KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Nowatorskie rozwiązanie składowania pras w branży automotive

Nowatorskie rozwiązanie składowania pras w branży automotive

Miejsce: magazyn buforowy w firmie Autoneum Poland

Cel: poprawa bezpieczeństwa pracy

Rozwiązanie: regały paletowe jezdne PHR

Korzyści:

maksymalne wykorzystanie powierzchni

przyspieszenie operacji pobierania narzędzi

 wzrost bezpieczeństwa pracy
 

 

Autoneum Poland Sp. z o.o. jest jednym z 50 Oddziałów koncernu Autoneum zlokalizowanych w 20 krajach na całym świecie. Firma produkuje lekkie wielofunkcyjne materiały, komponenty i systemy ochrony przed dźwiękiem i temperaturą dla prawie wszystkich koncernów samochodowych. W portfolio klientów Autoneum znajdują się takie marki jak: Audi, Honda, Peugeot, Porsche, Bentley, BMW, Jaguar, Chevrolet, Citroen, Chrysler, Rolls Roys, Renault, Toyota, Ford, Seat, Skoda i wiele innych.

Ciągłe usprawnianie procesów i dbałość o bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów koncernu Autoneum na całym świecie. Szczególnie polskie jednostki firmy wyróżniają się na tym polu, wdrażając z powodzeniem nowe pomysły.

Magazyn buforowy - modernizacja

Jednym z takich wdrożeń była modernizacja magazynu buforowego w Katowicach, w którym składowane są narzędzia a dokładnie formy do pras. Przed reorganizacją formy składowane były na posadzce, co utrudniało do nich dostęp, zabierało potrzebną przestrzeń i zwiększało prawdopodobieństwo uszkodzenia narzędzi. Pomysłów racjonalizatorskich związanych z usprawnieniem składowania tych nietypowych i ciężkich ładunków (masa formy mieści się w granicach 4 do 6 t). zarówno po stronie Autoneum, jak i PROMAG S.A. było kilka. Prace nad opracowaniem ostatecznej koncepcji trwały wiele miesięcy. W końcu wybrano i wdrożono innowacyjne rozwiązanie regałów paletowych jezdnych PHR. Nowatorstwo tego rozwiązania polega na tym, że regały przesuwają się na szynach jezdnych w układzie równoległym w taki sposób, że operator wózka, który chce pobrać formę otrzymuje dostęp tylko do pojedynczej kolumny regału a nie jak ma to miejsce w standardowych rozwiązaniach do całych rzędów regałowych. Takie rozwiązanie pozwoliło na bardzo dużą oszczędność powierzchni oraz na zdecydowane przyspieszenie operacji pobierania narzędzi. Dodatkowymi czynnikami, które zdecydowały o tym, że regały PROMAG zdobyły tytuł Najlepszy Kaizen w grupie Autoneum była poprawa ergonomii oraz bezpieczeństwa pracy, na co koncern kładzie olbrzymi nacisk.

Innowacyjny system składowania

Autorski pomysł i realizacja ruchomego magazynu narzędzi w firmie Autoneum sprawdził się tak bardzo, że uruchomiony został w Katowicach drugi, większy magazyn oparty na innowacyjnym rozwiązaniu PROMAG S.A. Identyczna realizacja regałów paletowych jezdnych PHR miała też miejsce w angielskim oddziale Autoneum.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź