KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Samojezdna suwnica bramowa na budowie najwyższego biurowca w UE

Samojezdna suwnica bramowa na budowie najwyższego biurowca w UE

Suwnica samojezdna bramowa na budowie Varso Tower

Miejsce: plac budowy Varso Tower

Cel: rozładunek TIR-ów

Rozwiązanie: samojezdna suwnica bramowa

Główne korzyści uzyskane przez Klienta:

  • szybki i bezpieczny rozładunek TIR-ów
  • niższe koszty niż w przypadku wynajęcia żurawia
  • możliwość łatwego przewiezienia na inną budowę suwnicy

Suwnica samojezdna na budowie wieżowca

WARBUD jest jedną z największych firm budowlanych działających w Polsce. Firma istnieje na rynku od 1989 roku i ma na swoim koncie tysiące realizacji w zakresie głównie budownictwa komercyjnego i medycznego. W czasie kiedy piszemy ten artykuł prowadzi budowę najwyższego budynku w Polsce i w całej Unii Europejskiej - Varso Tower w Warszawie, niedaleko Dworca Centralnego. Budynek będzie miał rekordową wysokość 310 metrów i będzie nie tylko wyższy od Pałacu Kultury i Nauki , ale też najwyższy w krajach Unii Europejskiej.

Podczas tej budowy nietypowe zastosowanie znalazła zakupiona przez WARBUD do rozładunków TIR-ów samojezdna suwnica bramowa. Przede wszystkim jest ona wykorzystywana do rozładunku transportów prętów zbrojeniowych. Koszt zakupu naszej suwnicy był niższy niż koszt wynajęcia żurawia budowlanego do pobierania prętów z TIR-a. Poza tym suwnica jest mobilna, nie jest konstrukcja stałą i można ją bez większych problemów przenieść na inną budowę.

Parametry zakupionej suwnicy:

  • udźwig: 5,0 t
  • szerokość w osiach kół (osiowa): 8,0 m
  • wysokość całkowita: 7,2 m
  • sterowanie: radiowe
  • przystosowana do pracy zewnętrznej (daszek nad wciągnikiem)
  • koła niestandardowo wyższe, aby zapewnić prześwit między podłożem a podporą (40 mm)

Suwnica samojezdna bramowa na budowie Varso Tower

Suwnica samojezdna bramowa to bardzo uniwersalne urządzenie przeznaczone do transportowania poziomego i pionowego nietypowych i ciężkich ładunków. Z reguły urządzenia te wykorzystuje się do transportowania produktów z jednego stanowiska roboczego na drugie w halach produkcyjnych, montażowych i serwisowych. Powyższa realizacja pokazuje, że zastosowanie suwnic samojezdnych bramowych może być bardzo szerokie, a sposób wykorzystania w duzej mierze zalezy od pomysłowosci inwestora i jego doradców.

Suwnica bramowa samojezdna może poruszać się w różnych kierunkach. Sterowanie może odbywać się z niezależnie przejezdnej wzdłuz belki kasety na przewodzie, lub za pomocą zdalnie sterowanego pilota. Urządzenie cechuje płynny start i stop uzyskanym dzięki zastosowaniu dwóch prędkości jazdy sterowanych z przetwornicy częstotliwości. Rozwiązanie to jest bezpieczne i zgodne z wymaganiami norm. Samojezdna suwnica bramowa jest dodatkowo wyposażona w 4 zderzaki bezpieczeństwa, zapobiegające kontaktowi z pieszymi lub przeszkodami. Urządzenie może być zasilane prądem trójfazowym przy użyciu kablozwijaka lub bezprzewodowo z baterii zamontowanych na konstrukcji suwnicy. Ładowanie akumulatorów może być realizowane z gniazdka 230V.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź