menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Najnowsze porady

2020-02-21

Optymalizacja przestrzeni magazynowej producenta napojów

Odpowiedź doradcy:

WOSANA S.A. jest polskim producentem napojów oraz jednym z głównych producentów marek własnych, współpracującym z większością sieci handlowych działających na polskim rynku. Firma dynamicznie się rozwija i w związku z tym w Andrychowie uruchomiła w ostatnim czasie magazyn dystrybucyjny. Projekt i dostawę systemu składowania do nowo otwartego magazynu zrealizowała firma PROMAG S.A., zapewniając optymalizację wykorzystania przestrzeni magazynowej przy jednoczesnym dostępie do każdej jednostki ładunkowej.

czytaj więcej
2020-01-30

Automatyzacja procesu składowania i transportu w firmie OSM WART MILK

Odpowiedź doradcy:

OSM WART-MILK to firma z Sieradza z długoletnią tradycją w produkcji przetworów mlecznych. W roku jubileuszu 90-lecia firma uruchomiła magazyn wyrobów gotowych UHT o wysokości 12 m. Po kilku latach funkcjonowania magazynu zdecydowano o jego automatyzacji z powodu coraz większych potrzeb w zakresie wydajności procesów magazynowo-transportowych.

czytaj więcej
2019-08-21

Wózki widłowe spalinowe, ręczne czy elektryczne – które wybrać?

Odpowiedź doradcy:

Przedsiębiorcy często zastanawiają się, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla ich biznesów. Osoby odpowiedzialne za planowanie zagospodarowania przestrzeni magazynowej myślą nad kosztami inwestycji, eksploatacji, wydajności czy użyteczności danych rozwiązań. Jednym z produktów, o zakupie których muszą zadecydować są wózki widłowe. Bo nawet gdy w firmie mamy do czynienia z pełną automatyzacją procesów składowania, to wózki są potrzebne do rozładunku i załadunku samochodów dostawczych.

czytaj więcej
2019-07-29

Optymalne wykorzystanie przestrzeni nad maszynami w zakładzie produkcyjnym za pomocą pomostu magazynowego

Odpowiedź doradcy:

Grupa Werner Kenkel jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i offsetowym oraz materiałów POS. W 3 zakładach zlokalizowanych w Krzycku Wielkim oraz w Bochni zatrudnionych jest łącznie 1100 osób, a wytwarzane tu produkty dostarczane są do ponad 600 firm w kraju i za granicą. W ostatnim czasie zakład w Bochni wdraża automatyzację procesu produkcji począwszy od dostaw surowców z magazynu wejściowego poprzez całą produkcję, na procesie pakowania kończąc. W związku z tą modernizacją pojawiła się konieczność wygenerowania wolnej powierzchni na poziomie 0 hali produkcyjnej, gdzie do tej pory znajdowały się specjalne regały na wykrojniki oraz klisze używane w procesie produkcji. Klient nie miał w planach powiększania obiektu produkcyjnego.

czytaj więcej
2019-07-26

Usprawnienie procesów przyjęć i wydań

Odpowiedź doradcy:

Aby usprawnić procesy załadunku i wyładunku towarów należy je przede wszystkim odpowiednio zorganizować. Zwłaszcza istotne jest, aby procesy te odbywały się w specjalnie wydzielonej strefie, do której nie powinny mieć dostępu osoby niepowołane ze względu na bezpieczeństwo. Kolejnym ważnym punktem jest to, aby posadzka w magazynie i podłoga samochodu dostawczego były na tej samej wysokości. Przyspiesza to realizację operacji przeładunkowych nawet 3-4 krotnie.

czytaj więcej
2019-07-09

Magazyn wyrobów gotowych przy zakładzie produkcyjnym

Odpowiedź doradcy:

KRAUSE Sp. z o.o. to firma z ponad 100-letnią tradycją w branży produkcji drabin. Od 1900 roku przedsiębiorstwo rozwinęło się do działającej na skalę międzynarodową grupy przedsiębiorstw z kolejnymi zakładami produkcyjnymi na Węgrzech i w Polsce. Aktualnie w ofercie firmy znajduje się szereg produktów, począwszy od szerokiego wachlarza drabin, poprzez schody, podesty robocze i rusztowania. Aby wyposażyć swój magazyn w regały niezbędne do składowania tak bogatego i różnorodnego asortymentu, firma KRAUSE Sp. z o.o. nawiązała współpracę z PROMAG S.A.

czytaj więcej
2019-07-05

Kiedy warto przejść na automatyczne składowanie?

Odpowiedź doradcy:

Z uwagi na brak rąk do pracy, automatyzacja w magazynach jest obecnie dominującym trendem. Jednak podjęcie decyzji o przejściu od składowania w regałach tradycyjnych takich jak regały rzędowe, regały jezdne czy wjezdne do składowania automatycznego nie może być pochopną decyzją.

czytaj więcej

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź