KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Jak udźwignąć ciężar dobrego biznesu?

Potrzeba podnoszenia i przemieszczenia przedmiotów narodziła się wraz z pojawieniem się na Ziemi człowieka. Z biegiem czasu potrzeby te były realizowane w rozmaity sposób oraz ciągle udoskonalane. Jedną z grup urządzeń służącym powyższym celom są dźwignice i z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że to one stanowią, zaraz po kole, najstarsze urządzenie, służące do przemieszczania przedmiotów.

Zgodnie z definicją normy PN-ISO 4306-1 „dźwignica to maszyna o pracy przerywanej, przeznaczona do podnoszenia i przemieszczania ładunków w przestrzeni za pomocą haka lub innego urządzenia chwytającego”. Urządzenia dźwignicowe stanowią bardzo istotną grupę urządzeń, które wspomagają pracę na stanowiskach roboczych. Zastosowanie tego typu maszyn jest praktycznie nieograniczone i przystosowane do wszystkich gałęzi przemysłu.

Dźwignice to bardzo szeroka grupa nie tylko samych urządzeń, ale również elementów tzw. kombinowanych.

Przykładowe urządzenia dźwignicowe to:

  • wciągnik, wciągarki
  • żurawie stacjonarne zarówno słupowe jaki i przyścienne
  • suwnice natorowe, podwieszane, bramowe, półbramowe, konsolowe itp.
  • wciągarki bramowe wraz z wciągnikami
  • tory jezdny wraz z wciągnikami itp.

Większość urządzeń dźwignicowych wymaga zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego w celu  rejestracji, która dodatkowo potwierdza, że użytkowanie maszyny jest bezpieczne.

Korzyści z zastosowania dźwignic na stanowiskach roboczych jest bardzo wiele włączając: zwiększenie bezpieczeństwa pracy, poprawę ergonomii stanowiska, skrócenie czasów przezbrajania maszyn , skrócenie czasu podnoszenia, obracania i transportowania elementów w celu ich dalszej obróbki. Eliminuje ono również do minimum liczbę osób niezbędnych na stanowiskach roboczych.  Oszczędność czasu to druga najważniejsza zaleta zastosowania dźwignic. Tego typu korzyści pozwalają na skrócenie czasu produkcji produktów, półproduktów, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów sumarycznych produkcji. 

Liczba konfiguracji rozwiązań technicznych samych urządzeń dźwignicowych jest praktycznie nieograniczona.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź