KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Regały magazynowe

2022-03-04

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej za pomocą regałów paletowych rzędowych w magazynie operatora logistycznego

Idepol Logistics Sp. z o.o. w Tychach jest firmą zajmującą się wynajmem powierzchni magazynowych, a także przechowywaniem towarów. Dzięki nawiązaniu współpracy z PROMAG S.A. w zakresie wyposażenia hali magazynowej w regały paletowe z wygrodzeniem siatkowym montowanym do ram regałów możliwe było nie tylko zwiększenie wykorzystania przestrzeni magazynowej, ale także ograniczenie dostępu dla osób nieuprawionych do korzystania ze specjalnie wydzielonej strefy. Do zwiększenia pojemności magazynu wykorzystane zostały zarówno nowe elementy, jak i te posiadane już przez Klienta.

czytaj więcej
2021-10-04

Regały gęstego składowania AutoMAG Shuttle doceniają również czeskie firmy

Regały gęstego składowania AutoMAG Shuttle, nagrodzone tytułem PRODUKT ROKU, zostały również docenione przez klientów w Czechach. Dla jednego z producentów wody mineralnej za naszą południową granicą opracowaliśmy projekt optymalizacji przestrzeni magazynowej z wykorzystaniem systemu regałów satelitarnych AutoMAG Shuttle. Klient zdecydował, że wyposaży w ten system stary i nowo wybudowany obiekt magazynowy.

czytaj więcej
2021-07-08

Automatyczne regały windowe i karuzelowe: optymalizacja procesów składowania i kompletacji

Automatyczne regały windowe i karuzelowe, cieszące się dużym zainteresowaniem w krajach Europy Zachodniej, zyskują coraz większą popularność także w Polsce. Ich podstawowym założeniem jest maksymalna ilość towaru na minimalnej powierzchni, co osiągane jest poprzez: maksymalne wykorzystanie wysokości obiektu, duże zagęszczenie towarów w regale oraz model pracy „towar do człowieka”. Regały automatyczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczny jest częsty i szybki dostęp do składowanych elementów, koszty magazynowania są bardzo wysokie lub dostęp do przechowywanych jednostek wymaga ścisłej kontroli.

czytaj więcej
2020-07-29

Regały AutoMAG Shuttle kontra regały paletowe wjezdne - dlaczego warto automatyzować procesy składowania

Wielu naszych klientów zastanawia się nad optymalizacją procesów składowania w kontekście rosnących kosztów działalności i konieczności wzrostu wydajności procesów. Dla wielu jednak barierą w inwestowaniu w rozwiązania automatyczne, które optymalizują koszty i efektywność operacji, jest obawa czy inwestycja się zwróci. Menedżerowie boją się też pełnej automatyzacji magazynu i zależności od technologii.

czytaj więcej
2020-07-01

Pomosty magazynowe – zalety, zastosowanie, możliwości

Pomosty magazynowe zwane też antresolami magazynowymi to rozwiązania pozwalające na pełne wykorzystanie kubatury magazynu bez konieczności jego rozbudowy. Konstrukcja pomostów pozwala na składowanie dowolnych towarów, zarówno luzem, w kartonach, jak i na paletach, ale także pozwala na umieszczenie na antesoli maszyn, stanowisk roboczych czy nawet biur. Towar na pomoście może być składowany bezpośrednio na podłodze lub w regałach półkowych, a nawet lekkich regałach paletowych. Dzięki wysokiej nośności pomostów, możliwa jest praca wózków paletowych na pomoście.

czytaj więcej
2020-05-20

Systemy składowania polecane do mroźni

Mroźnie są obiektami magazynowymi przeznaczonymi najczęściej do długoterminowego składowania warzyw, owoców, mięs, ryb oraz ich przetworów w stosunkowo niskich temperaturach i w środowisku o odpowiednim składzie atmosfery wewnętrznej. Z tego powodu koszty eksploatacji tych obiektów są wysokie. Efektywne zarządzanie mroźniami polega więc na składowaniu jak największej ilości towaru na jak najmniejszej powierzchni. Dlatego do obiektów typu mroźnie polecamy przede wszystkim regały, które wyróżnia wysoki współczynnik wykorzystania powierzchni magazynowej.

czytaj więcej
2020-04-29

Regały paletowe rzędowe – zalety, wady, możliwości

W tym artykule skoncentrujemy się na najbardziej powszechnym typie regałów jakim są regały paletowe rzędowe. Regały te, jak sama nazwa wskazuje, tworzą rzędy, w których składowane są towary. Możliwe jest tworzenie zarówno pojedynczych jak i podwójnych rzędów regałowych, gniazd pojedynczych lub o podwójnej głębokości (double deep).

czytaj więcej
2020-04-22

Regały dla każdej firmy

Każdy z nas na pewno nie raz spotkał się w życiu z regałami półkowymi. Mamy je w garażu, w piwnicy, w domu, w bibliotece. W magazynach również wykorzystywane są te proste i uniwersalne rozwiązania. Przemysłowe regały półkowe znajdują zastosowanie głównie przy składowaniu towarów drobnicowych, przechowywanych w pojemnikach, paczkach, kartonach lub luzem. W zasadzie można je spotkać w każdej firmie.

czytaj więcej
2020-04-16

Realizacje dla branży e-commerce

Firmy eobuwie.pl, Bonito.pl oraz M.B.B. Logistics skorzystały z wiedzy oraz prawie 40-letniego doświadczenia PROMAG S.A. w logistyce wewnętrznej i zreorganizowały swoje magazyny. Rozwiązania, które zostały wdrożone w tych firmach były dopasowane do ich potrzeb ale posiadały też cechy charakterystyczne dla rozwiązań w branży.

czytaj więcej
2020-04-09

Regały wspornikowe - zalety, wady, możliwości

Regały wspornikowe są najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem do składowania towarów dłużycowych tj. prętów, rur, blach, płyt itp. Zastosowanie regałów wspornikowych w magazynie zdecydowanie usprawnia proces składowania nietypowych ładunków jakimi są dłużyce, które ze względu na wymiary, sztywność oraz bardzo często brak występowania pośredniej jednostki ładunkowej nie mogą być składowane na standardowych regałach paletowych.

czytaj więcej
2018-12-21

Magazyn bez magazyniera – czy to jest możliwe?

Automatyczne systemy magazynowe odznaczają się całkowitym wyeliminowaniem udziału człowieka w procesach przemieszczania i składowania towarów. Automatyzacja sprzyja wzrostowi wydajności operacji magazynowych, zwiększeniu współczynnika wykorzystania kubatury magazynu, obniżeniu kosztów utrzymania obiektu, eliminacji błędów a także poprawie bezpieczeństwa pracy. Jednak wiele osób zarządzających magazynami obawia się całkowitej automatyzacji z uwagi na wysokie koszty początkowej inwestycji oraz brak możliwości ręcznego sterowania pracą magazynu w przypadku awarii systemu.

czytaj więcej
2018-11-21

Automatyczne regały magazynowe - Czas na rewolucję 4.0

O automatyzacji w magazynach mówi się coraz więcej w kontekście rosnących kosztów pracy, kosztów gruntów, podatków od nieruchomości i kosztów eksploatacyjnych. Odpowiedzią na potrzeby polskich firm w zakresie automatyzacji procesów składowania jest system gęstego składowania AutoMAG Mover.

czytaj więcej
2018-10-17

Optymalizacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w firmie produkującej rowery

Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji inwestycji w naszej firmie przez PROMAG S.A. Już teraz widzimy znaczące efekty z wdrożenia zmian w obszarze infrastruktury i organizacji pracy. Przede wszystkim cieszy nas przyspieszenie procesu przyjęć i wydań towarów – mówi Dyrektor w firmie SPRICK Rowery Sp. z o.o.

czytaj więcej
2017-04-28

Bieżące przeglądy regałów – know how

Przeprowadzanie bieżących przeglądów systemów regałowych jest obowiązkiem wynikającym z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, które mówi, iż na pracodawcy spoczywa obowiązek systematycznych kontroli stanu bezpieczeństwa i higieny pracy ze szczególnym uwzględnieniem organizacji procesów pracy, stanu technicznego maszyn i innych urządzeń technicznych oraz ustalania sposobów rejestracji nieprawidłowości i metod ich usuwania.

czytaj więcej
2017-01-30

Techniczne wyposażenie magazynu - regały

Magazyn to element łańcucha dostaw istotnie wpływający na szybkość przepływu materiałów i efektywność całego procesu logistycznego. Techniczne wyposażenie magazynu wpływa na jakość i sprawność procesów manipulacyjnych, tym samym bezpośrednio rzutuje na funkcjonalność obiektu.

czytaj więcej
2016-11-17

Przeglądy regałów – zbędny wydatek czy inwestycja

Obowiązek dokonywania okresowych przeglądów systemów regałowych i pomostów regulowany jest szczegółowo przez polskie i europejskie normy. Wielu pracodawców zapomina jednak o konieczności przeprowadzania kontroli nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie takie zaniechanie może za sobą pociągać i odpowiedzialności jaka na nich spoczywa.

czytaj więcej
2016-10-28

Dodatkowa kondygnacja w magazynie

Pomosty magazynowe to prosty i ekonomiczny sposób na pomnożenie powierzchni użytkowej obiektu poprzez stworzenie dodatkowej kondygnacji.

czytaj więcej
2016-09-27

Magazyny samonośne - maksymalne wykorzystanie kubatury magazynu

Magazyny samonośne nazywane też silosami magazynowymi to rozwiązania, w których systemy magazynowe stanowią konstrukcję wsporczą dla ścian i dachu obiektu.

czytaj więcej
2016-08-16

I co z tą automatyzacją?

O korzyściach płynących z automatyzacji procesów logistyki wewnętrznej nie trzeba nikogo przekonywać. Ale czy zawsze jest to rozwiązanie jedynie słuszne i uzasadnione ekonomicznie?

czytaj więcej

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź