek pt" Regały paletowe rzędowe - co musisz o nich wiedzieć?"

Kolejne odcinki już wkrótce !

⬇️ Subskrybuj nasz kanał na Youtube ⬇️

 

 

Zadaj pytanie Expertowi PROMAG

wróć 

Najnowsze porady

2020-05-21

Regały jezdne i satelitarne w największej mroźni w Polsce

Odpowiedź doradcy:

Firma Real S.A. to jeden z największych producentów mrożonych owoców i warzyw nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Spółka akcyjna Real z siedzibą w Siedlcach działa od 1997 roku. Zajmuje się głównie przetwórstwem owoców i warzyw, a od sierpnia 2011 produkcją koncentratów. Odpowiadając na potrzeby swoich klientów w 2015 roku firma Real podjęła decyzję o realizacji nowego projektu - budowie największej mroźni składowej w Polsce. Na etapie planowania inwestycji firma Real S.A. rozpoczęła już współpracę z firmą PROMAG S.A.

czytaj więcej
2020-05-19

Regały satelitarne AutoMAG Shuttle w mroźni

Odpowiedź doradcy:

Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Środzie Wlkp Sp. z o.o. należy do największych producentów mrożonych owoców i warzyw w województwie wielkopolskim. Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach wpłynął na konieczność lepszego wykorzystania posiadanej powierzchni składowania. Klient składował do tej pory swoje produkty w skrzyniach, które sztaplował i odkładał na posadzce. Jednak z czasem taka obsługa magazynu stała się mało efektywna.Dlatego doradcy PROMAG S.A. zaproponowali klientowi optymalizację wykorzystania przestrzeni magazynowej oraz poprawę efektywności realizowanych procesów za pomocą systemu gęstego składowania AutoMAG Shuttle.

czytaj więcej
2020-05-19

Optymalizacja procesów produkcyjnych za pomocą różnych rozwiązań suwnic

Odpowiedź doradcy:

Na przykładzie 2 realizacji pokażemy Państwu w jaki sposób można zoptymalizować procesy transportowe na halach produkcyjnych, gdzie jest mało miejsca i gdzie często mamy do czynienia z nietypowymi, ciężkimi ładunkami. Zastosowanie wózków widłowych jest w takich przypadkach często niemożliwe lub mało efektywne. Doradcy PROMAG S.A. polecają wtedy zastosowanie różnych rozwiązań z zakresu urządzeń dźwignicowych np. suwnic, wciągarek bramowych czy żurawi stacjonarnych.

czytaj więcej
2020-05-14

Co musisz wiedzieć o regałach paletowych rzędowych?

Odpowiedź doradcy:

Posłuchaj co do powiedzenia w tej kwestii ma Expert PROMAG. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka serii

czytaj więcej
2020-05-13

Automatyzacja procesów kompletacji za pomocą regałów windowych w firmie produkującej okna

Odpowiedź doradcy:

KAPICA Sp. z o. o. jest firmą z tradycją sięgającą 1928 roku. Zakład zajmuje się produkują drzwi, okien, witryn i fasad. Główna siedziba mieści się w Zawadzkiem i od 2015 roku dysponuje całkowicie nowym parkiem maszynowym. Obecnie firma posiada jedną z najlepiej zmechanizowanych hal produkcyjnych w dziedzinie produkcji stolarki okiennej PCV w Polsce. Zakład produkuje średnio 4000 okien miesięcznie. Klient od lat współpracuje z PROMAG S.A. w zakresie optymalizacji procesów gospodarki magazynowej.

czytaj więcej
2020-05-11

Regały satelitarne - wzrost wydajności procesu składowania

Odpowiedź doradcy:

Zakład produkcyjny PANASONIC ENERGY POLAND S.A. w Gnieźnie jest częścią grupy Panasonic Europe, której działalność obejmuje kompleksową produkcję baterii, zaczynając od produkcji korpusów, aż po drukowanie i naklejanie etykiet na gotowe wyroby, pakowanie i automatyczną paletyzację. Zakład w Gnieźnie od 1993 roku zajmuje się produkcją i pakowaniem baterii cynkowo-węglowych oraz alkaicznych. W miarę rozwoju i rozbudowy zakładu produkcyjnego pojawiła się potrzeba wybudowania magazynów do składowania palet z gotowym produktem. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń firma PROMAG S.A. zaproponowała wykorzystanie regałów satelitarnych AutoMAG Shuttle.

czytaj więcej
2020-05-07

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej producenta autobusów i podwozi autobusowych

Odpowiedź doradcy:

SCANIA PRODUCTION SŁUPSK S.A. jest globalnym producentem pojazdów użytkowych, posiadającym swoje fabryki na całym świecie. Produkcja firmy opiera się na systemach modułowych, co pozwala na zmniejszenie ilości indeksów produktów bazowych, których różne konfiguracje mogą tworzyć inne podzespoły. Dzięki nawiązaniu współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia hali magazynowej, klient uzyskał optymalne zagospodarowanie hali magazynowej.

czytaj więcej
Zobacz więcej porad

Najnowsze artykuły

2020-05-20

Systemy składowania polecane do mroźni

Mroźnie są obiektami magazynowymi głównie przeznaczonymi do długoterminowego składowania warzyw, owoców, mięs, ryb oraz ich przetworów w stosunkowo niskich temperaturach i w środowisku o odpowiednim składzie atmosfery wewnętrznej. Z tego powodu koszty eksploatacji tych obiektów są wysokie. Efektywne zarządzanie mroźniami polega więc na składowaniu jak największej ilości towaru na jak najmniejszej powierzchni. Dlatego do obiektów typu mroźnie polecamy przede wszystkim regały, które wyróżnia wysoki współczynnik wykorzystania powierzchni magazynowej.

czytaj więcej
2020-04-29

Regały paletowe rzędowe – zalety, wady, możliwości

W tym artykule skoncentrujemy się na najbardziej powszechnym typie regałów jakim są regały paletowe rzędowe. Regały te, jak sama nazwa wskazuje, tworzą rzędy, w których składowane są towary. Możliwe jest tworzenie zarówno pojedynczych jak i podwójnych rzędów regałowych, gniazd pojedynczych lub o podwójnej głębokości (double deep).

czytaj więcej
2020-04-22

Regały dla każdej firmy

Każdy z nas na pewno nie raz spotkał się w życiu z regałami półkowymi. Mamy je w garażu, w piwnicy, w domu, w bibliotece. W magazynach również wykorzystywane są te proste i uniwersalne rozwiązania. Przemysłowe regały półkowe znajdują zastosowanie głównie przy składowaniu towarów drobnicowych, przechowywanych w pojemnikach, paczkach, kartonach lub luzem. W zasadzie można je spotkać w każdej firmie.

czytaj więcej
2020-04-16

Realizacje dla branży e-commerce

Firmy eobuwie.pl, Bonito.pl oraz M.B.B. Logistics skorzystały z wiedzy oraz prawie 40-letniego doświadczenia PROMAG S.A. w logistyce wewnętrznej i zreorganizowały swoje magazyny. Rozwiązania, które zostały wdrożone w tych firmach były dopasowane do ich potrzeb ale posiadały też cechy charakterystyczne dla rozwiązań w branży.

czytaj więcej
2020-04-15

Robot w fabryce ciastek

Firma Brześć to firma rodzinna, która od ponad 30 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku cukierniczym w Polsce. Jej flagowym produktem jest słomka ptysiowa wytwarzana na prawie 100-metrowej, w pełni automatycznej linii, gdzie rola pracowników ograniczona jest do pilnowania receptury i kontroli wyrobu gotowego. W ostatnich latach zrealizowano kolejne inwestycje w robotyzację pozwalające na zwiększenie wydajności nie tylko linii produkcyjnej, ale również zapewnienie sprawnego systemu pakowania, transportu i magazynowania na terenie zakładu.

czytaj więcej
2020-04-09

Regały wspornikowe - zalety, wady, możliwości

Regały wspornikowe są najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem do składowania towarów dłużycowych tj. prętów, rur, blach, płyt itp. Zastosowanie regałów wspornikowych w magazynie zdecydowanie usprawnia proces składowania nietypowych ładunków jakimi są dłużyce, które ze względu na wymiary, sztywność oraz bardzo często brak występowania pośredniej jednostki ładunkowej nie mogą być składowane na standardowych regałach paletowych.

czytaj więcej
2019-08-14

Rodzaje palet stosowane w magazynach

Według powszechnej definicji paleta jest opakowaniem, wykorzystywanym do transportu i magazynowania towarów oraz wyrobów. W związku z tym musi spełniać wymagania zdefiniowane przez szereg ustaw – ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o opakowaniach i ustawy o odpadach opakowaniowych.

czytaj więcej
Zobacz więcej artykułów

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź