KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb

Automatyczne systemy składowania

Regał automatyczny AutoMAG Mover Wózek wahadłowy AutoMAG Shuttle Regały windowe System gęstego składowania z AutoMAG Shuttle Regały windowe Vertimag Regał automatyczny Vertimag Magazyn automatyczny z układnicą Magazyn automatyczny z układnicą

Automatyzacja procesów składowania to konieczność i wyzwanie stawiane menadżerom odpowiedzialnym za zarządzania magazynami - głównie z powodu konieczności redukcji kosztów magazynowania. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom PROMAG S.A. oferuje nowoczesne, automatyczne systemy magazynowe.Złote godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI

Automatyka optymalizuje procesy związane ze składowaniem, przygotowaniem oraz wysyłką towarów, usprawnia również zarządzanie pracą magazynu. Proponowane rozwiązania zapewniają duże oszczędności zarówno miejsca, jak i czasu obsługi. Są więc idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących możliwości redukcji kosztów logistycznych z jednoczesnym podniesieniem standardów pracy.

Nowoczesne rozwiązania automatyzujące procesy magazynowe

Automatyczne systemy składowania

Dzięki zastosowaniu automatycznych rozwiązań systemów składowania nasi Klienci osiągają realne korzyści:

WZROST WYDAJNOŚCI OPERACJI MAGAZYNOWYCH

W porównaniu z klasycznym magazynem opartym na pracy ludzi, magazyn automatyczny może pracować ze 100% sprawnością 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Można pokusić się o stwierdzenie, że maszyny nie ulegają zmęczeniu i nie popełniają błędów tak jak ludzie.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE POSIADANEJ POWIERZCHNI MAGAZYNOWEJ

Układnice przemieszczające jednostki ładunkowe umożliwiają obsługę obiektów magazynowych o wysokości przekraczającej 30 metrów a system AutoMAG Mover może obłsugiwać magazyn o wysokości do 20 m, co nie jest możliwe w przypadku magazynów obsługiwanych wózkami widłowymi. Dzięki regałom automatycznym AutoMAG Shuttle i Mover można zeskładować aż o 80% więcej palet niż w tradycyjnych regałach rzędowych i o 30% więcej niż w regałach wjezdnych.

OBNIŻENIE KOSZTÓW PRACY DZIĘKI REGAŁOM AUTOMATYCZNYM

Filozofia pracy układów automatycznych, czyli towar do człowieka zamiast człowiek do towaru, praktycznie eliminuje stanowiska pracy związane z przemieszczaniem jednostek ładunkowych wewnątrz magazynu, co znacząco zmniejsza koszty pracy.

Jeżeli warunki pracy są trudne np. niskie temperatury lub wysoka wilgotności, zastosowanie automatyzacji procesów pozwala wyeliminować pracę ludzi w warunkach uciążliwych, co pozwala na obniżenie kosztów pracy.

POPRAWA SZYBKOŚCI REALIZOWANYCH OPERACJI

Magazyn automatyczny realizuje pracę zgodnie z założonymi wskaźnikami, w przeciwieństwie do człowieka, którego wydajność pracy jest wypadkową wielu czynników związanych z życiem zawodowym, jak i prywatnym.

Odpowiednie algorytmy oprogramowania sterującego pracą automatycznych magazynów, zapewniają optymalizację procesów celem uzyskania maksymalnej szybkości realizowania zleceń /np. brak pustych przejazdów/.

OBNIŻENIE KOSZTÓW UTRZYMANIA OBIEKTÓW

W magazynie automatycznym, wszędzie tam gdzie zostały wyeliminowane stanowiska pracy ludzi można obniżyć koszty ogrzewania i oświetlenia obiektu. Poprawa bezpieczeństwa personelu i składowanego towaru – obszar w którym pracują urządzenia automatyczne jest zawsze wydzielony i zabezpieczony mechanicznie przed dostępem ludzi. Naruszenie tych zabezpieczeń powoduje natychmiastowe wyłączenie systemu. Poprzez wyeliminowanie ludzi z obszaru manipulacji jednostkami ładunkowymi na wysokościach kolosalnie wrasta bezpieczeństwo w porównaniu z magazynem klasycznym, gdzie niewielki błąd operatora może doprowadzić do katastrofy z powodu zawalenia się całej konstrukcji regałowej. Oznacza to ogromne straty materialne w składowanych dobrach, wyposażeniu magazynu, a nawet może być przyczyną śmierci pracownika.

Automatyzacja eliminuje także pomyłki logistyczne, które niezależnie od tego na jakim etapie są odkryte, powodują znaczne straty. Automatyka i jej oprogramowanie posiada szereg funkcjonalności, co pozwala na generowanie zestawień stanów magazynu, przepływów itp. w czasie rzeczywistym.

 

Więcej o naszych półautomatycznych i automatycznych systemach gęstego składowania dowiesz się na stronie automag-system.pl

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą PROMAG S.A. w zakresie nowoczesnych, automatycznych systemów składowania. Nasi specjaliści z przyjemnością spotkają się z Państwem, aby omówić szczegóły proponowanych rozwiązań magazynowych. Poniższe ikony zaprowadzą Państwa do bardziej szczegółowych opisów poszczególnych rozwiązań - resztę informacji przekażemy Państwu podczas spotkania, czy rozmowy telefonicznej.

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź