KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Optymalizacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w firmie produkującej rowery

Optymalizacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w firmie produkującej rowery

Branża:  produkcja rowerów

Miejsce: strefa składowania i wysyłki w firmie SPRICK Rowery

Cel: usprawnienie procesów składowania oraz transportu pomiędzy produkcją a magazynem oraz pomiędzy magazynem a strefą wysyłki

Rozwiązanie: regały paletowe, system pomostów magazynowych zintegrowany z przenośnikami i windami

Korzyści:

2-krotne zwiększenie powierzchni składowania przyspieszenie procesu wysyłki towarów poprawa organizacji przyjęcia półproduktów częściowa automatyzacja procesu składowania

 

SPRICK Rowery produkuje rowery pod własną marką oraz pod markami obcymi od ponad 20 lat. W ubiegłym roku produkcja przekroczyła 350 tys. szt., dzięki czemu firma stała się jednym z czołowych producentów w branży. SPRICK produkuje głównie rowery miejskie i trekkingowe. Zakład opuszczają też rowery elektryczne, które są hitem w krajach Europy Zachodniej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji inwestycji w naszej firmie przez PROMAG S.A. Już teraz widzimy znaczące efekty z wdrożenia zmian w obszarze infrastruktury i organizacji pracy. Przede wszystkim cieszy nas przyspieszenie procesu przyjęć i wydań towarów – mówi Dyrektor w firmie SPRICK Rowery Sp. z o.o.

System pomostów magazynowych i system transportu przenośników

W ramach inwestycji firma PROMAG S.A. zaprojektowała, a także dostarczyła i zainstalowała system pomostów magazynowych o powierzchni 6 500 m.kw. wraz z systemem transportu towarów z produkcji na antresolę i z antresoli do strefy wysyłki. 60% pomostu opiera się na słupach nośnych, a pozostałe 40% na konstrukcji regałów paletowych rzędowych, które pozwoliły na uzyskanie dodatkowych 2 300 miejsc paletowych pod pomostem. Górna część pomostu pozwala z kolei na składowanie aż 10 000 palet. Pomost został tak zaprojektowany i wykonany, aby mogły na nim pracować wózki podnośnikowe elektryczne o masie do 1,5 t wraz z ładunkiem i obsługującym je operatorem.

Transport towarów z produkcji realizowany jest za pomocą przenośników a następnie na antresolę za pomocą dwóch wind również dostarczonych przez PROMAG S.A. Umożliwiają one pracę rewersyjną w zależności od aktualnych potrzeb - przy nasileniu produkcji obie windy realizują załadunek na pomost, przy nasileniu wysyłek towarów obie realizują rozładunek towaru z pomostu, natomiast przy normalnym trybie pracy, jedna zajmuje się załadunkiem a druga rozładunkiem. Windy wyposażone zostały w miejsca buforowe na dole pod antresolą i na antresoli. Każde z nich może pomieścić 10 palet.

Pomost magazynowy posiada także dodatkową bramkę załadunkową, która umożliwia transport towarów w przypadku braku zasilania przenośników i wind. Dodatkowo na pomoście znajdują się trzy klatki schodowe ze spocznikiem, pozwalające na szybką ewakuację, gdyby taka konieczność zachodziła. Poziom bezpieczeństwa został podniesiony dodatkowo dzięki wykonaniu poszycia pomostu z płyty o zwiększonej odporności ogniowej. Pod pomostem magazynowym znajdują się regały paletowe rzędowe, które stanowią konstrukcję wsporczą dla pomostu magazynowego (patrz poniższe zdjęcie).

regały paletowe

 

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź