KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Trendy w logistyce w 2014 roku

Na początku roku chcieliśmy przyjrzeć się tendencjom i trendom jakie będzie można obserwować w logistyce i intralogistyce w nadchodzącym 2014 roku. Część z nich jest kontynuacją już panujących trendów, a część to nowości, którym będziemy się przyglądać z zaciekawieniem.

Od kilku lat przedsiębiorcy kładą duży nacisk na oszczędność kosztów i energii i tendencja ta będzie się utrzymywać w 2014 roku. Możemy również śmiało stwierdzić, iż w kolejnych latach trend ten nie wygaśnie. Wielu właścicieli firm doceniło myślenie i inwestowanie długofalowe, które dopiero po jakimś czasie przynosi korzyści i zwroty.  Już w zeszłym roku pisaliśmy , iż aby osiągnąć znaczne i długofalowe oszczędności w magazynowaniu i przechowywaniu towarów, najpierw należy zainwestować np. w zaawansowane systemy składowania , które pozwolą nam na optymalne wykorzystanie przestrzeni i składowanie wysoko ale wąsko.

Gdy nasz czas jest wart coraz więcej i gdy nie możemy sobie pozwolić na jego marnotrawstwo, z dnia na dzień coraz więcej klientów poszukuje rozwiązań kompleksowych. Nie chcą oni już tracić energii i godzin w poszukiwaniu pojedynczych rozwiązań dla swojego obiektu. Klienci poszukują rozwiązań typu „one stop shop” – takich, gdzie w jednym miejscu, u jednego dostawcy są w stanie załatwić wszystko, oszczędzając czas i pieniądze. Na rynku branży logistycznej istnieje tylko kilka firm z długoletnim doświadczeniem, które świadczą usługi obejmujące: doradztwo, projekt, dostawę, montaż i serwis, a przy tym oferują pełną gamę urządzeń i systemów magazynowych. Firmy intralogistyczne chcąc sprostać potrzebom rynku  poszerzają swoją ofertę.

Wzrost zainteresowania technologią cloud computing postępuje od 2007 roku, ale dopiero ostatnio zaczęto poszukiwać jej nowych zastosowań, włączając w nie logistykę. Cloud computing umożliwia wykorzystywanie danych i programów bez względu na miejsce pobytu i posiadane urządzenie. Logistyka ze względu na złożony podział pracy, dużą liczbę osób zaangażowanych  procesów i międzynarodowy zakres operacji jest doskonałym polem dla wykorzystania cloud computing, technologii, która pozwala na eliminację kosztów administracyjnych, poprzez przetwarzanie danych i udostępnianie ich przez zewnętrzne organizacje, technologii, która pozwala na zgromadzenie wszystkich danych w jednym miejscu.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć  o druku 3D.  Technologii, która skupiła na sobie uwagę rynku w poprzednim roku i której wróży się świetlaną przyszłość  między innymi w produkcji części zamiennych. Nie wiadomo w jakim stopniu i czy w ogóle technika ta znajdzie zastosowanie w intralogistyce, ale biorąc pod uwagę serwisowanie np. wózków widłowych i pozostałych urządzeń wyposażenia magazynowego nie możemy tego wykluczyć. Z zaciekawieniem będziemy śledzić rozwój tej technologii i jej wykorzystania w przedsiębiorstwach.

Na koniec naszego przeglądu należałoby jeszcze wspomnieć o ogólnej tendencji, którą podaje firma Colliers w swoim raporcie „25 predictions for 2014”, a mianowicie przewiduje się, iż inwestorzy z całego świata mają zwrócić się w stronę rynków wschodzących, natomiast w Europie mają się skoncentrować m.in. na Polsce. I w tym należy doszukiwać się szansy dla branży logistycznej na dalszy, owocny rozwój.

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź