KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Różnorodne systemy składowania w hurtowni farmaceutycznej

Różnorodne systemy składowania w hurtowni farmaceutycznej

Regały paletowe jezdne

 

Miejsce: magazyny hurtowni farmaceutycznej

Cel: maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni do składowania różnorodnych towarów, o różnej rotacji, ułatwienie kompletacji zamówień o dużej różnorodności

Rozwiązanie: regały paletowe rzędowe, regały paletowe jezdne, regały gęstego składowania obsługiwane półautomatycznym wózkiem wahadłowym AutoMAG, regały carton-flow

Korzyści:

maksymalne wykorzystanie powierzchni

dostosowanie regałów do rotacji i jednostek ładunkowych

dostosowanie regałów do różnych wymagań temperaturowych
zapewnienie bezpiecznej pracy ogroniczenie dostępu osób niepowołanych
 

BIALMED Sp. z o.o. to firma z blisko 30 - letnim doświadczeniem w zaopatrzeniu służby zdrowia, która obsługuje szpitale, kliniki, gabinety, sklepy i hurtownie medyczne w sprzęt, materiały medyczne oraz produkty lecznicze. Od 2004 roku posiada zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej. Oferuje wyroby producentów krajowych oraz światowych koncernów farmaceutycznych. W 2018 roku firma otworzyła nową siedzibę w miejscowości Pisz, w województwie warmińsko – mazurskim, składającą się z nowego biurowca oraz magazynów. Kompleksowy projekt, dostawę i instalację wyposażenia magazynów w regały oraz wózki powierzono firmie PROMAG S.A.

Nowe magazyny firmy BIALMED mają powierzchnię ponad 10 000 m2 . Towary składowane są na 2 poziomach: na parterze znajdują się regały o wysokości do 7,5 m obsługiwane przez wózki widłowe a na piętrze o wysokości 2,5 m obsługiwane ręcznie. Transport towarów na piętro odbywa się za pomocą windy towarowo-osobowej, na piętrze towary są transportowane za pomocą wózków paletowych. Cała przestrzeń magazynu podzielona jest na podmagazyny, gdzie utrzymywane są różne warunki temperatury i wilgotności. Podział na podmagazyny pozwala również na ograniczenie dostępu do poszczególnych obszarów ze względu na specyfikę składowanego produktu.

Ze względu na dużą różnorodność towarów, jego rotację i kompletację różnej wielkości zamówień, cały obiekt został wyposażony w:

  • regały paletowe rzędowe;
  • regały paletowe jezdne;
  • regały gęstego składowania obsługiwane półautomatycznym wózkiem wahadłowym AutoMAG;
  • regały carton-flow.

Część regałów paletowych rzędowych na niższych poziomach składowania została wypełniona półkami siatkowymi, tworząc w ten sposób półki do składowania i kompletacji mniejszych partii towarów, znajdujących się w kartonach. Górne poziomy przeznaczono do składowania pełnych jednostek paletowych, do których operator wózka ma bezpośredni dostęp. Do obsługi regałów na wyższych poziomach składowania służy wózek PRIME REACH TRUCK 15 o udźwigu 1,5 t oraz wysokości podnoszenia 8 m.

Regały paletowe jezdne oraz regały gęstego składowania obsługiwane wózkiem wahadłowym AutoMAG przeznaczone są do składowania większych partii pełnych jednostek ładunkowych. Umożliwiają one maksymalne wykorzystanie kubatury magazynu poprzez zminimalizowanie liczby korytarzy roboczych. Przy czym w regałach jezdnych zapewniony jest bezpośredni dostęp do każdej składowanej jednostki ładunkowej, w regałach AutoMAG nie ma takiej możliwości. Z kolei system AutoMAG pozwala na uzyskanie zdecydowanie większej rotacji niż w regałach jezdnych. Regały paletowe jezdne obsługiwane są przez wózek PRIME REACH TRUCK 15 a system AutoMAG przez wózki podnośnikowe HI-TRUCK50PLUS z podestem dla operatora, o udźwigu 1,5 t oraz wysokości podnoszenia 5 m.

Regały paletowe rzędowe wypełnione półkami siatkowymi PROMAG

Regały carton-flow zostały przeznaczone do składowania i kompletacji najmniejszych towarów z szerokiego asortymentu firmy BIALMED Sp. z o.o. W regałach carton-flow towary składowane są na bieżniach rolkowych w pojemnikach. Nachylenie bieżni umożliwia swobodne przemieszczanie się towarów wprowadzanych z jednej strony w stronę korytarza obsługowego. System ten gwarantuje doskonałą rotację składowanych produktów, eliminuje czynności związane z uzupełnianiem zapasów oraz skraca czas przygotowania zamówień. Dlatego idealnie sprawdza się w procesach kompletacji zamówień. Do transportu skompletowanych zamówień oraz transportu towarów pomiędzy poszczególnymi strefami służą wózki paletowe elektryczne HEAVY-TRUCK o udźwigu 2 t wyposażone w podest dla operatora.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pracy regały zostały wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia takie jak odbojniki słupów, odbojnice ram oraz ograniczniki palet i wygrodzenia siatkowe. Elementy te chronią przed uszkodzeniami zarówno regały, składowany towar, jak i elementy obiektu magazynowego.

Inwestycja firmy BIALMED jest przykładem optymalizacji zagospodarowania przestrzeni magazynowej, w której mamy do czynienia z dużą różnorodnością towaru pod względem gabarytów, masy, warunków przechowywania, rotacji, dostępu pracowników.

Wózki podnośnikowe w magazynie farmaceutycznym

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź