menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Wózki widłowe

2019-08-21

Wózki widłowe spalinowe, ręczne czy elektryczne – które wybrać?

Odpowiedź doradcy:

Przedsiębiorcy często zastanawiają się, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla ich biznesów. Osoby odpowiedzialne za planowanie zagospodarowania przestrzeni magazynowej myślą nad kosztami inwestycji, eksploatacji, wydajności czy użyteczności danych rozwiązań. Jednym z produktów, o zakupie których muszą zadecydować są wózki widłowe. Bo nawet gdy w firmie mamy do czynienia z pełną automatyzacją procesów składowania, to wózki są potrzebne do rozładunku i załadunku samochodów dostawczych.

czytaj więcej
2019-04-16

Wózki AGV – transport przyszłości w magazynach

Odpowiedź doradcy:

Wydajność procesów transportu wewnętrznego w obrębie produkcji i magazynu to problem spędzający sen z powiek wielu menedżerów. Automatyzacja procesów składowania spowodowała, że efektywność magazynów zdecydowanie wzrosła ale w obszarze transportu dużo jeszcze pozostało do zrobienia.

czytaj więcej
2019-04-03

Dobre i złe praktyki dotyczące pracy wózkami widłowymi w magazynach

Odpowiedź doradcy:

Z badań Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wynika, że większość wypadków w magazynach powstaje z powodu nieprawidłowego zachowania człowieka. Głównymi przyczynami są m.in. zła organizacja pracy i błędy ludzkie. Co więcej, jednym z najczęstszych przyczyn wypadków jest zderzenie z urządzeniami będącymi w ruchu, a więc także z wózkami widłowymi, a najczęściej poszkodowanymi są właśnie ich operatorzy.

czytaj więcej
2019-03-26

Bezpieczna eksploatacja wózków widłowych

Odpowiedź doradcy:

Każdy pracodawca ma obowiązek regularnej kontroli bezpieczeństwa oraz higieny pracy i odpowiada za stan techniczny maszyn i innych urządzeń, a w tym także wózków widłowych, które są przecież nieodłącznym elementem wyposażenia każdego magazynu. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż ponosić konsekwencje ewentualnych niedopatrzeń, warto dokładnie wiedzieć na czym polega bezpieczna eksploatacja tego typu pojazdów i jakie są najczęstsze – choć nie zawsze świadome - uchybienia w tym zakresie.

czytaj więcej
2015-01-22

Bateria AGM czy trakcyjna - którą wybrać?

Odpowiedź doradcy:

Wózki widłowe paletowe elektryczne firmy PROMAG wyposażone są w baterie typu AGM lub baterie trakcyjne. Czym różnią się te baterie?

czytaj więcej
2016-06-10

Opony superelastyczne

Odpowiedź doradcy:

Opony superelastyczne do wózków widłowych posiadają wiele zalet.

czytaj więcej
2013-05-29

Czy warto kupić wózek widłowy z silnikiem prądu zmiennego AC?

Odpowiedź doradcy:

Zastosowane w wózkach silniki prądu zmiennego AC zapewniają trwałość i dłuższy okres eksploatacji wózka.

czytaj więcej
2012-09-14

Gdzie należy zgłaszać urządzenia objęte dozorem technicznym?

Odpowiedź doradcy:

Urząd Dozoru Technicznego

czytaj więcej
2012-08-22

Ile powinna wynosić szerokość drogi transportowejw hali przemysłowej, w której używane są wózki widłowe?

Odpowiedź doradcy:

Szerokość dróg transportowych reguluje norma PN - 68/M - 78010 - Transport wewnętrzny.

czytaj więcej
2012-08-06

Jeżeli w zakładzie pracy istnieje potrzeba zorganizowania transportu wewnętrznego, jak należy to zrobić aby organizacja ta była zgodna z przepisami i zasadami bhp?

Odpowiedź doradcy:

Każdy zakład posiadający powierzchnie magazynowe powinien stworzyć zasady dotyczące organizacji transportu wewnętrznego w oparciu o przepisy bhp.

czytaj więcej
2011-05-19

Jakie wymagania stawiane są przed operatorem wózka widłowego? Kto może zostać operatorem wózka widłowego?

Odpowiedź doradcy:

Zgodnie z rozporządzeniem* Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 dopuszczona do obsługi wózków może być osoba która: ukończyła 18 lat, posiada uprawnienia operatora wózka widłowego, posiada imienne zezwolenie do obsługi wózka widłowego wystawione przez pracodawcę

czytaj więcej
2012-07-30

Czy podczas załadunku samochodów wózkiem widłowym elektrycznym lub spalinowym można jeździć z ładunkiem po skrzyni ładunkowej samochodu?

Odpowiedź doradcy:

Oczywiście że można, pod warunkiem że: - mamy dobrany odpowiedni maszt który pozwala na wjazd do samochodu i prace w środku (pełny wolny skok) - waga wózka i nacisk na osie nie przekracza dopuszczalnych wartości

czytaj więcej

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź