KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Odbiór wózka widłowego w UDT

Na bazie art. 5 ustawy 1 o dozorze technicznym z dnia 21 grudnia 2000 roku oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 3 lutego 2003 roku od dnia 18 sierpnia 2003 roku wszystkie wózki jezdniowe podnośnikowe o mechanicznym napędzie podnoszenia podlegają dozorowi technicznemu.

Ustawa o dozorze technicznym nakłada na użytkowników wózków widłowych obowiązek zgłoszenia pojazdu do UDT oraz zgromadzenie niezbędnej dokumentacji technicznej pozwalającej na rejestrację wózka.

Oznacza to, iż wózki jezdniowe mogą być użytkowane tylko po otrzymaniu decyzji zezwalającej na ich eksploatację, która to jest wydawana przez terenowy oddział Urzędu Dozoru Technicznego.

Powyższa decyzja wydawana jest przez Inspektora Dozoru Technicznego po przeprowadzeniu badania odbiorczego oraz weryfikacji dokumentacji technicznej wózka.

Inspektor dozoru technicznego podczas badania odbiorczego dokonuje sprawdzenia układu hamulcowego i kierowniczego wózka, sygnalizacji dźwiękowej, oświetlenia, układu hydraulicznego i gazowego (jeżeli takie występują w wózku widłowym), zużycia opon oraz wideł, fotela operatora, czasu utrzymania ładunku nominalnego, oznakowania wózka i jego dokumentacji.

Do wymaganych dokumentów, które należy przedłożyć podczas odbioru technicznego należą: Wniosek o przeprowadzenie badania technicznego, Certyfikat CE, Dokumentacja Techniczno-Ruchowa (DTR) oraz Specyfikacja Techniczna.W ramach naszej oferty świadczymy usługi zgłoszenia wózków widłowych do UDT. Przygotowujemy dokumentację i uczestniczymy w odbiorze. Tym samym nasi klienci oszczędzają czas oraz otrzymują gwarancję pozytywnego przebiegu badania technicznego i odbioru wózka widłowego.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź