KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Inne

2019-08-14

Rodzaje palet stosowane w magazynach

Według powszechnej definicji paleta jest opakowaniem, wykorzystywanym do transportu i magazynowania towarów oraz wyrobów. W związku z tym musi spełniać wymagania zdefiniowane przez szereg ustaw – ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o opakowaniach i ustawy o odpadach opakowaniowych.

czytaj więcej
2019-08-08

System identyfikacji produktów - czy jest nam to potrzebne?

W celu sprawnego zarządzania magazynem i produktami znajdującymi się w nim, niezbędna jest wiedza, gdzie dany produkt się znajduje, w jakiej ilości i w jakim stanie. W małych magazynach, z niewielką ilością pozycji i małą rotacją pracownik jest wstanie zapamiętać gdzie znajduje się dany produkt. W centrach dystrybucyjnych, średnich i dużych magazynach, gdzie wymaga się, aby przesyłka do klienta została dostarczona w ciągu 48 godzin, proces poszukiwania danego towaru wśród tysięcy pozycji przez człowieka jest długotrwały. Dla zapewnienia wysokiej wydajności takich magazynów wymagane jest posiadanie systemu identyfikacji i lokalizacji produktów.

czytaj więcej
2019-06-07

Efektywne zarządzanie energią w magazynie

Efektywne zarządzanie energią w magazynie wiąże się nie tylko z koniecznością budowy obiektów spełniających określone standardy i wymagania w zakresie izolacji termicznej. Znaczną ilość energii zaoszczędzić można w trakcie codziennej pracy, na poszczególnych etapach procesów magazynowo-transportowych. Pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie i rozwiązania.

czytaj więcej
2015-03-10

Wyposażenie do transportowania i składowania towarów w regałach

Palety przemysłowe, nadstawki paletowe czy skrzyniopalety to niezbędne wyposażenie do transportowania i składowania towarów w regałach.

czytaj więcej
2014-06-03

Palety z tworzyw sztucznych – plastikowa alternatywa

Myśląc o transporcie towarów i formowaniu jednostek ładunkowych nie można nie wspomnieć o palecie, platformie nośnej szeroko stosowanej w logistyce.

czytaj więcej
2014-06-03

Systemy WMS - profesjonalne zarządzanie magazynem

Współczesne magazyny charakteryzują się mnogością produktów, opakowań i dat przydatności. Centra logistyczne codziennie realizują setki zamówień detalicznych i hurtowych. Stale rosnące wymagania rynku oraz silna konkurencja wymuszają stosowanie rozwiązań efektywnych, szybkich i bezbłędnych.

czytaj więcej
2014-04-29

Słownictwo branży logistycznej cz. 4 – pojęcia anglojęzyczne i skróty

Poniższy artykuł poświęcony pojęciom anglojęzycznym i skrótom stosowanym w logistyce zamyka cykl artykułów o słownictwie branży logistycznej.

czytaj więcej
2014-03-27

Słownictwo branży logistycznej cz. 3 – transport

Poniższy artykuł poświęcony jest słownictwu związanemu z transportem oraz procesami z nim powiązanymi.

czytaj więcej
2014-02-28

Kalendarium logistyka 2014

Kolejny rok z bogatą ofertą targów i konferencji przed nami. Zobaczmy gdzie warto być:

czytaj więcej
2014-02-28

Słownictwo branży logistycznej cz. 2 - magazyn

W listopadzie rozpoczęliśmy cykl artykułów dotyczący słownictwa jakie obowiązuje w branży logistycznej. Pierwszy artykuł poświęcony był podstawowym pojęciom z różnych dziedzin logistyki. W poniższym artykule chcielibyśmy zawęzić obszar zainteresowań i skupić się na nazewnictwie dotyczącym magazynu i operacji w nim zachodzących.

czytaj więcej
2014-02-28

Trendy w logistyce w 2014 roku

Na początku roku chcieliśmy przyjrzeć się tendencjom i trendom jakie będzie można obserwować w logistyce i intralogistyce w nadchodzącym 2014 roku. Część z nich jest kontynuacją już panujących trendów, a część to nowości, którym będziemy się przyglądać z zaciekawieniem.

czytaj więcej
2013-12-17

Słownictwo branży logistycznej cz.1

Każdą branżę, w tym również logistyczną, charakteryzuje specjalistyczne i bardzo bogate słownictwo, czyli zasób słów i pojęć jakimi posługuje się w tym przypadku konkretna branża. Nazewnictwo czy nomenklatura to zbiór zasad określający reguły nadawania nazw w danej dziedzinie i pozwalający na standaryzację pojęć.

czytaj więcej
2013-12-17

Transport własny czy outsourcing usług logistycznych?

Nazwa Outsourcing pochodzi z języka angielskiego, outside-resource-using znaczy „korzystanie z zewnętrznych źródeł”.

czytaj więcej
2013-11-26

Koncepcje przepływu towarów w magazynie

FIFO, LIFO i FEFO to trzy zasady, które koncentrują się na kolejności wydań towarów z magazynu. Koncepcje o dość zabawnie brzmiących skrótach pozwalają na poprawę szybkości i elastyczności realizacji zleceń klienta nadając procesom wydawania i przyjmowania towarów jasne reguły.

czytaj więcej
2013-08-27

Metoda ABC i Prawo Pareto

Metoda ABC stosowana jest przy monitorowaniu zapasów, różnicując zasady zarządzania w zależności od przynależności asortymentu do klasy A, B lub C.

czytaj więcej
2013-07-30

Jak zredukować koszty magazynowania

W obecnych czasach oszczędzanie i ograniczanie kosztów jest priorytetem dla wszystkich. Oszczędności szukamy na każdym etapie drogi produktu podczas produkcji, transportu i magazynowania.

czytaj więcej
2013-07-11

Magazyn niejedno ma imię

Magazynowanie to proces nierozerwalnie związany z przepływem towarów w łańcuchu dostaw polegający na przechowywania zapasów i przekazywaniu ich odbiorcom w odpowiednim czasie.

czytaj więcej
2013-05-28

Lean management - koncepcja dziś i jutra

Metody mające na celu poprawę efektywności działania przedsiębiorstw wdrażane są nie od dziś. Jednakże to ostatnimi czasy poświęca się im tyle uwagi i rozpatruje przez pryzmat modnej koncepcji Lean.

czytaj więcej
2013-04-25

Efektywne wykorzystanie energii w magazynie

Jak obniżyć koszty magazynowania? Gdzie szukać dalszych oszczędności? To wciąż najczęściej zadawane pytania przez szefów magazynów. Obecnie, gdy modne są koncepcje Lean Managementu oraz hasła szczupłego i efektywnego zarządzania, oszczędności poszukuje się na każdym kroku.

czytaj więcej
2013-03-27

Kody kreskowe - czarno biały nośnik informacji

Kod kreskowy to graficzna reprezentacja informacji będąca kombinacją ciemnych i jasnych elementów, ustalona według symboliki danego kodu. Jego celem jest umożliwienie automatycznego odczytu informacji, a głównym zastosowaniem jest automatyczna identyfikacja w szeroko pojętej logistyce.

czytaj więcej

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź