KATALOG
widget katalog
menu >

pl gb
Skontaktuj się z naszym doradcą 

newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę PROMAG z siedzibą w Poznaniu, w celach marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101/02, poz. 926).

Żuraw słupowy do pobierania blach z regału

Żuraw słupowy do pobierania blach z regału

Żuraw słupowy z łamanym ramieniem typ A8

 

Miejsce: produkcja instalacji grzewczych i wentylacyjnych

Cel: usprawnienie procesu transportowania blach składowanych w automatycznym regale na produkcję

Rozwiązanie: żuraw stacjonarny słupowy z łamanym ramieniem typ A8 wyposażony we wciągnik i uchwyt podciśnieniowy do blach

Korzyści:

 • bezpieczeństwo i ergonomia pracy
 • optymalizacja transportowania bardzo niewygodnych ładunków jakimi są dłużyce
 • przyspieszenie operacji

 

Nasz klient to producent instalacji grzewczych i wentylacyjnych. W procesie produkcji obróbce poddawane są arkusze blachy o maksymalnych wymiarach 3x1,5 m. Ze względu na rozwój firmy i konieczność przyspieszenia procesów, klient wprowadził częściową automatyzację. Modernizacja procesów obejmowała między innymi transportowanie arkuszy blach składowanych w regale na produkcję. Do tej pory proces ten był realizowany ręcznie a obecnie klient pobiera surowce w postaci arkuszy blach z regału automatycznego i umieszcza je na wykrojniku laserowym za pomocą żurawia słupowego typu A8. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest to, że ramię żurawia jest łamane, co pozwala na obsługę większej ilości stanowisk roboczych.

Parametry rozwiązania zainstalowanego u klienta - żuraw stacjonarny słupowy z łamanym ramieniem typ A8

 • udźwig: 250 kg
 • całkowita długość ramienia: 4,0 m (2,0m + 2,0m)
 • ramie łamane w połowie długości
 • wysokość całkowita: 4,0 m
 • sposób kotwienia żurawia: płyta pośrednia

Żuraw jest wyposażony we wciągnik elektryczny łańcuchowy typu S podwieszany na haku o udźwigu  250 kg i wysokości  podnoszenia: 3,4 m. Dzięki temu, że żuraw posiada łamane ramię, wciągnik jest mocowany do oka na końcu ramienia żurawia – nie ma konieczności stosowania wózka jednego do podwieszenia wciągnika.

Natomiast do wciągnika jest podwieszony uchwyt podciśnieniowy do blach, wyposażony w specjalne przyssawki, za pomocą których chwytane są bezpośrednio arkusze blach i przenoszone z tacy/półki regału automatycznego na dane stanowisko wykrojnika. Zasada pracy żurawia, wciągnika i uchwytu z przyssawkami jest pokazana na zdjęciach.

Parametry zastosowanego uchwytu podciśnieniowego:

 • udźwig: 150 kg
 • maksymalny format blach: 3,0 x 1,5 m
 • długość trawersy głównej: 2,4 m
 • długość trawers poprzecznych: 0,8 m (w ilości 3 sztuk)
 • 6 przyssawek, każda o średnicy: 160 mm
 • możliwość odłączania przeciwległych par przyssawek

Zaproponowane i zainstalowane u klienta rozwiązanie zdecydowanie poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy. Poza tym pozwala na zmniejszenie ilości osób niezbędnych do pobierania blach. Do tej pory do pobrania arkusza blachy konieczne były 2 osoby pracujące na sąsiednich stanowiskach. W tej chwili surowiec pobiera tylko pracownik pracujący na danym stanowisku. Inni pracownicy nie muszą się odrywać od swoich obowiązków.

Żuraw słupowy A8 - realizacja PROMAG

wróć

Kupuj on-line

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych standardowych produktów zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-promag.pl

Przejdź

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź