KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Eksploatacja i konserwacja baterii wózków widłowych

W celu zapewnienia ciągłości pracy floty wózków widłowych istotne jest przestrzeganie prawidłowej ich eksploatacji i zapewnienie odpowiedniego systemu ładowania i konserwacji baterii. Prawidłowe użytkowanie akumulatorów nie jest skomplikowane i nie wymaga wielu dodatkowych czynności natomiast przynosi długoterminowe korzyści.

Podstawowym założeniem, którego należy przestrzegać jest dobranie odpowiedniego prostownika do danej baterii. Niewłaściwy prostownik źle wpływa na skrócenie żywotności baterii i może doprowadzić do jej uszkodzenia. Baterię należy traktować ze szczególną dbałością przy kilku pierwszych cyklach ładowania, gdyż osiąga ona swoją pełną pojemność dopiero po kilku ładowaniach.

Przystępując do ładowania akumulatora należy podłączyć do niego wyłączony prostownik i dopiero po podłączeniu do akumulatora włączyć go. Podobnie podczas odłączania prostownika, powinien on być wyłączony przed odłączeniem od akumulatora.

Bardzo ważne jest, aby nie rozładowywać baterii całkowicie. Najlepiej ładować ją codziennie, po każdym dniu pracy, nawet jeżeli nie jest całkowicie rozładowana. W okresach gdy bateria nie jest użytkowana przez dłuższy czas należy ją ładować przynajmniej raz na 30 dni, aby uniknąć przechowywania baterii całkowicie rozładowanej. Przechowywanie baterii w chłodnym miejscu może pozwolić nam zredukować w pewnym stopniu samowyładowanie baterii.

Aby przedłużyć żywotność naszego akumulatora należy przestrzegać zasad podanych w instrukcji wózka widłowego. Do oczywistych czynności, które często pozostają  zaniedbywane, należą również utrzymywanie baterii w czystości, dbanie o to by była sucha, regularne sprawdzanie jej stanu technicznego oraz używanie odpowiednich narzędzi podczas ewentualnych napraw. Kontrole stanu technicznego pozwalają na dłuższą i niezawodną pracę baterii.

wymiana baterii trakcyjnej

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź